ایرانیجو : ایران را بشناسیم جستجو در ایران با ایرانی جو

صفحه اصلی / البرز / تهراندشت کجاست ؟ ویژگی های این منطقه ، خرید ویلا و باغ

تهراندشت کجاست ؟ ویژگی های این منطقه ، خرید ویلا و باغ

تهراندشت کجاست ؟ فاصله تهراندشت تا کرج و تهران  ، ویژگی های این منطقه ، اب و هوا ، راه های دسترسی ،خرید ویلا و باغ در تهراندشت

تهراندشت کجاست ؟

تهراندشت، در محدوده ی شهر کرج قرار دارد. مسیر دسترسی به تهراندشت از مسیر اتوبان تهران کرج و پس از آن کرج قزوین مهیاست. تنها چند کیلومتر پس از کرج، مسیر دسترسی به تهراندشت واقع شده است.

خوب است بدانید که فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران، ۶۹ کیلومتر می باشد. یعنی در ساعات خلوتی رسیدن به تهراندشت، در حدود ۱ ساعت زمان خواهد برد و در ساعات شلوغی و ترافیک ۱.۵ ساعت .

تهراندشت برای کدام منطقه میباشد ؟

چرا به این منطقه تهراندشت کرج گفته می شود؟ به این دلیل که منطقه کردان شناخته شده است و همه می دانند که کردان کجاست، برای تفهیم بهتر منطقه، به تهراندشت، تهراندشت کردان گفته می شود. منطقه تهراندشت به لحاظ جغرافیایی، روبروی منطقه کردان قرار دارد. یعنی اگر کردان بالای اتوبان کرج قزوین باشد، تهراندشت در منطقه جنوب اتوبان واقع شده است.

تهراندشت

محبوبیت تهراندشت :

این منطقه در پایین دست رشته کوه البرز واقع شده است. قرار گیری این منطقه در پایین کوه البرز، سبب شده است تا آب زیرزمینی بسیار زیادی در این منطقه وجود داشته باشد. از سوی دیگر، تهراندشت مانند یک دره است. نقاط پایین دره که شامل مناطقی نظیر سرخاب می شود، دارای شرایط بسیار ویژه ای هستند. این مناطق دسترسی بسیار خوبی به آب زیرزمینی دارند. یعنی با حفر تنها چند متر چاه، به منبع بی انتهای آب دست خواهیم یافت. این عدد در مناطق متفاوت، مختلف است اما در منطقه سرخاب که در پایین ترین نقطه تهراندشت به لحاظ عمق قرار دارد، کمتر از ۹ متر است.

این موضوع یعنی فراوانی آب، سبب شده است تا این منطقه از دیرباز، سرسبز و پر از باغ های میوه باشد. باغستان های این منطقه  بویژه سرخاب و میوه های بی نظیر آن، از دیرباز مورد توجه خاص و عام بوده است. به این دلایل به سرخاب، لقب نگین ساوجبلاغ داده شده است.

فاصله تهراندشت تا شهرهای دیگر :

آیا می دانید فاصله تهران تا تهرادشت چقدر نزدیک است ؟ این منطقه در فاصله بسیار مناسب نسبت به تهران قرار گرفته است بطوریکه تقریبا کمتر از هفتاد کیلومتری از تهران قرار گرفته است.این منطقه نزدیک به شهر جدید هشتگرد و کرج می باشد.و فاصله کرج تا تهراندشت بسیار نزدیک است . بسیاری از صاحبان صنایع که در شهر صنعتی هشتگرد و اطراف آن مشغول به کار هستند،این منطقه را به عنوان خانه و ویلای خود برگزیده اند.

فاصله زمانی تهراندشت تا تهران :

شما وقتی از تهران به این قسمت سفر میکنید دو مسیر انتخابی دارید یکی از این مسیرها حدود 1 ساعت و 10 دقیقه زمان میبرد مسیر دیگر حدود 1 ساعت و 15 دقیقه زمان میبرد

فاصله تهراندشت تا تهران

فاصله زمانی تهراندشت تا کرج :

شما برای سفر از کرج به این منطقه زمانی حدود 40 دقیقه احتیاج دارید تا از کرج به این قسمت برسید و از سفر خود لذت ببرید

فاصیله زمانی تهراندشت تا هشتگرد :

برای رفتن از هشتگرد به تهراندشت فاصله زمانی که احتیاج میباشد حدود 10 دقیقه میباشد که این یک مزیت برای این منطقه محسوب میشود و باعث میشود افراد ساکن هشتگرد برای خرید ویلا و باغ  این قسمت را انتخاب کنند

 

خرید ویلا و باغ  در تهراندشت :

این منطقه زیبا که اکنون با موقعیتی طبیعی برای ساخت و ساز خانه هایی ویلایی اغلب افراد در تهران و کرج را بسوی جود جذب نموده است.فاصله مناسبی که این منطقه نسبت به تهران و کرج داشته انگیزه ویلا سازی های مدرن را بوجود آورده است.

از دیگر مزایای منطقه برای خرید ویلا در می توان به آب و هوای معتدل آن اشاره کرد.

این منطقه دارای باغ ها،مزارع کشاورزی فراوانی است.

به علت وجود آب در این منطقه کشاورزی و باغداری رونق زیادی دارد.

انواع درختان هلو،شلیل،گردو،زردآلو،آلبالو و گیلاس در این ناحیه به ثمر نشسته اند

هر سال قسمت عمده ای از میوه تهران و کرج را تامین می کنند.حاصلخیزی و آب باعث رونق  این منطقه و به خصوص باغ ویلا های ساخته شده در این منطقه شده است.

سرسبزی این منطقه در تمام نواحی اطراف تهران زبانزد است.

مزایای خرید ویلا در تهراندشت :

به طور خلاصه میتوان مزایای داشتن ویلا دراین منطقه را به صورت زیر بیان کرد:

  • فاصله کوتاه،کم خطر و کم ترافیک با تهران،کرج،هشتگرد
  • ویلاهای دارای مجوز با خدمات آب،برق،گاز،استخر،چاه آب
  • دارای زمین های حاصلخیز و سرسبز
  • آب و هوای معتدل در 4 فصل سال
  • بکر و بدون ایجاد مزاحمت
  • مناسب برای برگزاری جشن ها و میهمانی ها
  • بالارفتن ارزش ملک همراه با تورم املاک در تهران و کرج
  • سرمایه گذاری مناسب برای کوتاه مدت و بلند مدت
  • قیمت ویلا در این منطقه بسیار مناسب تر از مناطق دیگر تفریحی اطراف تهران است

قدمت تهراندشت :

به لحاظ تاریخی، قدمت ساوجبلاغ و تهراندشت را هم قدمت تمدن بشریت می دانند. چرا که در این منطقه تپه هایی باستانی وجود دارد که حکایت از تاریخ دور و دراز این منطقه دارد. وجود آب فراوان و طبیعت سرسبز، دلیل اصلی حضور انسان از دیرباز در این منطقه بوده است.

مسیرهای دسترسی به این منطقه :

مسیر دسترسی به این منطقه از مسیر اتوبان تهران کرج و پس از آن کرج قزوین مهیاست. تنها چند کیلومتر پس از کرج، مسیر دسترسی به تهراندشت واقع شده است.

آب و هوا :

آب و هوای این منطقه معتدل میباشد و به دلیل وجود باغ ها و فضاهای سبز بسیار یک منطقه دل انگیز و مفرح برای افراد میباشد اگر برای گردش به دنبال یک منطقه خوش آب و هوا هستید این منطقه انتخاب بسیار خوبی میباشد

بافت شهری :

همانطور که در پیش گفتیم این منطقه به دلیل داشتن اب فراوان و اب و هوای معتدل یک منطقه بسیار خوش  آب و هوا میباشد که ین خود دلیلی برای ایجاد ویلاهای لوکس و باغ های زیبا شده است .

سااکنین این منطقه اکثرا از ساکنین شهرهای نزدیک همچون تهران ، کرج ، هشتگرد میباشند .بافت خانه ها در این قسمت ویلایی و نوساز میباشد و این خود دلیلی بر زیبا تر شدن این منطقه است .

تهراندشت :

منطقه تهراندشت در بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و در فاصله ۶۰ کیلومتری از تهران قرار دارد که همجواری با منطقه گردشگری کردان بر اهمیت آن افزوده‌است. این منطقه از ۱۷ روستا تشکیل شده‌است و رودخانه کردان از آن عبور می‌کند، این محله دارای آب و هوای معتدل، باغ‌ها و مزارع کشاورزی فراوانی است که به لحاظ جغرافیایی و توپوگرافی شرایط بسیار ویژه‌ای دارد.  این منطقه  در گذشته مرکز تولید محصولات کشاورزی، باغی و دامی در شهرستان ساوجبلاغ بود، اما هم‌اکنون دیگر خبری از آن تولیدات نیست.منبع

Rate this post

درباره رسولی

این مطالب را نیز ببینید!

طالقان کرج کجاست ؟ بررسی صفر تا 100 طالقان، همه چیز درباره ی طالقان کرج

طالقان منطقه ای کوهستانی در ۹۰ کیلومتری شهر کرج است که دارای آب و هوایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!