شاندرمنوبلاگ

گسکمینجان کجاست؟ معرفی نقشه، جمعیت و آب و هوای روستا

روستای گسکمینجان یکی از روستاهای زیبا و سرسبز استان گیلان است. این روستا در شهرستان شاندرمن ماسال واقع شده است. این روستا با طبیعتی بکر و چشم‌نواز، مقصدی جذاب برای گردشگران و دوستداران طبیعت است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا به طور کامل با این منطقه آشنا شویم.

گسکمینجان کجاست؟

روستای گسکمینجان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، مناظر زیبایی از کوه و جنگل را دارد. این مناظر، به ویژه در فصل بهار و تابستان، با شکوفه‌های درختان و گل‌های رنگارنگ، جلوه‌ای بی‌نظیر به خود می‌گیرند.

روستای دارای امکانات گردشگری مناسبی همچون اقامتگاه‌های بومگردی، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها است. این امکانات، امکان اقامت و تفریح آسان را برای گردشگران فراهم می‌کنند.

گسکمینجان کجاست؟
گسکمینجان کجاست؟

جمعیت گسکمینجان 

بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 192 خانوار و جمعیتی بالغ بر 768 نفر در این منطقه ساکن می باشند. البته طبیعتا این مقدار جمعیت تا به امروز بیشتر نیز شده است زیرا امکانات این روستا بسیار بهتر شده است. مردمان این منطقه بسیار مهربان و خونگرم می باشند، و این مورد را در آغاز سفر خود به این روستا را نیز می توانید متوجه شوید.

لوکیشن گسکمینجان روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری این روستا را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن گسکمینجان روی نقشه ایران
لوکیشن گسکمینجان روی نقشه ایران

موقعیت جغرافیایی

روستای گسکمینجان از توابع دهستان شیخ نشین است.

  • این روستا از سمت شمالی با روستای میرمحله
  • از سمت جنوبی با شاندرمن
  • از سمت غربی با روستای پشد
  • و از سمت شرقی با روستای قران همسایه و همجوار است.
مرتبط:   تعریف دایره چیست؟ بررسی [شعاع، قطر، وتر و اضلاع] به زبان ساده

نقشه هوایی

در تصویر زیر نقشه هوایی روستا قابل مشاهده است. برای دیدن جزییات و گشت و گذار مجازی در گسکمینجان بر روی عکس کلیک کنید.

نقشه هوایی گسکمینجان
نقشه هوایی گسکمینجان

فاصله گسکمینجان تا ماسال

از ماسال تا این روستا حدود 9.4 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 17 دقیقه طی کنید.

فاصله گسکمینجان  تا شاندرمن

از شاندرمن تا این روستا حدود 3.2 کیلومتر مسافت وجود دارد. شما میتوانید با ماشین شخصی خود این مسافت را در حدود 7 دقیقه طی کنید.

کلام آخر

روستای گسکمینجان یکی از زیباترین روستاهای استان گیلان است که با طبیعت بکر و چشم‌نواز خود، مقصدی جذاب برای گردشگران و دوستداران طبیعت است. این روستا با امکانات گردشگری مناسبی که دارد، امکان اقامت و تفریح آسان را برای گردشگران فراهم می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا