تهران

افتتاح مترو پرند، مسیرهای دسترسی + ساعت حرکت خط مترو پرند

ایستگاه مترو پرند، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی این شهر جدید است که از سال‌ها پیش مورد انتظار شهروندان بوده است. خوشبختانه طبق خبرهای رسمی، این ایستگاه امسال به بهره‌برداری می‌رسد. در این مقاله با ایرانیجو همراه شوید تا با امکانات این مترو و دیگر مواردی که در رابطه با آن لازم است که بدانید آشنا شوید.

مترو پرند کجاست؟

شهر پرند، یکی از شهرهای جدید اطراف تهران است که جمعیت آن در حال افزایش است. بسیاری از شهروندان پرند برای کار، تحصیل و سایر امور روزانه، به تهران رفت و آمد دارند. این رفت و آمد، باعث ایجاد ترافیک سنگین در مسیر می‌شود.

اطلاعات مترو پرند+ ساعت حرکت
اطلاعات مترو پرند+ ساعت حرکت

بر اساس آمارهای ترافیکی، روزانه 30 تا 40 هزار نفر بین تهران و این شهر تردد دارند که بیشتر آنها نیز از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده می‌کنند.

 این امر، علاوه بر ایجاد ترافیک، باعث افزایش آلودگی هوا و کاهش کیفیت زندگی شهروندان پرند می‌شود.

این پروژه در سال 1384 توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شد و در سال 1391 به شهرداری تهران واگذار شد. تاکنون، بخش‌هایی از این پروژه به بهره‌برداری رسیده‌اند.

 بخش اول این پروژه، حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب به طول 4 کیلومتر، در ابتدای سال 1395 افتتاح شد. بخش دوم این پروژه، حدفاصل ایستگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول 26 کیلومتر، در مرداد ماه سال 1396 افتتاح شد.

در حال حاضر، بخش نهایی این پروژه، حدفاصل فرودگاه امام خمینی تا این شهر به طول 19 کیلومتر، در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و قرار است به زودی افتتاح شود.

مرتبط:   محله تسلیحات تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی‌های محله تسلیحات تهران

مترو پرند

خط مترو پرند، بخشی از خط 5 مترو تهران است و در کیلومتر 18جاده تهران-پرند واقع شده است. این ایستگاه، دسترسی مناسبی به مناطق مختلف شهر پرند و سایر شهرهای اطراف دارد.

افتتاح این مترو، مزایای بسیار زیادی برای شهروندان این منطقه خواهد داشت. این پروژه، دسترسی شهروندان این شهر را به تهران و سایر شهرهای اطراف را تسهیل خواهد کرد و نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت زندگی شهروندان این منطقه خواهد داشت.

علاوه بر این، افتتاح مترو پرند، فرصت‌های جدیدی را برای توسعه اقتصادی و گردشگری شهر پرند ایجاد خواهد کرد.

امکانات مترو پرند

ایستگاه مترو پرند دارای امکانات رفاهی و خدماتی مختلفی است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سالن انتظار
  • پله برقی
  • آسانسور
  • سرویس بهداشتی
  • دستگاه‌های خودپرداز
  • ایستگاه تاکسی

مسیر های دسترسی

برای دسترسی به ایستگاه مترو پرند، می‌توانید از یکی از خطوط متقاطع با خط یک مترو استفاده کنید. در ادامه، مراحل دسترسی به این ایستگاه از طریق چند خط پرکاربرد مترو را توضیح می‌دهیم:

دسترسی به پرند از صادقیه

برای دسترسی به مسیر این مترو از خط 2، باید مراحل زیر را طی کنید. از ایستگاه صادقیه سوار خط دو مترو شده و در ایستگاه امام خمینی از قطار پیاده شوید. سپس وارد خط یک شوید و به سمت پایانه کهریزک بروید. در نهایت پس از رسیدن به ایستگاه شاهد، خط خود را به سمت پرند تغییر دهید.

مرتبط:   اسلامشهر تهران کجاست؟ ویژگی های منطقه+ عکس، نقشه و فاصله از تهران

دسترسی به پرند از راه‌آهن

برای دسترسی به مسیر این مترو از خط 2، باید مراحل زیر را طی کنید.

  1. سوار خط هفت مترو شوید و در ایستگاه محمدیه پیاده شوید.
  2. وارد خط یک شوید و به سمت پایانه کهریزک بروید.
  3. در ایستگاه شاهد، خط خود را به سمت پرند تغییر دهید.

دسترسی به پرند از میدان آزادی

از ایستگاه میدان آزادی سوار قطارهایی شوید که به سمت پایانه شهید کلاهدوز می‌روند. در ایستگاه دروازه دولت خط خود را تغییر دهید و قطارهایی را سوار شوید که به سمت پایانه کهریزک می‌روند. سپس در ایستگاه شاهد خط خود را به سمت پرند تغییر دهید و مستقیم پیش بروید. 

دسترسی به پرند از پایانه جنوب

در ایستگاه مترو پایانه جنوب سوار قطارهایی شوید که به سمت پایانه کهریزک می‌روند. پس از رسیدن به ایستگاه شاهد خط خود را به سمت پرند تغییر داده و تا انتهای خط پیش بروید.

ساعت حرکت مترو پرند

قطار تهران-پرند، یکی از مهم‌ترین و پرترددترین مترو های کشور است. این قطار در بازه‌های زمانی متفاوتی در روز، خدمات حمل‌ونقل مسافران را انجام می‌دهد تا مسافران بتوانند در زمان دلخواه خود، این مسیر کوتاه را با آن طی کنند.

اولین ساعت حرکت این مترو در تهران در روز، ساعت 3:30 بامداد است و آخرین ساعت حرکت این قطار، ساعت 9 شب به حساب می‌آید. با این تفاسیر، می‌توان حدس زد که این قطار در طول روز، تردد زیادی دارد.

این مترو در روز بیش از 12 بار مسافران زیادی را جابه‌جا می‌کند. در حالت عادی گزینه‌ای ایده‌آل برای افرادی است که ساکن شهر پرند هستند و برای سفرهای روزمره خود از تاکسی و اتوبوس‌های شلوغ و خسته‌کننده استفاده می‌کنند.

مرتبط:   محله چیذر تهران: آشنایی با امکانات، دسترسی های محله چیذر در تهران

سفر با این مترو مزایای بسیار زیادی دارد، آن سریع و ایمن است و مسیر را با کمترین میزان آلودگی هوا طی می‌کند. همچنین، هزینه سفر با آن نسبت به تاکسی و اتوبوس، کمتر است.

ساعت حرکت قطار تهران پرندساعت حرکت قطار پرند تهران
از تهرانبه پرنداز پرندبه تهران
۳:۳۰۴:۳۵۴:۵۰۵:۵۵
۴:۲۰۵:۳۵۵:۴۰۶:۵۵
۵۶:۲۵۶:۳۵۸
۶:۱۵۷:۲۰۷:۵۵۹
۷:۳۰۸:۳۵۸:۵۵۹:۵۵
۹:۲۵۱۰:۴۰۱۰:۵۵۱۲:۰۵
۱۳:۴۰۱۴:۴۵۱۵۱۶
۱۴:۲۵۱۵:۳۵۱۶:۱۰۱۷:۱۰
۱۶:۲۵۱۷:۳۰۱۸:۰۵۱۹:۰۵
۱۷:۳۰۱۸:۴۰۱۸:۵۰۲۰
۱۸:۲۰۱۹:۴۰۱۹:۴۵۲۰:۵۵
۱۸:۵۵۲۰:۲۰۲۰:۴۰۲۱:۴۰
۲۰:۱۰۲۱:۱۵۲۱:۴۰۲۲:۵۰
۲۱۲۲:۲۰۲۲:۵۰۰:۰۰
ساعات حرکت مترو پرند

آدرس متروی پرند

بلوار باهنر، تقاطع بلوار علامه طباطبایی

لوکیشن متروی پرند

در تصویر زیر لوکیشن این مترو قرار گرفته شده است. با کلیک روی آن می توانید محل دقیق قرار گیری آن را در شهر مشاهده کنید.

طول مسیر مترو تهران-پرند

مسیر تهران تا پرند، حدود 50 کیلومتر است. اگر این مسیر را با اتوبوس، مترو یا تاکسی خطی طی کنیم، حدود 2 ساعت طول خواهد کشید. علت این امر، ترافیک سنگین جاده تهران-قم است که گاهی اوقات قابل پیش‌بینی نیست.

مترو پرند، در خط 5 مترو تهران قرار دارد و از ایستگاه شاهد حرکت می‌کند. قطار حومه‌ای تهران-پرند، در هر ساعت، دو بار حرکت می‌کند و مسیر را در حدود 45 دقیقه طی می‌کند. فاصله ایستگاه آن نیز از تهران حدود 30 کیلومتر است و با خودرو شخصی حدود 30 دقیقه طول می‌کشد تا به این ایستگاه برسید. 

کلام آخر 

اگر ساکن شهر پرند هستید و به دنبال گزینه‌ای راحت و کم هزینه برای طی کردن مسافت خود به تهران و سفرهای روزمره خود هستید، خرید بلیط مترو تهران-پرند را به شما پیشنهاد می‌کنم.

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا