شاندرمن

اسطلخ زیر کجاست؟ معرفی نقشه، جمعیت + آب و هوا

روستای اسطلخ زیر در ارتفاع 800 متری از سطح دریا قرار دارد. این روستا بسیار کوچک و زیبا است، همچنین دارای طبیعتی بسیار بکر و سر سبز می باشد که چشم انداز بسیار فوق العاده ای را به شما هدیه می دهد. در ادامه با ایرانیجو همراه باشید تا با این روستا و تمام ویژگی های آن آشنا شوید.

اسطلخ زیر کجاست؟ 

در واقع اسطلخ زیر یکی از روستاهای شهرستان شاندرمن است که در نزدیکی این منطقه و در استان گیلان واقع شده است. روستا بسیار خاص و زیبا است و مردمانی بسیار مهربان و خونگرمی نیز دارد. این روستا دارای جنگل هایی بسیار وسیع و سرسبز است که گردشگران و توریست ها عاشق قدم زدن در آنها هستند. این روستا تا ماسال 12 کیلومتر فاصله دارد و به آن بسیار نزدیک می باشد.

اسطلخ زیر کجاست؟
اسطلخ زیر کجاست؟

لوکیشن اسطلخ زیر روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری اسطلخ زیر  را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن روستای اسطلخ زیر شاندرمن
لوکیشن روستای اسطلخ زیر شاندرمن

مختصات جغرافیایی

این روستا در جاده ماسال واقع شده است از سمت شمالی با روستای معاف وزیری، از سمت غرب با روستای اولم، از سمت شرق با روستای چموش دوزان و از سمت جنوب با روستای بی تم همسایه است.

مرتبط:   بنه سرا کجاست؟ معرفی نقشه، آب و هوا و جمعیت

فاصله اسطلخ زیر شاندرمن

از روستای اسطلخ زیر تا شاندرمن حدود 7.2 کیلومتر راه است. یعنی تقریبا 11 دقیقه زمان می برد تا شما از این روستا به شاندرمن بروید.

فاصله اسطلخ زیر تا ماسال

از روستای اسطلخ زیر تا ماسال حدود 13 کیلومتر راه است. یعنی تقریبا 20 دقیقه زمان می برد تا شما از این روستا به ماسال بروید.

جمعیت اسطلخ زیر 

این روستا از نظر جمعیتی، یکی از روستاهای کوچک شهرستان ماسال و شاندرمن است. با این حال، در سال های اخیر، جمعیت این روستا رو به افزایش بوده است.

بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 1395 حدود 831 نفر در این روستا ساکن هستند و در آن زندگی می کنند.

این افزایش جمعیت به دلایل مختلفی صورت گرفته است. یکی از مهم ترین دلایل، افزایش آن گردشگری است.

روستای اسطلخ زیر ماسال
روستای اسطلخ زیر ماسال

دلیل دیگر افزایش جمعیت روستای اسطلخ زیر، توسعه زیرساخت های گردشگری در این منطقه است. در سال های اخیر، امکانات گردشگری در این روستا بهبود یافته است. این امر باعث شده است که گردشگران بیشتری به این روستا سفر کنند و در نتیجه، به جمعیت این روستا نیز افزوده شود.

پیش بینی می شود که با ادامه افزایش گردشگری در روستای اسطلخ زیر، جمعیت این روستا نیز در سال های آینده افزایش یابد. این امر می تواند تاثیر مثبتی بر اقتصاد و توسعه این روستا داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا