پکیج

ونتوری پکیج دیواری چیست؟ عیب یابی + تعمیرآن

یکی دیگر از قطعات مهم و مورد استفاده در پکیج دیواری، ونتوری پکیج است، که محل ارتباط فن پکیج و شلنگ پرشر سوئیچ دود می باشد. نقش ونتوری پکیج کنترل خروج دود ها و گازهای ناشی از عمل احتراق از دستگاه است که در مسیر خروجی فن نصب می گردد.

تغییر سطح مقطع یکی دیگر از اساس کار ونتوری است که با کوچک نمودن این سطح مقطع، باعث کاهش فشار و افزایش سرعت عملکرد در پکیج دیواری می شود.

نقش ونتوری در پکیج دیواری
نقش ونتوری در پکیج دیواری

در صورت ایجاد هرگونه خرابی یا مشکل در این قطعه موجب خاموشی پکیج و از کار افتادن آن خواهد شد. ما در این مقاله سعی داریم یک بررسی مختصر و مفیدی در رابطه با این قطعه داشته باشیم پس می توانید در ادامه با همراه باشید.

عملکرد ونتوری پکیج

هنگامی که پکیج شروع به گرم کردن آب می کند، در اثر این احتراق دودها و گازهایی در محفظه احتراق پکیج تولید می گردد که برگشت این تولیدات به درون پکیج می تواند باعث بروز خطرات و مشکلات جدی تری در پکیج شود. اگر که این فرایند ادامه داشته باشد مطمئنا پکیج از کار خواهد افتاد.

بنابراین در چنین شرایطی نیاز به یک قطعه داریم که بتواند این تولیدات و گازها را از فضای پکیج به بیرون از ساختمان هدایت کند.

مرتبط:   پکیج آلتای ساخت کجاست؟ مزایا، معایب و کدهای خطای ALTAY

با کاهش قطر مسیر عبور سیالی که به سرعت در حال حرکت است و افزایش مجدد آن، در صورتی که روزنه و یا سوراخی به خارج ایجاد گردد، در چنین حالتی سیال از مسیر خارج نشده و عمل مکش هنگام عبور سیال در این قسمت انجام خواهد شد از ونتوری پکیج در خروجی انواع فن استفاده می گردد.

 برای متوقف کردن عمل مکش در زمانی که گرفتگی یا مسدودی در مسیر دودکش به وجود می آید، و یا اینکه فن پکیج از کار می افتد.

قسمت مکش را به یک سنسور متصل می نمایند و این سنسور متصل به ونتوری به برد الکترونیک مشکل را اطلاع رسانی می کند، که برد کنترل با دریافت این دستور اجازه روشن ماندن به مشعل را نمیدهد و شعله خاموش می گردد، و در پایان با نمایش یک کد خطا که مربوط به سیستم تهویه و فن پکیج است مصرف کننده را از خرابی دستگاه مطلع می نماید.

تست ونتوری فن پکیج دیواری

همانطور که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم ونتوری فن پکیج دیواری یکی از قطعات مهم و اصلی در پکیج محسوب می گردد، که در صورت بروز مشکل در این قطعه باعث خاموشی پکیج می شود، که برای رفع این مشکل و تعمیر پکیج باید اقدامات لازم صورت بگیرد.

تست ونتوری پکیج
تست ونتوری پکیج

برای تست سلامتی این قطعه در ابتدا باید اقدام به بررسی دو سر کنتاکت های ونتوری بپردازید، تا دوسر آن به هم متصل نباشند و می توانید با استفاده از دهان خود مکشی را ایجاد نمایید تا شاهد متصل شدن آن ها به یکدیگر باشید و صدای بوق بار به گوش شما برسد.

مرتبط:   پکیج آریستون ساخت کجاست؟ مدلها، ویژگی ها و مزایای Ariston

بنا به مواردی که در رابطه با ونتوری فن پکیج گفتیم به این نتیجه خواهید رسید، که در صورت معیوب شدن این قطعه یا خرابی آن لازم است که از یک تعمیرکار متخصص پکیج کمک بگیرید در غیر این صورت باعث وارد شدن آسیب و صدمات بیشتری به پکیج خود می شوید.

تعمیر ونتوری پکیج

خرابی یا معیوب شدن هر یک از این قطعات پکیج می تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد نهایی دستگاه شود. تعمیر این قطعه نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد که هر تعمیرکار یا سرویسکاری نمی تواند با اندک تجربیات خود آن را انجام دهد؛ پس بهتر است که از سرویسکاران متخصص و مجرب در این زمینه کمک بخواهید.

نتیجه گیری

در این مقاله از ایرانیجو به بررسی ونتوری پکیج و نقش آن در پکیج پرداختیم و محل قرار گیری آن در پکیج را بیان کردیم و تست سلامتی این قطعه را شرح دادیم.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا