شاندرمن

روستای دران کجاست؟ معرفی نقشه، جمعیت و آب و هوا+ جاهای دیدنی

خرید و فروش زمین و ملک

در میان روستاهای زیبا و سرسبز شهرستان ماسال، روستای دران از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این روستا با طبیعت بکر و چشم اندازهای بی نظیر خود، بهشتی گمشده در دل شاندرمن محسوب می شود. این روستا در فاصله شش کیلومتری شاندرمن و 11 کیلومتری شهر ماسال واقع شده است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا با این روستای بسیار زیبا به طور کامل آشنا شوید.

معرفی روستای دران شاندرمن گیلان
معرفی روستای دران شاندرمن گیلان

روستای دران کجاست؟

روستای دران ماسال یکی از زیبا ترین و خاص ترین روستاهای این منطقه است که دارای طبیعتی سرسبز و بکر است. کوه های بلند و جنگل های انبوه از دو طرف روستا را احاطه کرده اند.

رودخانه مرغک نیز از میان روستا می گذرد، فضایی رویایی در آن را به وجود آورده است. در اطراف این روستا نیز مراتع سرسبز و پر از گل های رنگارنگ دیده می شود. در دامنه کوه ها نیز درختان راش، فندق، بلوط، و آزاد سر به فلک کشیده اند.

جمعیت دران گیلان

روستای دران یکی از روستا های شاندرمن است که بسیار کوچک اما زیبا است. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 974 نفر آدم در این منطقه زندگی می کنند.

روستای دران شاندرمن
روستای دران شاندرمن

بر اساس تخمین ها، جمعیت این روستا در حال حاضر حدود 1000 نفر است. این جمعیت شامل افراد ساکن روستا و گردشگرانی است که در طول سال به این روستا سفر می کنند.

مرتبط:   کوبن کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

آب و هوا

روستای دران دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. این روستا در دامنه کوه های البرز قرار دارد و به همین دلیل، از آب و هوایی مطبوع و دلپذیر برخوردار است. میانگین دمای سالانه آن بین ۱۵ تا ۱۸ درجه سانتیگراد است. تابستان ها هوای این روستا گرم و مرطوب است و زمستان های آن  سرد و خشک می باشد.

شرایط طبیعی روستای دران
شرایط طبیعی روستای دران

بارندگی در این روستا در تمام طول سال وجود دارد، اما بیشترین میزان بارندگی در فصل های پاییز و زمستان رخ می دهد. میانگین بارندگی سالانه آن نیز حدود 1500 میلیمتر است.

آب و هوای مناسب و بسیار خوب این منطقه باعث شده است که این روستا به یکی از مناطق محبوب گردشگری در استان گیلان تبدیل شود.

جاهای دیدنی دران

روستای دران به بهشتی گمشده در دل طبیعت معروف است. این روستا در واقع از زیباترین روستاهای استان گیلان است که در بخش شاندرمن از توابع شهرستان ماسال قرار دارد. این روستا دارای جاذبه های طبیعی متعددی است که در ادامه با ایرانیجو با ایرانیجو با آنها آشنا می شویم.

دیدنی های روستا
دیدنی های روستا
  • دشت النزه: این دشت زیبا در دامنه کوه های اطراف روستا قرار دارد و مملو از گل های رنگارنگ است. دشت النزه به خصوص در فصل بهار، زمانی که گل های شقایق و لاله سرخ در آن می رویند، مناظری بی نظیر و رویایی را ایجاد می کند.
  • غار آویشو: این غار بزرگ و دیدنی در نزدیکی این روستا قرار دارد و دارای آبشارها و حوضچه های زیبا است. غار آویشو یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی و طبیعت گردی است.
  • خشکه دریا: این دریاچه زیبا در گذشته پر از آب بوده است، اما امروزه خشک شده و به صورت یک دشت زیبا درآمده است. خشکه دریا یکی از مکان های محبوب برای عکاسی و پیک نیک است.
  • پل کوهسار: این پل تاریخی در دوره قاجار ساخته شده است و بر روی رودخانه مرغک قرار دارد. پل کوهسار یکی از نمادهای این روستا است و سالانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.
مرتبط:   وزمتر کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

کلام آخر

روستای دران یکی از رویایی ترین و زیباترین روستاهای شاندرمن است که در استان گیلان واقع شده است.اکثر این روستا به زبان تالشی صحبت می کنند و از طریق کشاورزی، دامداری، و زنبورداری امرار معاش می کنند. بسیاری از گردشگران و توریست ها سالانه برای دیدن این روستا و جاذبه هایش به استان گیلان و شهرستان شاندرمن سفر می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
خرید و فروش زمین و ملک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا