شاندرمن

پاشکم کجاست؟ معرفی نقشه، جمعیت و آب و هوای روستای پاشکم

یکی از روستاهای شهرستان ماسال در استان گیلان، روستای پاشکم است. این روستا در بخش شاندرمن شهرستان ماسال قرار دارد. این روستا در ارتفاع 800 متری از سطح دریا قرار دارد و آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. فضای این منطقه بسیار زیبا و خاص است به طوری که بسیاری از افراد این روستا را برای گذراندن تعطیلات آخر هفته خود انتخاب می کنند. در ادامه با ایرانیجو به معرفی کامل این منطقه می پردازیم.

پاشکم کجاست؟

روستای پاشکم یکی از زیبا ترین اما کوچک ترین روستاهای شاندرمن استان گیلان است. این روستای کوچک بسیار ناشناخته و کم جمعیت است زیرا از امکانات رفاهی خوبی برخوردار نمی باشد. این روستا امکاناتی مانند موارد زیر دارد.

روستای پاشکم
روستای پاشکم
 1. زمین ورزشی: ندارد
 2. سالن ورزشی: ندارد
 3. مسجد: دارد
 4. امامزاده: ندارد
 5. شبکه سراسری برق: دارد
 6. موتور برق دیزلی: ندارد
 7. انرژی نو (خورشیدی، بادی و …): ندارد
 8. گاز لوله کشی: دارد
 9. آب لوله کشی: دارد
 10. حمام عمومی: ندارد
 11. دسترسی عمومی به اینترنت: ندارد
 12. دسترسی به وسیله نقلیه عمومی: دارد
 13. بقالی: دارد
 14. نانوایی: ندارد

جمعیت پاشکم

پاشکم یک روستای کوچک و زیبا در استان گیلان است. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395، حدود 906 نفر در این منطقه سکونت دارند و در آن زندگی می کنند. از این تعداد جمعیت حدود 442 نفر مرد و 464 نفر زن می باشند.

مرتبط:   کفود کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت روستا

لوکیشن پاشکم روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری پا شکم را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن روستای پاشکم روی نقشه گوگل مپ
لوکیشن روستای پاشکم روی نقشه گوگل مپ

موقعیت جغرافیایی پاشکم

این روستا با روستاهای زیر همجوار است:

 1. در شمال آن روستای کوهسار واقع شده است.
 2. در جنوب آن روستای گشت قرار گرفته است.
 3. در شرق آن روستای لیسار قرار دارد.
 4. در غرب این روستا منطقه شاندرمن واقع شده است.

فاصله پاشکم تا شاندرمن

از روستای پاشکم تا شهرستان شاندرمن حدود 2.2 کیلومتر راه است که با خودروی شخصی تنها در حدود 4 دقیقه می توانید این مسیر را طی کنید.

فاصله پاشکم تا ماسال

از روستای پاشکم تا شهرستان ماسال حدود 7.2 کیلومتر راه است که با خودروی شخصی تنها در حدود 13 دقیقه می توانید این مسیر را طی کنید.

آب و هوا

هوای روستای پاشکم بسیار معتدل و مرطوب می باشد. این روستا در ارتفاع 800 متری قرار گرفته است، به همین دلیل است که نسبت به دیگر مناطق اطراف آب و هوای متفاوت تری را تجربه می کند. آب و هوای معتدل و مرطوب آن باعث شده است که در تمام فصول سال زیبایی های خاص خود را داشته باشد.

 فصل بهار، مراتع اطراف روستا مملو از گل های رنگارنگ می کند و مناظری رویایی را ایجاد می کند. اما فصل تابستان، آب و هوای روستا معتدل و مطبوع می کند و برای پیاده روی و طبیعت گردی بسیار مناسب است. در فصل پاییز، رنگ های برگ درختان روستا تغییر می کند و مناظری زیبا و چشم نواز را به وجود می آورد. در فصل زمستان، روستا پوشیده از برف می شود و مناظری سفید و برفی را ایجاد می کند.

آب و هوای روستای پاشکم
آب و هوای روستای پاشکم

کلام آخر

روستای پاشکم از زیبا ترین و کوچک ترین روستا های منطقه شاندرمن است. این روستا دارای آب و هوای بسیار خوب و مسیر های دسترسی آسان به دیگر روستاها دارد. بسیاری از گردشگران سالانه برای تجربه و دیدن طبیعت بی نظیر و بکر بودن این روستا به استان گیلان و شهرستان شاندرمن سفر می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا