سایت

خطای Hostload exceeded در سرچ کنسول

یکی از خطاهایی که در زمان استفاده از URL Ispection در سرچ کنسول گوگل ممکن است با آن مواجه شوید ارور Hostload exceeded است. در ایرانیجو به دلایل نمایش این خطا و روش های برطرف کردن آن می پردازیم.

آموزش برطرف کردن ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول

اگر هنگام بررسی URL خود در کنسول جستجوی Google با خطای Failed: Hostload exceeded مواجه شدید، به این معنی است که Google سرعت خزیدن در سایت شما را کاهش داده یا نمی تواند آن را افزایش دهد.

هر دو موقعیت احتمالاً نتیجه ناتوانی سرور شما در اجرای درخواست‌های خزیدن Google است. گاهی اوقات، ممکن است گوگل نرخ ارسال آن درخواست ها را کاهش داده باشد زیرا به ظرفیت تخمینی سرور شما رسیده است.

آموزش برطرف کردن خطای Hostload exceeded
آموزش برطرف کردن خطای Hostload exceeded

دلیل دیگر نمایش این خطا این است که شما تمام بودجه خزش خود را استفاده کرده اید.

برای حل این مشکل راه کار های زیر را تست کنید:

  • به گوگل اجازه دهید نرخ کراول کردن سایت شما را خودش بهینه کند
  • خطاهای سرور را بررسی کنید
  • نرخ انتشار مطالب و عکس های خود را منظم کنید.

نرخ کراول یکی از پارامترهای بسیار مهم در سئو سایت است. اگر با SEO و مفاهیم مرتبط با بهینه سازی سایت آشنایی ندارید حتما مقاله سئو چیست؟ را مطالعه کنید.

به Google اجازه دهید محدودیت سرعت خزیدن شما را تعیین کند

برای انجام این کار، به تنظیمات سرچ کنسول سایت خود بروید (این لینک) و تأیید کنید که گزینه Let Google optimize for my site انتخاب شده است. اگر نه، آن را انتخاب کنید و مانند تصویر زیر روی Save کلیک کنید.

تنظیم بهینه کردن نرخ کراول توسط گوگل در سرچ کنسول
تنظیم بهینه کردن نرخ کراول توسط گوگل در سرچ کنسول

خطاهای سرور را بررسی کنید

کار دیگری که نیاز است انجام دهید این است که، خطاهای سرور خود را برطرف کنید.
برای شناسایی خطاها در سرور خود، به سرچ کنسول بروید. در نوار کناری سمت چپ، به پایین بروید و روی تنظیمات (Setting) کلیک کنید. سپس، به گزینه Crawl stats بروید و روی OPEN REPORT کلیک کنید، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

بررسی خطاهای سرور در کراول شدن سایت
بررسی خطاهای سرور در کراول شدن سایت

در منوی تنظیمات روی OPEN REPORT کلیک کنید
در صفحه گزارش Crawl stats، مانند شکل زیر، روی گزینه Host status کلیک کنید.

سپس مطابق شکل زیر، روی گزینه Server connectivity کلیک کنید.

یک نمای کلی از نحوه پاسخ سرور شما به درخواست‌های خزیدن Google در 90 روز گذشته به شما ارائه می‌شود. در این نمودار، قله ها، نشان دهنده خطاهای سروری است که گوگل در سایت شما با آن مواجه شده است.

مشاهده خطاهای سرور در سرچ کنسول
مشاهده خطاهای سرور در سرچ کنسول

اگر درخواست های ناموفق زیادی دارید، باید برای پشتیبانی با میزبان خود تماس بگیرید.

مرتبط:   منتور سئو کیست؟ SEO Mentor ⭐ منتورینگ سئو بصورت تخصصی

توجه: خطاهای سرور ممکن است برای مدت کوتاهی ادامه داشته باشد. در حالی که ممکن است در طول آزمایش زنده با هیچ خطای سرور مواجه نشوید، ممکن است Google هنگام بازدید از سایت شما آن را تجربه کرده باشد. اگر گزارش آمار Crawl مقادیر غیرعادی خطاهای سرور را نشان می‌دهد، باید برای راه‌حل با شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ خود تماس بگیرید، حتی اگر آزمایش زنده خلاف آن را نشان دهد.

نرخ انتشار مطالب و عکس های خود را منظم کنید

عامل دیگری که باعث نمایش خطای Hostload exceeded میشود این است که شما بیشتر از نرخ کراول خود را میخواهید استفاده کنید.

هر سایت با توجه به سابقه انتشار محتوایی که دارد یک نرخ کراول از طرف گوگل دریافت میکند، اگر بعنوان مثال شما در هر روز یک محتوای جدید با 5 عکس منتشر میکنید، نرخ کراول شما از سمت گوگل روی همین مقدار ست میشود.

حال اگر شما در یک روز 5 محتوا منتشر کنید، احتمالا 3 یا 4 تای آنها کراول نمیشود چرا که گوگل برای سایت شما روزانه یک مقاله با 5 عکس را کراول میکرده است.

برای رفع این مشکل، اگر نرخ انتشار محتوای شما افزایش یافته است، بصورت تدریجی و پله پله آن را افزایش دهید تا گوگل با روال جدید شما تنظیم شود.

جمع بندی

دلایل متعدیی مانند خطاهای سمت سرور، اتوماتیک نبودن نرخ کرال توسط گوگل، تغییر روند انتشار محتوا در سایت، سرعت لود صفحات، و حجم بالای عکس ها و تصاویر از جمله دلایلی هستند که باعث بروز خطای Hostload exceeded میشوند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا