دور دنیا

آلمان کجاست؟ بررسی نقشه، مساحت، آب و هوا و جمعیت این کشور

کشور آلمان کشوری مدرن و زیبا در اروپا مرکزی است. آلمان با مساحتی حدود 357.592 کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین قطب اقتصادی اروپا است. این کشور یکی از مناطق مهم گردشگری و متنوع ترین و خاص ترین کشورهای اتحادیه اروپا است. در ایرانیجو به معرفی کشور Germany می پردازیم.

آلمان کجاست؟

Germany واقع در اروپا در کل با 10 کشور مرز مشترک دارد و همسایه های غربی آن فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک هستند و از جنوب با اتریش و سوئیس همسایه می باشد.همسایه های شرقی آن نیز لهستان و جمهوری چک هستند و  دانمارک، دریای بالتیک و دریای شمال هم در شمال آلمان قرار دارند.

آشنایی با کشور آلمان
آشنایی با کشور آلمان

این کشور به عنوان کشور شاعران و متفکران (Country of poets and thinkers) شناخته می‌شود.

لوکیشن آلمان روی نقشه گوگل

در تصویر زیر لوکیشن Germany قابل مشاهده است که با کلیک روی آن میتوانید آن را واضح تر و دقیق تر مشاهده کنید.

نقشه کشور آلمان

آلمان کشور بزرگ و زیبایی است که دارای ایالت ها و شهرهای بسیاری است. شما با توجه به نقشه میتوانید اسامی و مکان های آنها را مشاهده کنید.

نقشه آلمان
نقشه آلمان

ایالت های Germany

جمهوری فدرال آلمان دارای 16 ایالت فدرال می‌باشد. حکومت فدرال نوعی حکومت است که شامل ترکیبی از دولت‌های مستقل ایالتی است و یک دولت مرکزی که توسط مردم همه ایالت‌ها انتخاب می‌شود.

 ایالت های Germany دارای تاریخ متفاوتی هستند و هر کدام تنوع  و خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند.

 1. بادن-وورتمبرگ (Baden-Württemberg)
 2. بایرن (Bayern)
 3. براندنبورگ (Brandenburg)
 4. برلین (Berlin)
 5. برمن (Bremen)
 6. تورینگن (Thüringen)
 7. راینلاند-فالتز (Rhineland-Palatinate)
 8. زارلاند (Saarland)
 9. زاکسن (Sachsen )
 10. زاکسن-آنهالت (Sachsen-Anhalt)
 11. شلسویگ-هولشتاین (Schleswig-Holstein)
 12. مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)
 13. نوردراین-وستفالن (Nordrhein-Westfalen)
 14. نیدرزاکسن (Niedersachsen)
 15. هامبورگ (Hamburg)
 16. هسن (Hessen )

هر کدام از این ایالت ها شامل شهرهای مختلفی است.

جمعیت آلمان چقدر است؟

بر اساس آخرین سرشماری به ثبت رسیده در سال 2022 جمعیت کشور آلمان 84.270.625  نفر است که حدودا ۷۴ میلیون اتباع آلمانی و 7.7 درصد آن را خارجی ها تشکیل می‌دهند.

پرجمعیت‌ ترین شهر Germany دارای 17 میلیون جمعیت و کم جمعیت‌ ترین دارای  10 میلیون جمعیت است.

ایالت نور در این-وستفالن پرجمعیت ترین ایالت این کشور می باشد که پس از آن به ترتیب ایالت های بایرن و بادن-وورتمبرگ جز پر جمعیت ترین شهرهای Germany قرار دارند و ایالت های برمن و زارلند کم جمعیت ترین ایالت های این کشور هستند.

مرتبط:   آلبانی کجاست؟ بررسی مساحت، آب و هوا، پرچم و جمعیت

هر چند امکانات رفاهی، آموزشی، سلامت و بیمه به طور فوق العاده ای در اختیار زوج های جوان در این کشور قرار گرفته است اما آنها میل به فرزندآوری نداشته و کشور رشد منفی جمعیت روبرو است.

آب و هوای آلمان

کشور Germany دارای آب و هوای معمولی و معتدل است. میانگین دمای سالانه هوا در آلمان 8 درجه است. کمترین میانگین دما در سال در ژانویه منفی 0/5 درجه سانتی گراد است که در بالاترین میزان 18-17 درجه سانتی گراد است. 

به استثنای آب و هوای کوهستانی در آلپ، آلمان کاملاً در منطقه معتدل آب و هوایی قرار دارد.

آب و هوای معتدل این کشور
آب و هوای معتدل این کشور

آب و هوا در غرب آلمان 

هوای در غرب کشور به طور زیادی تحت تاثیرات آتلانتیک با شرایط آب و هوایی  اقیانوسی است. این منطقه در تابستان ها دارای آب و هوا گرم و معتدل و در زمستان هایی با هوای معتدل و بارانی و دارد. 

هوا در شمال کشور

 این کشور در منطقه شمالی دمایی معتدل دارد. هوا تحت تأثیر دریای شمال و دریای بالتیک قرار دارد. در این منطقه نیز تفاوت هایی بین دریاهای شمال و بالتیک وجود دارد. تابستانهای بارانی و زمستان های معتدل با طوفان های شدید سواحل دریای شمال و مناطق داخلی آن را نشان می دهد.

هوای جنوب غربی

جنوب غربی دارای فاصله زیاد آن از دریا دارای آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری است و در تمام طول سال معتدل است. بالاترین میانگین سالانه دما در این منطقه اندازه گیری می شود. 

جنوب شرقی 

کشور آلمان در منطقه جنوب شرقی خود نیز دارای آب و هوای قاره‌ای است. این منطقه برف‌های فراوان و زمستان های سرد و تابستان‌های گرم و نسبتاً خشک دارد .

زبان مردم آلمان

تنها زبان اصلی و رسمی در این کشور در ایالت ها، زبان آلمانی است. مقامات فدرال در Germany به طور کلی به زبان رسمی، آلمانی ارتباط برقرار می کنند. این زبان دارای دو گویش اصلی زبان، یعنی آلمانی بالا و زبان آلمانی پایین است.

 زبان رسمی تلویزیون ها و همچنین زبانی که به مهاجران آموزش داده می شود زبان آلمانی بالاست. در هر 16  ایالت Germany زبان آلمانی زبان اصلی محسوب می شود.

 با این وجود علاوه بر زبان آلمانی، سایر زبانها نیز دارای موقعیت منطقه ای شامل دانمارکی و فریزیایی در شلشویگ-هولشتاین، صربی در جنوب شرقی براندنبورگ و شمال شرقی ساکسونی است. زبان آلمانی یکی از رایج ترین زبان های اروپا است که در آن واژه هایی از زبان های یونانی،لاتین، انگلیسی و فرانسوی وجود دارد. تعداد بسیاری از خارجی زبان های این کشور مسلط به زبان ترکی هستند.

آشنایی با مردم آلمان
آشنایی با مردم آلمان

دین مردم Germany

مسیحیت دین رسمی مردم در آلمان است که بزرگترین مذهب به شمار می رود. از اوایل قرن 16 مردم کلیسای کاتولیک را ترک کرده و به مرور به پروتستان ملحق شدند، به علاوه مذاهب کوچک مانند بودایسم، یهودیت ، هندوئیسم و… هم پیروانی دارند. از طرفی در میان دین‌های اقلیت، اسلام بزرگ‌ترین دین است. البته ادیان دیگر حدود %4-3 از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

مرتبط:   ایتالیا کجاست؟ بررسی مساحت، آب و هوا، پایتخت و جمعیت Italy

واحد پول آلمان

واحد پول کشور Germany یورو می باشد. یورو تنها واحد پولی کشور آلمان نیست بلکه ارزی است که در این کشور و بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی استفاده می شود.

اگر شما قصد مهاجرت یا سفر به این کشور را دارید نیازمند این خواهید بود که پول رسمی این کشور را تهیه کنید تا برای زندگی یا تفریح در این کشور با  مشکل خاصی مواجه نشوید.

واحد پول این کشور
واحد پول این کشور

شهر های مهم آلمان

این کشور دارای 80 شهر می باشد. در این مقاله با برخی از مهم ترین شهر های آن آشنا می شویم.

 • برلین (Berlin)
 • هامبورگ (Hamburg)
 • مونیخ (München)
 • کلن (Köln)
 • بایرن (Bayern)
 • دوسلدورف (Düsseldorf)
 • نورنبرگ (Nuremberg)
 • اشتوتگارت (Stuttgart)
 • فرانکفورت (Frankfurt)

برلین

پایتخت کشور آلمان شهر برلین است. این شهر از بزرگترین شهرهای کشور است؛ همچنین پر جمعیت ترین شهر این کشور و ششمین منطقه پر جمعیت شهری در اتحادیه اروپا است. این شهر بزرگ مقصد توریستی پرطرفدار برای مهاجران و گردشگران است. از مناطق معروف و منحصر به فرد برلین، دروازه براندنبورگ، برج تلویزیون در Alexanderplatz  Mauerpark یا گالری East Side میتوان نام برد.

 یک سوم مساحت برلین را جنگل‌ها، رودخانه‌ها و دریاچه‌ها اشغال کرده است. این شهر بسیار سرسبز و زیبا است که این موضوع باعث شده تا پیدا‌کردن یک مکان مناسب برای کمپینگ آخر هفته و رفع خستگی برای مردم برلین کار سختی نباشد.

برلین پایتخت آلمان
برلین پایتخت آلمان

 هامبورگ

یکی از محبوب ترین و زیباترین شهرهای آلمان شهر هامبورگ است. هامبورگ شهری بزرگ است اما ساکنان آن از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند و بیش از سایر شهرهای بزرگ در سراسر جهان برای هر نفر فضای زندگی و کار وجود دارد.

مرتبط:   اسلوونی کجاست؟ بررسی مساحت، آب و هوا، پرچم و جمعیت

این شهر بهترین مقصد برای مهاجرانی است که از کشور های مختلف به آلمان سفر کرده اند.

میشل هامبورگ، یکی از زیباترین کلیساهای این کشور، منظره ای دیدنی از هامبورگ را به شما ارائه می‌دهد.

محیط اطراف این شهر با رودخانه‌ها و کانال‌هایی که در خیابان‌ها عبور می‌کنند، منظره ای بسیار جذاب و خیره کننده ساخته است و بیش از 2000 پل برای عبور از روی این رودخانه ها ساخته شده است. 

این شهر تنوع معماری زیاد دارد، هم ساختمان های قدیمی که بافت سنتی شهر را حفظ کرده است هم ساختمان هایی با نما های لوکس و مدرن که به زیبایی شهر افزوده است.

شهر زیبای هامبورگ
شهر زیبای هامبورگ

فرانکفورت

 فرانکفورت به عنوان پایتخت مالی آلمان داری بانک مرکزی اروپا و سایر شرکت های جهانی است.در این شهر فرصت‌های شغلی زیاد و متنوعی برای افرادی که در بخش مالی کار می‌کنند وجود دارد. 

این شهر پایتخت و بزرگترین شهر ایالت هسن آلمان است که تقریبا نیمی از جمعیت 2 میلیون نفری این ایالت را در خود جا داده‌است و پنجمین شهر پرجمعیت کشور به شمار می‌آید.

فرودگاه فرانکفورت قطبی برای حمل و نقل هوایی بین المللی و یکی از بزرگترین و مهمترین فرودگاه های اروپا است. فرانکفورت همچنین برای استراحت با حمام های حرارتی بی نظیرش فوق العاده است. 

فرانکفورت
فرانکفورت

اقتصاد آلمان

این کشور دارای یک اقتصاد بسیار پیشرفته و توسعه‌ یافته است. این کشور دارای بزرگ‌ ترین اقتصاد ملی در اروپا و چهارمین اقتصاد بزرگ از نظر تولید ناخالص داخلی در جهان است. همچنین دارای بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی مجرب ، سرمایه ای بزرگ و سطح پایین فساد اقتصادی، از سطح بالایی از نوآوری برخوردار است. 

مهمترین صنعت این کشور خودروسازی بوده که از جمله برندهای معروف آلمانی در صنعت اتومبیل سازی می توان به پورشه، مرسدس بنز،بی ام و ، فولکس واگن و… اشاره کرد.

همچنین در صنایع شیمیایی، صنایع برق و دارو بسیار پیشرفت کرده و بیشترین مبادلات را با کشورهای بزرگ به‌ویژه آمریکا، فرانسه، چین و هلند دارد.

اختلاف ساعت ایران با آلمان

 همه شهرها و ایالتهای کشور آلمان دارای زمانی یکسان هستند و اختلاف ساعتی ندارند. ایران 2 ساعت و 30 دقیقه جلوتر از آلمان می‌باشد. برای مثال زمانی که ساعت 5:30 در ایران است در آلمان 3:00 خواهد بود.

4/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. احتمالا موقع ترجمه اتریش رو به اشتباه استرالیا ترجمه کردن چون لاتین اتریش و استرالیا خیلی شبیه به هم هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا