مجله زیبایی

تزریق چربی سوز چیست؟ بررسی مزایا و عوارض آن

سوزاندن چربی امروزه به یکی از اصلی ترین دغدغه مردم می باشد. یکی از جدید ترین روش های غیر جراحی تزریق چربی سوز است. این تزریق برای حل کردن و از بین بردن چربی های نواحی کوچک بدن استفاده می شود که بسیار کار آمد نیز می باشد. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا به طور کامل با این مدل چربی سوزی آشنا شویم.

تزریق چربی سوز 

آمپول لاغری یا تزریق چربی سوز یکی از بهترین روش ها برای لاغری برخی نواحی بدن می باشد. در این روش محلول فسفاتیدیل کولین و اسید دئوکسی کولیک را به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پپتیدهای درون آن ترکیبات کوچکی از اسید آمینه هستند که می‌توانند عملکردهای مختلفی در بدن داشته باشند. در این ماده، پپتیدها با تحریک لیپولیز (چربی سوزی) طبیعی، باعث کاهش سلول‌های چربی در ناحیه های بدن می‌شوند.

تزریق چربی سوز چیست؟
تزریق چربی سوز چیست؟

خواص چهار پپتید موجود در ماده چربی سوز

ماده چربی سوز Inner B حاوی چهار پپتید فعال است که هر کدام خواص منحصر به فردی دارند. این پپتیدها عبارتند از:

 1. دکاپپتید 18
 2. الیگو پپتید 54
 3. دکا پپتید 10
 4. اکتا پپتید 2

دکا پپتید 18 

پپتید دکا پپتید 18 با تحریک لیپولیز، سلول‌های چربی را از بین می‌برد و باعث کاهش حجم چربی‌های زیر پوست می‌شود. این امر باعث می‌شود پوست لیفت، سفت‌تر و صاف‌تر شود.

 الیگو پپتید 54 

خواص الیگو پپتید 54 نیز این است که با افزایش تولید کلاژن و الاستین، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و پوست شما را لیفت می کند. این ماده در چربی سوزی نیز فعال می شود و به این روند کمک می کند.

دکا پپتید 10 

خواص دکا پپتید 10 نیز این است که با افزایش جریان خون و اکسیژن رسانی به پوست، باعث بهبود ظاهر پوست و کاهش افتادگی آن می‌شود. این ماده باعث چربی سوزی نیز می شود و به سرعت کاهش وزن شما بسیار کمک می کند.

اکتا پپتید 2

ماده اکتا پپتید 2 درون چربی سوز قرار دارد و خواص بسیار زیادی دارد. وجود اکتا در چربی سوز سبب کاهش میزان التهاب و تورم تزریق می شود. در کل همه ی پپتید های داخل آن دارای خواص متعددی هستند که باعث جوانسازی، لیفت و چربی سوزی پوست می‌شوند.

خواص چهار پپتید موجود در ماده چربی سوز
خواص چهار پپتید موجود در ماده چربی سوز

نحوه عملکرد چهار پپتید

هر کدام از پپتید های این ماده یک مدل کار می کنند و فعال می شوند. در ادامه با نحوه عملکرد آنها آشنا می شویم.

 • نونا پپتید 32: این پپتید باعث تحریک فرآیندهای متابولیکی مانند گلیکولیز و گلوکونئوژنز می‌شود. گلیکولیز فرآیندی است که در آن قندها به انرژی تبدیل می‌شوند. گلوکونئوژنز فرآیندی است که در آن انرژی به قند تبدیل می‌شود. تحریک این فرآیندها باعث بهبود گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست می‌شود. این امر باعث کاهش سلولیت و بهبود ظاهر پوست می‌شود.
 • پنتا پپتید 43: این پپتید باعث توقف تولید چربی و فعال شدن چربی سوزی می‌شود. این امر باعث کاهش حجم چربی‌های زیر پوست می‌شود. کاهش حجم چربی‌های زیر پوست باعث سفت شدن و صاف شدن پوست می‌شود.
 • تری پپتید 41: این پپتید باعث بازسازی مجدد بافت و تولید کلاژن و الاستین می‌شود. کلاژن و الاستین پروتئین‌هایی هستند که به استحکام و انعطاف پذیری پوست کمک می‌کنند. تولید مجدد این پروتئین‌ها باعث سفت شدن و جوانسازی پوست می‌شود.
 • اکتا پپتید 11: این پپتید باعث افزایش کیفیت پوست می‌شود. این امر باعث بهبود ظاهر پوست و کاهش چین و چروک می‌شود.
مرتبط:   مدلینگ چیست؟ ✔️ شرایط مدل شدن ⭐ مراحل و کاربردهای مدلینگ در ایران

فواید تزریق چربی سوز

تزریق چربی سوز برای لاغری بسیاری از نواحی بدن و همچنین سفت کردن و لیفت کردن آنها، بسیار خوب و مفید است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا با برخی از مزایای این تزریق آشنا شوید.

 • جایگزین ایمن و کم‌خطر عمل های جراحی لاغری
 • بدون درد و دوره نقاهت
 • گرفتن نتیجه فوری
 • اثر بخشی بسیار بالا
 • داشتن عوارضی بسیار کم و محدود
 • دفع کامل داروها
 • تنها چربی های محل تزریق را آب می کند و با دیگر اندام ها کاری ندارد.
رفع غبغب با تزریق چربی سوز
رفع غبغب

مزایای ماده چربی سوز جدید

چربی سوز های جدید نسبت به نیل قبلی خود بهتر و جدیدتر شده اند. آنها با فرمولاسیون خاصی که دارد، میتواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشند.

نسل قبلی و قدیمی این ماده، تنها خاصیت چربی سوزی داشت و امکان و قابلیت سفت کردن، لیفت کردن و یا جوان کردن پوست را نداشت. حتی در برخی موارد آن ماده سبب بروز عوارض بسیار زیادی مانند مرگ سلولی و فیبروز می شده است. اما این محصول هیچکدام از این عوارض را نداشته و باعث لیفت، جوانسازی و از بین بردن چربی نیز می شود.

عوارض تزریق چربی سوز

در حالت کلی تمام کار های زیبایی و یا درمانی علاوه بر مزایایی که دارند، یک سری ایرادات و عوارض نیز دارند. البته معایب و عوارض داشتن آنها به این معنا نیست که کلا این کار را انجام ندهید، بلکه باید با آگاهی کامل از آنها تزریق خود را انجام دهید. عوارض تزریق چربی سوز نیز موارد بسیار محدودی است که می توانید با رعایت یکسری نکات، از چالش آن بیرون بروید.

مرتبط:   ریزش مو چیست؟ علائم ریزش مو کدامند؟ روش تشخیص، جلوگیری، درمان

واکنش‌های آلرژیک

واکنش‌های آلرژیک به مواد تزریقی شایع‌ترین عارضه جانبی تزریق چربی سوز است. این واکنش‌ها معمولاً خفیف هستند و با علائمی مانند خارش، قرمزی و تورم در محل تزریق ظاهر می‌شوند. در موارد نادر، ممکن است واکنش‌های آلرژیک شدید نیز رخ دهد که نیاز به مراقبت‌های پزشکی فوری دارند.

اختلالات گوارشی

یکی دیگر از این عوارض ها اختلالات گوارشی مانند حالت تهوع، استفراغ و اسهال است. این عوارض معمولاً خفیف هستند و پس از چند روز از بین می‌روند.

تشکیل رنگدانه در محل‌های تزریق

با تزریق این مدل چربی سوز ممکن است برخی رنگدانه در محل تزریق ایجاد شود .این عارضه معمولاً خفیف است و با گذشت زمان از بین می‌رود.

عوارض تزریق چربی سوز
عوارض

روش های جلوگیری از عوارض چربی سوز

همانطور که گفتیم تزریق جربی سوز می تواند برای شما یک سری عوارض خفیف را به همراه داشته باشد. اکنون اگر می خواهید این عوارض را به هیچ عنوان تجربه نکنید، حتما موارد نیز را رعایت کنید.

 1. انتخاب پزشک متخصص و باتجربه
 2. انجام آزمایش‌های لازم قبل از تزریق
 3. رعایت دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از تزریق

دوره نقاهت تزریق چربی سوز

پس تزریق بلافاصله ممکن است کمی تورم در ناحیه تزریق، برای شما ایجاد شود. آن تورم قرمز شده و ممکن است خارش نیز داشته باشد. اما به هیچ عنوان نگران نشوید زیرا این یک واکنش طبیعی بدن به دریافت دارو است. قرمزی این ناحیه به سرعت از بین می رود اما ممکن است تورم آن برای دو تا سه هفته همراه شما بماند. این تورم باعث می شود نتوانید نتیجه این تزریق لاغری را به خوبی مشاهده کنید.

مرتبط:   فیلر بهتر است یا بوتاکس؟ فرق بین بوتاکس و فیلر چیست؟

در تمام این دو سه هفته سعی کنید آب زیاد بنوشید و از رفتن به سونا و یا حمام آفتاب و استخر نیز پرهیز کنید.  حتی بهتر است از نور خورشید نیز کمی فاصله بگیرید و در ساعات طولانی مدت در معرض آن قرار نگیرید. مهم ترین نکته بعد از تزریق این است که از ورزش کردن خودداری کنید و فعالیت های بسیار سنگین نیز انجام ندهید.

آیا تزریق آمپول لاغری دردناک است؟

شما در تزریق چربی سوز درد بسیار زیادی را احساس نخواهید کرد. زیرا این تزریق با استفاده از سوزن های بسیار نازک و کوچک انجام می شود که شما حتی حرکت آن را هم متوجه نخواهید شد. اگر به درد بسیار حساس هستید از این تزریق اصلا دچار وحشت نشوید زیرا قبل از آن ناحیه مورد نظر شما توسط بی حسی، به طور کامل بی حس می شود و شما چیزی را احساس نخواهید کرد.

برای تزریق چربی سوز چند جلسه نیاز است؟

میزان جلسات تزریق این ماده به خود شخص و میزان چربی هایی که در بدن اش دارد، بستگی دارد. در حالت نرمال پکیج های این کار بین 3 الی 4 جلسه است که هر دوهفته یکبار انجام می شود. شما بعد از تزریق درد خاصی و یا حال بدی نخواهید داشت و می توانید به سرکار رفته و یا به فعالیت روزانه تان بپردازید.

کلام آخر

تزریق چربی سوز از بهترین روش های از بین بردن چربی های نواحی کوچک است. این مدل روش بدون جراحی انجام می شود و عوارض بسیار کم و مزایای بسیار زیادی نیز دارد. اگر شما نیز به دنبال یک راه حل عالی برای لاغر کردن هستید، پیشنهاد ما به شما انجام این مدل تزریق است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا