وکالت

بهترین وکیل تخلیه ملک کیست؟ وظایف و مزایای آن برای تخلیه مستاجر

امروزه برای بسیاری از افراد و صاحبان خونه، تخلیه ملک به یک موصل بزرگ تبدیل شده است. این مدل دعاوی بسیار خاص هستند و برای حل شدن حتما آنها باید از یک وکیل کار درست حرفه ای کمک بگیرید. وکیل های تخلیه ملک سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده اند و به تمامی قوانین و لایحه های آن آشنا می باشند. با ایرانیجو همراه باشید تا به طور کامل با وظایف و نحوه کار این وکیل ها آشنا شویم.

بهترین وکیل تخلیه ملک

انتخاب وکیل تخلیه ملک یکی از مهم ترین قسمت پرونده شما است پرونده های تخلیه معمولا قوانین بسیار زیاد و خاص مربوط به خود را دارد که حجم زیاد آنها باعث پیچیدگی آن می شود. به همین دلیل شما به تنهایی نمی توانید از پس آن بر بیایید و باید از یک وکیل مجرب و پرتجربه که به تمامی قوانین آن مسلط می باشد کمک بگیرید.

وکیل برای تخلیه مستاجر

بهترین وکیل تخلیه ملک: یک وکیل پایه یک دادگستری است که در دعاوی بین موجر و مستاجر در زمان اتمام قرارداد اجاره، یا عدم پرداخت اجاره بها و همچنن خسارات وارده توسط مستاجر، میتواند در مراجع مربوطه یعنی شورای حل اختلاف، نسبت به گرفتن دستور تخلیه ساختمان اقدام کند.

بهترین وکیل تخلیه ملک از مستاجر
بهترین وکیل تخلیه ملک از مستاجر

این مدل وکلا که در زمینه خالی کردن ملک ها کار می کنند، سال های زیادی بعد از تحصیل خود و کسب پروانه وکالت در این حوزه کار کرده اند. و با انواع مدل های آن آشنا هستند. آنها صدها پرونده ی شبیه به  پرونده شما را  حل کرده اند و با تمامی مراحل پیشروی پرونده ی شما آشنایی دارند. آنها میتوانند شما را در تمامی مسیر این پروسه عجیب و سخت همراهی کنند و از تمامی حق و حقوق شما در همه ی دادگاه ها دفاع کنند.

ویژگی های وکیل برای تخلیه ملک

همانطور که گفتیم تخلیه ملک مورد بسیار خاص و مهمی است. زیرا پیروز نشدن در این دعوا می تواند ضرر مالی بسیار زیادی را به شخص وارد کند. به همین دلیل انتخاب یک وکیل بسیار خوب با ویژگی های مناسب کار بسیار مهمی در این زمینه می باشد. در ابتدا برای انتخاب این وکیل باید سابقه ی کاری او، پرونده های گذشته اش و در اصل رزومه کاری آن را به خوبی بررسی کنید. وکیلی که در گذشته پرونده های زیادی در حوزه تخلیه ملک کار کرده باشد و در آنها پیروز شده باشد، میتواند در این زمینه به شما نیز به خوبی کمک کند.

مرتبط:   اسامی بهترین وکیل کرج ⚖️【لیست 1402】خبره، زبده و کارکشته

در ادامه با برخی از دیگر ویژگی های وکیل تخلیه ملک آشنا می شویم تا شما دیگر در انتخاب وکیل دچار مشکل نشوید.

 • آشنایی با تمامی قوانین مربوط به حوزه ملک و خالی کردن آن
 • پیگیری منظم و مداوم پرونده
 • داشتن تجربه و تخصص زیاد
 • داشتن صداقت و تعهد بودن به پرونده
 • دارای فن بیان و سخنوری بسیار بالا
 • داشتن صداقت 
 • مطلع کردن موکل در تمامی مراحل
 • داشتن شجاعت و درایت لازم برای دفاع از موکل
 • آشنا به  روند طی شدن پرونده و دارای سوابق موفق در پرونده های حضانت 

مراحل تخلیه‌ ملک

خالی کردن و تحویل ملک امروزه با گران شدن خانه ها، به یکی از کار های سخت تبدیل شده است. اگر قصد دارید برای ملک خود حکم تخلیه بگیرید در ابتدا باید با یک وکیل بسیار خوب مشورت کنید و این کار زمان بر و سخت را به او واگذار کنید.  این کار مراحل طولانی و دردسر سازی دارد که به تنهایی نمی توانید آن ها را طی کنید. در ادامه با برخی از مراحل این حوزه آشنا می شویم.

 • در ابتدا شخصی که مالک ملک می باشد، به شورای حل اختلاف محله ی خود بروند و با کمک وکیل خود یک دادخواست و طرح شکایت را تنظیم کنند. 
 • سپس تمامی مدارک خود را به همراه فرم های پر شده و دادخواست های مورد نظرتان را تحویل این اداره می دهید.
 • در آخر این مرحله پرونده شما تشکیل شده است و به شعبه های مورد نظر فرستاده می شود. 
 • نکته مهم در این مرحله این است که شما باید هزینه رهن ملک خود را که از مستاجر دریافت کرده اید، به حساب دادگستری واریز کنید تا پرونده شما به جریان بیفتد. 
 • در مرحله ی بعد دادگاه برگزار می شود. و در صورت تایید رای آن صادر شده و مالک می تواند حکم تخلیه ملک خود را دریافت کند.
 • حال اکنون اگر مستاجر برای خالی کردن ملک مقاومت کند و ملک شما را خالی نکند. شما باید برای حکم اجرایی اقدام کنید.
 • در صورت گرفتن این حکم ماموران به ملک شما میروند و دستور تخلیه آن را می دهند. و دیگر نیاز به هیچ اقدامی از جانب شما نمی باشد.
مرتبط:   لیست شورای حل اختلاف تهران ⚡️[20 شعبه] آدرس و شماره تلفن

چه زمانی از وکیل تخلیه ملک کمک بگیریم؟

بسیار یاز افراد معتقد هستند که خودسان میتوانند این مسئله را حل کنند و نیازی به وکیل تخلیه ملک ندارند. باید بدانید که خالی کردن ملک یک دعاوی بسیار پیچیده و سخت است زیرا بیرون کردن یک شخص از یک خانه اصلا کار ساده ای نمی باشد.

حل کردن این مدل پرونده ها نیاز به یک دانش عمیق و آگاه بودن کامل از قوانین آن است که بسیاری از مردم عادی همچین اطلاعات و دانشی را ندارند. بنابراین بسیار مهم است که از یک وکیل در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید در پرونده خود پیروز شوید. وکلای تخلیه ملک با سال ها تجربه و چندین پرونده موفق به طور کامل با قوانین ملکی آشنا هستند و می توانند شما را در این پروسه همراهی کنند و تمامی حق و حقوق شما را از مستاجر تان  دربافت کنند. 

اگر شما به تنهایی اقدام به این کار کنید ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا فقط پرونده تان به جریان بیفتد. اما با داشتن وکیل بدون صرف وقت و یا درگیری زیاد با دادگاه، می توانید پرونده خود را در بهترین حالت و در کوتاه ترین زمان ممکن به یک نتیجه مطلوب برسانید.

مرتبط:   مجازات رابطه نامشروع چیست؟ مرد متاهل و زن شوهردار

وظایف وکیل تخلیه

وکیل برای خالی کردن ملک وظایف بسیار زیادی دارد تا بتواند ملک شما را پس گرفته و برای آن حکم تخلیه معتبر بگیرد. او در ابتدا باید به تمامی صحبت های شما به خوبی گوش بدهد تا به تمام قضیه و مشکلات شما آگاه شود. سپس این وکیل باید تمام مدارک مربوط به شما و ملک تان و همچنین شخصی که ملک شما را اشغال کرده است را بررسی کند.

در آغاز این وکیل تلاش می کند تا بدون شکایت بین دو طرف صلح ایجاد کند و به ابن دعوا خاتمه دهد. اما در حالتی که مشکل بین دو طرف حل نشود، وکیل برای صاحب ملک یک دادخواست و یا یک شکایت نامه تنظیم می کند.

سپس آنها وظیفه ی پیگیری و طی کردن تمامی موارد و حتی شرکت در تمامی دادگاه های شمال را  دارند. آنها باید در همه ی دادگاه ها از شما دفاع کنند و شما را به حق و حقوقتان برسانند.

مزایای داشتن وکیل تخلیه مستاجر

همانطور که گفتیم گرفتن حکم تخلیه ملک کار و بیرون کردن یک شخص از خانه کار بسیار سختی است که افراد بدون کمک متخصصین  وکیل هایی که در این زمینه تجربه های بسیاری کسب کرده اند، ممکن نمی باشد.

اکنون با ایرانیجو همراه شوید زیرا می خواهیم برخی از مزایای داشتن وکیل تخلیه ملک را باهم بررسی کنیم. 

 • سریع تر شدن روال گرفتن حکم تخلیه 
 • صرفه جویی در هزینه های مالک
 • رها شدن از رفت و آمد های پی در پی به شورای حل اختلاف
 • دفاع از حق و حقوق شما در دادگاه
 • طی کردن پروسه های پیگیری پرونده بدون نیاز به حضور شما
 • رسیدن به نتیجه دلخواه و برد شما در پرونده

کلام آخر

در دعاوی بین موجر و مستاجر برای گرفتن حکم تخلیه، مرجع ذیصلاح شورای حل اختلاف منطقه است. شما با بهره گرفتن از یک وکیل تخلیه ملک میتوانید بهتر و سریعتر نسبت به گرفتن حکم تخلیه مستاجر اقدام کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا