شاندرمن

روستای قران شاندرمن، [0 تا 100] معرفی، نقشه، آب و هوا و جمعیت

روستای قران (Qeran)، یکی از زیباترین و بهترین روستاهای استان گیلان است که در شهرستان ماسال قرار دارد. قران در بخش شاندرمن و در میان جنگل‌های سرسبز و انبوه هیرکانی واقع شده است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا به طور کامل با این روستا آشنا شوید.

قران کجاست؟

روستای قران روستایی زیبا و سرسبز است در منطقه شاندرمن و ماسال است. این روستا دارای آب و هوایی معتدل و خنک است و در تابستان‌ها هوایی معتدل و خنک و زمستان‌ها هوایی سرد و خشک دارد.

جمعیت قران

بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال 1395 حدود 589 نفر جمعیت و 163 خانوار در این روستا ساکن هستند و در آن زندگی می کنند. این مردم به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و انسان هایی بسیار مهربان و خونگرم می باشند. محصولات اصلی این روستا نیز برنج، فندق، گردو و سیب است.

لوکیشن قران روی نقشه گیلان

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن قران روی نقشه گوگل مپ
لوکیشن قران روی نقشه گوگل مپ

موقعیت جغرافیایی

روستای Qeran از توابع دهستان شیخ نشین است.

  • این روستا از سمت شمالی با روستای ملک جهان،
  • از سمت جنوبی با روستای کلنگستان
  • از سمت غربی با شاندرمن
  • و از سمت شرقی با روستای میان گسکر همسایه و همجوار است. منبع
مرتبط:   پشد کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت روستا

نقشه هوایی Qeran

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در آن بر روی عکس کلیک کنید.

نقشه هوایی قران شاندرمن گیلان
نقشه هوایی قران شاندرمن گیلان

فاصله قران تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 9.2 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 15 دقیقه طی کنید.

فاصله قران تا شاندرمن

از شاندرمن تا روستای Qeran حدود 2.5 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 9 دقیقه طی کنید.

فاصله Qeran تا شیخ نشین

از این روستا تا شیخ نشین حدود 7.8 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 13 دقیقه طی کنید.

کلام آخر

روستای قران روستایی کوچک و کم جمعیت است. این روستا بسیار بکر و سرسبز است و فاصله کمی با روستاهای اطرافش دارد. به شما پیشنهاد میکنم در سفر خود به شمال کشور حتما از روستای Qeran و جاذبه هایش سر بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا