مجله زیبایی

جوانسازی پوست چیست؟ ✔️ بهترین روشهای جوانسازی پوست کدامند؟

جوانسازی پوست موضوعی است که این روزها بسیار مورد توجه مردم است. همه ما می‌خواهیم به آن درخشش جوانی دست یابیم. امروزه بسیاری از درمان‌های جوانسازی پوست وجود دارد. اما با این همه گزینه، چگونه بدانیم کدام یک برایمان مناسب‌تر است؟ در این مقاله از ایرانیجو همراه ما باشید، زیرا قصد داریم شما را با بهترین روش‌های جوانسازی پوست آشنا کنیم.

جوانسازی پوست چیست؟

به طور خلاصه، جوانسازی پوست، بازسازی و نوسازی پوست شما است. این درمان باعث می‌شود پوست روشن‌تر، صاف‌تر و نرم‌تر به نظر برسد. در نتیجه، ظاهری بسیار جوان‌تر به پوست می‌دهد.

بهترین روش‌های جوانسازی پوست

روش‌های درمانی زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد. اما این روش‌ها برای همه مناسب نیستند.

شما می‌بایست با توجه به نوع پوستتان، نیازها و مشکلات آن بهترین درمان را انتخاب کنید.

جوانسازی پوست چیست؟ بهترین روشهای جوانسازی کدامند؟
جوانسازی پوست چیست؟ بهترین روشهای جوانسازی کدامند؟

بهترین روش‌های درمانی برای جوانسازی پوست عبارتند از:

در ادامه به تشریح هر یک از این روشهای جوانسازی پوست می پردازیم.

لایه برداری شیمیایی

لایه برداری شیمیایی یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوانسازی پوست است. این روش اساسا لایه بالایی پوست را از بین می‌برد و پوست تازه و جدید زیر آن را نشان می‌دهد.

لایه برداری شیمیایی می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط ریز، چین و چروک و تغییر رنگ پوست کمک کند. اکثر لایه برداری‌های شیمیایی از اسید گلیکولیک یا اسید لاکتیک استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید لایه برداری شیمیایی را در خانه یا در محیط‌های حرفه‌ای انجام دهید. اما انجام آن در خانه می‌تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا در صورت انجام ناصحیح ممکن است دچار سوختگی یا آسیب پوست شوید.

لایه بردارهای شیمیایی بسته به قدرتشان دسته بندی‌های مختلفی دارند. هرچه لایه برداری عمیق‌تر باشد، آسیب پوست و سوزش بیشتری را تجربه خواهید کرد. بنابراین، همیشه با یک لایه برداری شیمیایی سبک شروع کنید و به سمت بالا بروید.

لایه برداری پوست چگونه انجام می‌شود؟

متخصص زیبایی شما یک لایه بردار شیمیایی را روی پوست شما اعمال می‌کند و آن را برای مدت زمان خاصی باقی می‌گذارد. مدت زمان به قدرت لایه برداری بستگی دارد. پس از گذشت زمان تعیین شده، پوست شما را با آب شستشو می‌دهند.

احتمالاً بعد از لایه برداری مقداری سوزش و قرمزی پوست را تجربه خواهید کرد. اما اثرات آن باید ظرف چند روز از بین برود.

ممکن است لازم باشد هر 4 تا 6 هفته یکبار لایه برداری شیمیایی انجام دهید، تا نتایج قابل مشاهده را ببینید.

لایه برداری شیمیایی
لایه برداری شیمیایی

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی دیگر از درمان‌های جوان‌سازی پوست است که ارزش امتحان کردن را دارد. این روش می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط ریز، چین و چروک و تغییر رنگ پوست کمک کند.

متخصص زیبایی شما از دستگاهی با نوک ظریف و ساینده استفاده می‌کند تا لایه بالایی پوست را از بین ببرد. این کار سبب نمایان شدن پوست تازه و جدید زیر آن می‌شود.

می‌توانید میکرودرم ابریژن را در خانه یا در محیط‌های حرفه‌ای انجام دهید. اما مانند لایه‌برداری شیمیایی، انجام آن در خانه می‌تواند بسیار خطرناک باشد و ممکن است به پوست خود آسیب برسانید.

نحوه انجام میکرودرم ابریژن

متخصص زیبایی شما میکرودرم ابریژن را با حرکت دادن دستگاه روی پوست شما انجام می‌دهد. مقدار زمان به اندازه منطقه مورد نظر بستگی دارد.

احتمالاً پس از درمان عوارض جانبی مانند قرمزی و تحریک را تجربه خواهید کرد. اما اینها باید ظرف چند روز از بین بروند. برای مشاهده نتایج، باید هر ۲ تا ۴ هفته یکبار میکرودرم ابریژن را انجام دهید.

بهبودی پس از میکرودرم ابریژن معمولاً بسیار کوتاه است. می‌توانید انتظار داشته باشید که پوست شما یک یا دو روز پس از درمان قرمز و تحریک شود.

میکرودرم ابریژن
میکرودرم ابریژن

بازسازی پوست با لیزر

لایه‌برداری پوست با لیزر یک روش تهاجمی‌تر برای جوانسازی پوست است. این روش از لیزر برای برداشتن لایه رویی پوست استفاده می‌کند، تا ظاهر چین و چروک‌های عمیق‌تر و تغییر رنگ پوست را کاهش دهد.

لیزر پوست
لیزر پوست

شما لایه برداری پوست با لیزر را فقط باید در یک محیط حرفه‌ای انجام دهید. لیزر قوی است و در صورت عدم استفاده صحیح می‌تواند باعث آسیب شدید پوست شود.

لیزر پوست چگونه انجام می‌شود؟

متخصص زیبایی شما لیزر را روی پوست شما حرکت می‌دهد، تا آن را مجدداً نمایان کند. زمان جلسه به اندازه ناحیه درمان بستگی دارد. ممکن است در طول درمان احساس ناراحتی جزئی داشته باشید، اما نباید دردی احساس کنید.

پس از جلسه درمانی ممکن است پوست دچار تحریک و قرمزی شود، اما این مشکل باید ظرف چند روز برطرف شود. برای مشاهده نتایج، احتمالاً باید هر 6 تا 12 ماه یکبار لیزر پوست را انجام دهید.

بهبودی پس از لایه‌برداری پوست با لیزر می‌تواند تا دو هفته طول بکشد. احتمالاً در این مدت کمی سوزش و قرمزی پوست را تجربه خواهید کرد.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک درمان غیر تهاجمی محبوب برای جوانسازی پوست است. این روش درمانی می‌تواند به کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک کمک کند.

تزریق بوتاکس ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند را به طور موقت فلج می‌کند. با انجام این روش ظاهر پوست صاف و جوان‌تر می‌شود.

شما باید تزریق بوتاکس را در یک محیط حرفه‌ای دریافت کنید. انجام این کار در محیط خانگی اصلا توصیه نمی،شود، چرا که می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

تزریق بوتاکس چگونه است؟

متخصص زیبایی شما بوتاکس را به عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک شده‌اند، تزریق می کند. مدت زمان جلسه شما به تعداد تزریق‌های مورد نیاز بستگی دارد.

ممکن است وقتی سوزن وارد پوست شما می‌شود، احساس سوزش خفیفی کنید. پس از درمان، می‌توانید در عرض چند روز انتظار نتایج را داشته باشید. نتایج معمولا بین 3 تا 6 ماه باقی می‌ماند.

برای تزریق بوتاکس هیچ زمان توقف یا بهبودی وجود ندارد. ممکن است مقداری قرمزی و تورم در محل تزریق داشته باشید، اما باید ظرف چند ساعت برطرف شود.

آیا نگران چین و چروک‌ها و خطوط صورت هستید که باعث پیری شما می‌شود؟ آیا چهره شما منعکس کننده استرس‌ها و نگرانی‌هایی است که در زندگی روزمره خود تجربه می‌کنید؟

نگران نباشید زیرا تزریق بوتاکس یک راه حل سریع و موثر است، که فقط در چند دقیقه ظاهری طبیعی و با طراوت را ایجاد خواهد کرد.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

استفاده از فیلرها

پرکننده‌های پوستی می‌توانند ظاهر خطوط ریز، چین و چروک و شلی پوست را بهبود بخشند.

آنها با پر کردن مناطقی از پوست که حجم خود را از دست داده‌اند، به پوست ظاهری جوان‌تر می‌دهند.

شما فقط باید فیلرها را در یک محیط حرفه‌ای دریافت کنید. انجام خانگی این کار اصلا توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است به پوست شما آسیب برساند.

استفاده از فیلر چگونه است؟

ارائه دهنده شما با استفاده از یک سوزن، فیلرها را به پوست شما تزریق می‌کند. مدت زمان جلسه، بستگی به تعداد تزریقات مورد نیاز شما دارد.

ممکن است وقتی سوزن وارد پوست شما می‌شود، احساس سوزش خفیفی کنید. شما می‌توانید در عرض چند روز انتظار نتایج را داشته باشید و این نتایج بین 6 تا 12 ماه باقی می‌مانند.

ممکن است مقداری قرمزی و تورم در محل تزریق مشاهده کنید، که ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. فیلرها یا پر کننده‌های صورت می‌توانند به شما کمک کنند، ظاهری جوان‌تر و درخشان‌تر داشته باشید.

 با افزایش سن، بدن شما کلاژن کمتری تولید می‌کند، پروتئینی که به پوست شما ساختار می‌دهد. حرکات مداوم ماهیچه‌های صورت سبب ظاهر شدن تعداد زیادی چین و چروک بر روی پوست و شل به نظر رسیدن آن می‌شود.

آسیب‌های ناشی از نور خورشید و سیگار کشیدن نیز می‌تواند علائم پیری را بدتر کند.

خوشبختانه، فیلر صورت می‌تواند به بازگرداندن ظاهری حجیم و پر به صورت شما کمک کند.

فیلرها یا پرکننده‌های پوستی
فیلرها یا پرکننده‌های پوستی

فیشیال

فیشیال با پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کردن پوست عمل می‌کند. این روش به بهبود ظاهر پوست و جوان‌تر کردن آن کمک می‌کند. شما می‌توانید فیشیال صورت را در خانه یا در یک محیط حرفه‌ای انجام دهید.

نحوه انجام فیشیال صورت

متخصص زیبایی شما با استفاده از یک پاک کننده روی پوست شما و سپس یک لایه بردار شروع می‌کند. سپس متخصص زیبایی ماسکی را روی پوست شما اعمال کرده و آن را به مدت 10 تا 20 دقیقه می‌گذارد. در نهایت از یک مرطوب کننده استفاده خواهد کرد.

به عنوان مثال، برای آبرسانی صورت ممکن است از اسید هیالورونیک یا گلیسیرین استفاده شود. آنها همچنین ممکن است از اسیدهای میوه یا رتینوئیدها برای جوانسازی پوست صورت استفاده کنند.

ممکن است در طول درمان مقداری سوزش در پوست احساس کنید. اما شما نباید دردی احساس کنید. پس از درمان، می‌توانید انتظار داشته باشید که پوست شما شاداب به نظر برسد.

هیچ زمان استراحت یا بهبودی برای فیشیال وجود ندارد. ممکن است کمی قرمزی و تورم داشته باشید، اما این باید ظرف چند ساعت برطرف شود.

فیشال صورت
فیشال صورت

خلاصه کلام

آفتاب، اختلالات پوستی، افزایش سن و حتی وراثت، همگی می‌توانند در ایجاد ناهنجاری‌های پوستی در صورت و سایر نقاط بدن نقش داشته باشند. این عوارض می‌توانند به صورت چین و چروک، اسکار آکنه، تغییرات رنگدانه مانند کک و مک خود را نمایان سازند.

روش‌های مختلفی برای درمان آسیب‌های پوستی و جوانسازی پوست وجود دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به لایه برداری شیمیایی، لایه برداری با لیزر و محصولات تزریقی اشاره کرد.

از این درمان‌ها می‌توان برای ظاهر خطوط و چین و چروک‌های صورت، رفع اختلالات رنگدانه‌ای مانند لکه‌های ناشی از آفتاب و افزایش سن، بهبود ظاهر اسکار آکنه یا سایر بیماری‌های پوستی استفاده کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا