شاندرمن

انجیلان کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

انجیلان، روستایی از توابع بخش شاندرمن شهرستان ماسال در استان گیلان ایران است. این روستا در دهستان شاندرمن و در دامنه کوه‌های تالش قرار گرفته و از طبیعتی زیبا و چشم‌نواز برخوردار است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا به طور کامل با این منطقه آشنا شویم.

انجیلان کجاست؟

روستای انجیلان از زیبا ترین و بکر ترین روستاهای شاندرمن است. این روستا دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است و در فصل بهار و تابستان بسیار سرسبز و زیبا می‌شود.

مردم آن نیز به زبان گیلکی صحبت می‌کنند و عمده فعالیت اقتصادی آنها کشاورزی و دامداری است. محصولات کشاورزی آن شامل برنج، گندم، جو، سیب زمینی، سبزیجات و میوه‌های مختلف است.

انجیلان کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت
انجیلان کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

جمعیت انجیلان

براساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 208 نفر جمعیت و 56 خانوار در این منطقه ساکن هستند و در آن زندگی می کنند. کم جمعیت بودن این روستا به دلیل کمبود امکانات آن می باشد. شرایط زندگی در انجیلان به نسبت دیگر مناطق سخت تر می باشد، به همین دلیل بیشتر ساکنان آن مهاجرت کرده اند.

لوکیشن انجیلان روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

مرتبط:   زرابچه کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت روستا

موقعیت جغرافیایی

روستای انجیلان از توابع شاندرمن و ماسال است.

 1. این روستا از سمت شمالی با روستای خلورجان
 2. از سمت جنوبی با زرا بچه
 3. از سمت غربی با روستای وزمتر 
 4. و از سمت شرقی با روستای پیرسرا همسایه و همجوار است.

نقشه هوایی

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در آن بر روی عکس کلیک کنید.

فاصله انجیلان تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 10 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 22 دقیقه طی کنید.

فاصله انجیلان تا شاندرمن

از شاندرمن تا این روستا حدود 5 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 20 دقیقه طی کنید.

فاصله انجیلان تا شیخ نشین

از این روستا تا شیخ نشین حدود 6 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 12 دقیقه طی کنید.

امکانات روستا

انجیلان روستایی کوچک و کم جمعیت است که در شاندرمن می باشد. این روستا از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار نمی باشد. در ادامه با ایرانیجو به معرفی از امکانات آن می پردازیم.

 • مسجد: دارد
 • شبکه سراسری برق: دارد
 • گاز لوله کشی: ندارد
 • آب لوله کشی: دارد
 • دسترسی به وسیله نقلیه عمومی: دارد
 • بقالی: دارد
 • نانوایی: ندارد
مرتبط:   رزین دول کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت روستا

کلام آخر

روستای انجیلان از زیباترین و دیدنی ترین روستاهای شاندرمن است. این روستا با امکانات رفاهی بسیار کم، پذیرای گردشگران و توریست های زیادی است که از سراسر کشور به سوی آن سفر کرده اند. شما عزیزان نیز اگر به این روستا سفر کرده اید، حتما تجربیات و خاطرات سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا