شاندرمن

خرف کوره کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

روستای خرف کوره، یکی از روستاهای کوچک و سرسبز شهرستان ماسال و شاندرمن در استان گیلان است. این روستا بسیار بکر و دیدنی می باشد به طوری که سالانه گردشگران زیادی از سراسر کشور برای دیدن آن به استان گیلان و دهستان شاندرمن سفر می کنند. در ادامه با ایرانیجو به معرفی برخی از این روستا ها می پردازیم.

خرف کوره کجاست؟

در این روستا مردم به شغل های کشاورزی و دامداری مشغول هستند. محصولات اصلی آن نیز برنج، فندق، گردو و سیب است. هوای خرف کوره نیز نسبت دیگر روستا ها این منطقه، نسبتا معتدل تر و خنک است. البته در زمستان ها بسیار سرد می شود و گاهی برف بسیار زیادی در آن و جاده هایش می بارد که امکان رفتن به آن را بسیار سخت می کند.

خرف کوره کجاست؟
خرف کوره کجاست؟

جمعیت خرفکوره

خوف کوره روستایی بسیار کوچک و کم جمعیت است که در استان گیلان واقع شده است. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 527 نفر جمعیت و 150 خانوار در این روستا ساکن هستند و در آن زندگی می کنند. البته این مقدار جمعیت تا به امروز بیشتر نیز شده است، زیرا امکانات این روستا نسبت به قبل بهتر شده و بهبود یافته است.

مرتبط:   اولم کجاست؟ معرفی نقشه، جمعیت و آب و هوای اولم شاندرمن

لوکیشن خرف کوره روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن خرف کوره روی نقشه ایران
لوکیشن خرف کوره روی نقشه ایران

موقعیت جغرافیایی

روستای خرفکوره از توابع دهستان شاندرمن است. این روستا:

  • از سمت شمالی با روستای رودبارسرا،
  • از سمت جنوبی با شاندرمن،
  • از سمت غربی با زرابچه
  • و از سمت شرقی با روستای ویشکا همسایه و همجوار است.

نقشه هوایی

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در خرفکوره بر روی عکس کلیک کنید.

نقشه هوایی روستای خرف کوره
نقشه هوایی روستای خرف کوره

فاصله خرف کوره تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 9.2 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 17 دقیقه طی کنید.

فاصله خرفکوره تا شاندرمن

از شاندرمن تا این روستا حدود 3.7 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 7 دقیقه طی کنید.

کلام آخر 

روستای خرف کوره روستایی بکر، زیبا و ناشناخته از توابع دهستان شاندرمن است. این روستا بسیار سرسبز است و مکان های طبیعی زیادی را درون خود جای داده است. اگر به این منطقه سفر کردید حتما از تمامی جاذبه های آن دیدن کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا