امارات

عجمان کجاست؟ لوکیشن، مساحت، آب و هوا و جمعیت شهر عجمان

یکی از شیخ نشین های زیبای کشور امارات متحد عربی عجمان است. این شهر با مساحتی حدود 259 کیلومتر، کوچکترین شهر این کشور است که 32 درصد از خاک این کشور بزرگ و پهناور را در برگرفته است. در ادامه با ایرانیجو همراه شوید تا این شهر را به طور کامل بررسی کنیم.

عجمان کجاست؟

شهر Ajman از شهر های زیبای و کوچک امارات است. این شهر در بین شهر شارحه و شهر ام القوین قرار گرفته است. عجمان یک شهر ساحلی می باشد و دارای ساحلی به طول 16 کیلومتر نیز است.

شهر عجمان کجاست؟
شهر عجمان کجاست؟

این شهر به نسبت دیگر شهر های امارات، خلو تر و با آرامش تر می باشد. همچنین این شهر دارای مکان های دیدنی و جاذبه های بسیار خاصی می باشد و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آنها به کشور امارات سفر می کنند.

لوکیشن عجمان روی نقشه گوگل مپ

شما میتوانید با کلیک روی تصویر زیر، نقشه واضح و دقیقی از شهر عجمان را مشاهده کنید و با تمامی مکان های آن آشنا شوید.

جمعیت عجمان

همانطور که گفتیم کوچک ترین شیخ نشین کشور امارات متحد عربی عجمان است. این شهر بسیار کوچک دارای جمعیت به نسبت کمتری نیز می باشد. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 2008 جمعیت آن حدود 361.160 نفر است.

تاریخچه عجمان

در قرن 10 هجری گروهی از افراد از قبیله بزرگی به نام عجمان از شبه جزیره عربستان به کشور امارات و  شهر عجمان مهاجرت کردند.

این قبیله ی بسیار بزرگ به محض ورود خود به این شهر نام آن را عوض کرده و آن را عجمان نامید.

جالب است بدانید قبل از ورود این گروه به شهر، این شهر مسکونی نبوده و کسی در آن زندگی نمی کرده است.

عده دیگری از همین قبیله به حاکمیت راشد بن نشوان به فارس آمدند و در مغویه ساکن شدند و در زمان طولانی ای شیبکوه را زیر نفوذ خود داشت اند.

یکی از مشهور ترین شیخ ها و حاکمان این قبلیه نیز شیخ سلطان المرزوقی بود که آثار کاخ بزرگ او که به (قلعه شیخ سلطان) مشهور می باشد در مغویه باقی مانده است.

مرتبط:   امارات کجاست؟ بررسی مساحت، آب و هوا، پرچم و جمعیت کشور UAE

محله عجمان

عجمان شهر کوچک و  بسیار زیبایی است که دارای مناطق بسیار کم و محدود است. اسم محله ای این شهر را میتوانید در لیست زیر مشاهده کنید.

 • الزورا
 • الامره 
 • کورنیش
 • العامره
 • آپ تاون
کورنیش عجمان
کورنیش عجمان

زندگی در عجمان

عجمان یکی از مناسب ترین شهرها برای زندگی است زیرا در این شهر هزینه ها به نسبت دیگر شهر ها پایین است.

این شهر در مقایسه با شهر هایی مانند دبی و ابوظبی از نظر اقتصادی برای زندگی مناسب تر است و هزینه ها در آن به صرفه تر است.

پس این شهر برای تمام خانواده هایی که به دنبال یک شهر برای زندگی کم مخارج می گردند بسیار مناسب می باشد.

ار دیگر نمات مثبت و خوب این شهر فرصت برای سرمایه گذاری است. عجمان در سال های اخیر بسیار پیشرفت کرده است و خرید و سرمایه گذاری در آن می تواند در سال های بعد بسیار برای شما پرسود شود.

از بهترین ویژگی های این شهر ارامش و خلوتی آن است. برخلاف دیگر شهر های امارات عجمان بسیار شهر کوچک و آرامش بخشی است و مانند دیگر شهر ها شلوغی و آشوب را ندارد به همین دلیل برای زندگی بسیار مناسب است.

فاصله ی عجمان تا دبی

از نمات مثبت و خوب این شهر این است که به دبی بسیار نزدیک است و در واقع در کنار شهر دبی واقع شده است. تنها از این شهر تا دبی 30 تا 60 کیلومتر مسافت وجود دارد. 

در ادامه با ایرانیجو فواصل دیگر شهر ها را نیز تا عجمان بررسی می کنیم.

 • ابوظبی: شهر ابوظبی پایتخت کشور امارات  و مهم ترین شهر این کشور می باشد که در جنوب غربی شهر عجمان قرار دارد. فاصله بین ابوظبی و عجمان حدود 160 تا 170 کیلومتر است.
 • شارجه: شارجه در واقع کل شهر عجمان را احاطه کرده است و در اصل فاصله زیادی بین این دو شهر وجود ندارد و تنها حدود 10 تا 15 کیلومتر مسافت بین آنها است.
 • ام القوین: یکی دیگر از شهر های امارات ام القوین است که در شمال این شهر واقع شده است و حدود 30 تا 40 کیلومتر با آن فاصله دارد.
 • راس الخیمه: این شهر نیز در بخش شاملی شهر عجمان قرار گرفته است و حدود 80 تا 90 کیلومتر با آن فاصله دارد.
 • فجیره: شهر فجیره در جنوب شرقی عجمان واقع شده و حدود 150 تا 160 کیلومتر با آن فاصله دارد. در اثل دورترین شهر امارات تا عجمان همین شهر فجیره است.
ابوظبی
ابوظبی

آب و هوای عجمان

این شهر نیز مانند دیگر شهر های کشور امارات دارای آب و هوای گرم و خشک  می باشد. هوای این شهر در طول روز بسیار گرم و مرطوب می باشد اما در شب ها کمی خنک تر و بهتر می شود. 

آب و هوای عجمان
آب و هوای عجمان

 جاهای دیدنی

همانطور که گفتیم عجمان از شهر های آرامش بخش و زیبای امارات است. این شهر دارای جاذبه ها و مکان های دیدنی بسیار جذابی است که دیدن از آنها را به شما پیشنهاد می کنم. در ادامه با برخی از جاذبه های آن آشنا می شویم.

 • موزه
 • پارک خانواده 
 • استود 
 • بازار ماهی
 • ساحل 
 • سیتی سنتر 
 • قلعه قرمز
 • منطقه حفاظت شده الزورا
 • پارک آبی دریم لند 
مرتبط:   فجیره کجاست؟ لوکیشن، مساحت، آب و هوا و جمعیت

موزه عجمان

یکی از بهترین جاذبه های دیدنی در این شهر موزه عجمان است. این موزه بسیار قدیمی و تاریخی است که در آن قلعه ای به نام قلعه الحصن واقع شده است. 

این بنای بسیار خاص و متفاوت در سال 1775 ساخته شده و در همان زمان نیز بسیاری از هنرمندان و تاریخ دان ها عاشق آن شده اند.

البته موزه داخل قلعه در آن زمان وجود نداشته است. این موزه در سال 1987 ساخته شد و در سال 1991 افتتاح شد و عموم مردم توانستند از آن دیدن کنند و اشیا داخل آن را از نزدیک مشاهده کنند.

این موزه یکی از خاص ترین متفاوت ترین موزه ها در تمام دنیا است. داخل این موزه شما میتوانید به صورت زنده سبک زندگی مردمان قدیمی این منطقه را ببینید و حس آنها را از نزدیک لمس کنید که بسیار لذت بخش می باشد.

در این فضا نوشته ها و آثار بسیار قدیمی از کوه های مصفوت و مزیرع ، تصویر هایی از خانه حاکمان قبل شهر، هدایای یادبودی به آن ها مدال ها و خطوط و صحیفه های تاریخی زیادی و کلی اشیا تاریخی دیگر وجود دارد.

همچنین در قسمتی از این موزه دارو های سنتی برای نمایش وجود دارد که می توانید از خواص و محل تهیه آن ها اطلاعات مفیدی کسب کنید و حتی از آنها برای خود تهیه کنید.

موزه عجمان
موزه عجمان

سیتی سنتر 

معمولا خانم ها و افرادی که عاشق خرید هستند به  محض ورودشان به یک شهر به دنبال مراکز خرید آن می گردند.

مرتبط:   شارجه کجاست؟ لوکیشن، مساحت، آب و هوا و جمعیت

یکی از بهترین جاها در این شهر برای خرید سیتی سنتر است. این مرکز خرید با یک معماری خاص و جذاب طراحی شده است که گردشگران و توریست ها را وسوسه میکند تا یک خرید بی نظیر را تجربه کنند.

در این مرکز خرید می توانید بسیاری از لباس ها را در برند های مختلف پیدا کنید و حتی آنها را با قیمتی بسیار مناسب تر از دیگر شهر های امارات  و حتی شهر های خود ایران پیدا کنید.

سیتی سنتر
سیتی سنتر

استود

منطقه استود یا واحد یک منطقه بسیار زیبا و سرسبز در بین کویر است. این منطقه در فاصله ی 30 کیلومتر از عجمان واقع شده است.

در این منطقه شما اسب های اصیل عربی بسیار زیبایی را مشاهده می کنید و می توانید سوار آنها بشوید. قدمت این مکان نیز به سال 2002 باز می گردد.

اسب اصیل عرب
اسب اصیل عرب

عجمان یعنی چه؟

شهر عجمان یک شهر در کشور امارات می باشد، به همین دلیل نیز نام آن عربی است.عجمان از کلمه عجم گرفته شده است که در زبان انگلیسی Ajam-Ajaam-Hajam به این شکل نوشته می شود. این کلمه در فارسی به معنای ایرانی می باشد اما به زبان عربی به معنای غیر عرب بکار می‌رود.

کلام آخر

شهر عجمان یکی از زیباترین  وخاص ترین شهر های امارات است. این شهر از شمال با خلیج فارس، از جنوب با شهر ام القوین و شهر رأس‌الخیمه و از طرف شمال و شمال غرب با شهر شارجه و بعد از شارجه از قسمت شرقی با ذید و فجیره همسایه است.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا