شاندرمن

طالب دره شاندرمن کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

روستای طالب دره روستایی بسیار بکر و دست نخورده در شمال کشور و در شهرستان شاندرمن است. این روستا در نزدیکی امام زاده شفیع واقع شده است و همین موضوع باعث شده که گردشگران زیادی از جاذبه های آن نیز بازدید کنند. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا به طور کامل با این منطقه آشنا شویم.

طالب دره کجاست؟

در این روستا، هوایی پاک در جریان می باشد که در آغاز ورودتان به آن قطعا متوجه تنفس بهتر خود می شوید. طالب دره بسیار کوچک و دنج است به طوری که به هر کجای آن که نگاه کنید، تنها مناظر بکر و سرسبز و را مشاهده می کنید.

روستای طالب دره شاندرمن
روستای طالب دره شاندرمن

 درون این منطقه جاذبه های طبیعی زیاد و رستوران های زیادی وجود دارد که غذاهای شمالی بسیار لذیذی را برای گردشگران سرو می کنند.

جمعیت طالب دره

براساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 327 نفر جمعیت و 78 خانوار در این منطقه ساکن هستند و در آن زندگی می کنند. البته این مقدار جمعیت امروزه بیشتر نیز شده است. زیرا بسیاری از مردم از شهر های شلوغ و پر از آلودگی به سمت این روستای بکر می آیند و به آن مهاجرت می کنند. در این روستا همیشه آرامش برقرار است و صدای آواز پرنده ها و یا صدای رودخانه روح شما را نوازش می کند.

مرتبط:   امامزاده شفیع کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

لوکیشن طالب دره روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن طالب دره روی نقشه گوگل
لوکیشن طالب دره روی نقشه گوگل

موقعیت جغرافیایی

روستای طالب دره از توابع دهستان شاندرمن است. در ادامه با موقعیت دقیق جغرافیایی آن آشنا می شویم.

  •  این روستا از سمت شمالی با روستای انگولش
  •  از سمت جنوبی با روستای اسب ریسه
  •  از سمت غربی با دیلمده
  •   از سمت شرقی با روستای کوربار همسایه و همجوار است.

نقشه هوایی

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در آن بر روی عکس کلیک کنید.

نقشه هوایی طالب دره
نقشه هوایی طالب دره

فاصله طالب دره تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 19.6 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 37 دقیقه طی کنید.

فاصله طالب دره تا شاندرمن

از شاندرمن تا این روستا حدود 14.4 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 27 دقیقه طی کنید.

فاصله طالب دره تا شیخ نشین

از این روستا تا شیخ نشین حدود 20.3 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 35 دقیقه طی کنید.

مرتبط:   روستاهای شاندرمن به ترتیب جمعیت، شلوغ ترین و خلوت ترین روستا

کلام آخر

روستای طالب دره از روستاهای زیبا و خاص در ماسال است. مردم این منطقه بسیار مهربان و خونگرم می باشند و شغل اکثر آنها دامداری می باشد. اگر شما عزیزان به این روستا سفر کردید، عکس ها، خاطرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا