شاندرمن

توسه سرا کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت 1402

شهرک توسه سرا یکی از زیباترین روستاهای استان گیلان است که در بخش شهرشاندرمن و دهستان شیخ نشین واقع شده است. این روستا در ارتفاع 1100 متری از سطح دریا قرار دارد و آب و هوای معتدل و مرطوبی دارد. رودخانه تالش از میان این روستا می گذرد و مناظر زیبایی را به وجود آورده است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا با این روستا آشنا شویم.

توسه سرا کجاست؟ 

منطقه توسه سرا یک روستای خاص و بسیار کوچک است که دارای طبیعتی بکر و دست خورده است. کوه های سر به فلک کشیده، جنگل های انبوه، رودخانه خروشان و چشمه های جوشان از جمله جاذبه های طبیعی این روستا هستند. احتمال اینکه نام این روستا را هرگز نشنیده باشید زیاد است و این نشان می دهد که آن بسیار خاص است و کمتر گردشگری از ان و جاذبه هایش بازدید کرده است.

معرفی روستای توسه سرا
معرفی روستای توسه سرا

جمعیت

این روستای بکر و کوچک در استان گیلان واقع شده است. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395، حدود 717 نفر جمعیت و 187 خانوار در این روستا ساکن هستند و در آن مشغول به زندگی می باشند. مردم این منطقه بسیار مهمان نواز، مهربان و خونگرم هستند و با گویش تاتی صحبت می کنند.

مرتبط:   روستاهای شاندرمن به ترتیب جمعیت، شلوغ ترین و خلوت ترین روستا

لوکیشن توسه سرا روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن روستای توسه سرا روی نقشه گوگل مپ
لوکیشن روستای توسه سرا روی نقشه گوگل مپ

موقعیت جغرافیایی

روستای توسه سرا از توابع دهستان شیخ نشین است. این روستا از سمت شمالی با روستای میرمحله، از سمت جنوبی با روستای پا شکم، از سمت غربی با شاندرمن و از سمت شرقی با روستای قران همسایه و همجوار است.

نقشه هوایی

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در توسه سرا بر روی عکس کلیک کنید.

نقشه هوایی توسه سرا
نقشه هوایی توسه سرا

فاصله توسه سرا تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 6.9 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 13 دقیقه طی کنید.

فاصله توسه سرا تا شاندرمن

از شاندرمن تا این روستا حدود 1.8 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 4 دقیقه طی کنید.

فاصله توسه سرا تا شیخ نشین

از این روستا تا شیخ نشین حدود 6.8 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 12 دقیقه طی کنید.

کلام آخر

روستای توسه سرا از زیبا ترین و خاص ترین روستاهای این منطقه است. این روستای بکر و سرسبز دارای مکان ها و جاهای دیدنی بسیار خاصی نیز می باشد که به شما پیشنهاد میکنم حتما از آنها دیدن کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا