تهران

صالحیه کجاست؟ معرفی نقشه، مساحت، جمعیت و تاریخچه

یکی از شهر های استان تهران صالحیه نام دارد. این شهر در بخش مرکزی شهرستان بهارستان قرار دارد و مساحتی حدود 47/477 هکتار و محدوده ای حدودا 500 هکتاری دارد. صالحیه از سمت شرقی با اسلامشهر و از سمت غربی با رباط کریم همسایه است.  در ادامه با ایرانیجو به معرفی آن می پردازیم.

صالحیه کجاست؟

شهر صالحیه یکی از شهر های استان تهران است که در جنوب غربی این شهر و در نزدیکی اسلامشهر واقع شده است. طبق آخرین سرشماری های موجود و انجام شده این شهر در سال 1395، برابر با 59184 نفر جمعیت بوده است. در تاریخ 9 بهمن 1391 نام این شهر دچار تغییر شد و از صالح‌آباد به صالحیه عوض شد. 

معرفی شهر صالحیه
معرفی شهر صالحیه

لوکیشن صالحیه روی نقشه ایران

شما توانید با مشاهده تصویر زیر مکان قرار گیری صالحیه را در گوگل مپ مشاهده کنید. برای دریافت جزئیات بیشتر روی تصویر کلیک کنید.

لوکیشن صالحیه روی نقشه گوگل مپ
لوکیشن صالحیه روی نقشه گوگل مپ

نقشه صالحیه اسلامشهر 

در تصویر زیر می توانید نقشه صالحیه اسلامشهر را مشاهده کنید. با کلیک روی آن تصویر را بزرگ تر و واضح تر کنید تا با تک تک جزئیات و مکان های این شهر آشنا شوید.

تاریخچه

صالحیه یک شهر به نسبت قدیمی در تهران است که در سال 1384 سا حکم رسمی سازمان تقسیمات کشوری از دیگر شهر های اطراف خود جدا شد و مستقل شد.

مرتبط:   محله جمشیدیه تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی‌های جمشیدیه تهران

در شهریور ماه همان سال نیز پس از جدا شدن از دیگر شهر ها به یک شهر مستقل که از دو روستای صالح آباد و حصار چوپان تشکیل شده بود، تبدیل شد.

این شهر نسبتا کوچک از سمت شمالی با شهر گلستان و از سمت جنوبی با کانال نواب و از سمت شرقی طبق با رودخانه سیاب و کرج و از سمت غربی با جاده امامزاده باقر همسایه است.

مردم

همانطور که گفتیم جمعیت این شهر بسیار کم میباشد اما با این حال از انواعی از قشرهای مختلف مردم در صالحیه ساکن هستند. یعنی در بین آنها از کارگر گرفته تا کارمند، بازاری حتی کارآفرین نیز وجود دارد.

با توجه به تحقیق های انجام شده توسط پژوهشگران، این شهر از نظر سواد و تحصیلات در جایگاه به نسبت خوبی قرار دارد به طوری که حدود 30 درصد جمعیت کل شهر از تحصیلات برخوردار هستند.

فاصله ی صالحیه تا تهران 

شهر صالحیه تا مرکز استان تهران یعنی شهر تهران حدود 24 کیلومتر فاصله دارد. یعنی حدود 30 دقیقه زمان می برد شما از صالحیه به شهر تهران برسید.

فاصله تا اسلامشهر 

صالحیه به اسلامشهر نیز بسیار نزدیک است و تنها تا این شهر حدود 25 کیلومتر مسافت دارد. پس برای رسیدن از شهر صالحیه به اسلامشهر تنها حدود 25 تا 30 دقیقه زمان لازم داریم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا