مهرشهر

کیانمهر کرج : منطقه کیان مهر کرج را کامل بشناسیم

کیانمهر کرج نام شهرکی است در جنوب غربی کرج که در حومه جنوبی مهرشهر قرار گرفته است.کیانمهر از یک بلوار اصلی به نام بلوار امیر کبیر و از یک بلوار فرعی به نام ازادی کوچه های اصلی و فرعی را به هم متصل می کند.

کیانمهر کرج در نقشه گوگل
کیانمهر کرج بر روی نقشه گوگل

کیانمهر یکی از مناطق قدیمی شهر کرج است که شهرت اصلی آن مربوط به ساختمانهای آجری شهربانی میباشد.ساختمان هایی که در سال 82 خراب شدند و به جای آن ها شهرک مروارید ساخته شد.

در جنوب غربی شهر کرج قرار گرفته، این شهرک از لحاظ مناطق شهرداری جزء منطقه ۳ کرج محسوب می‌شود. کیانمهر یکی از مناطق قدیمی شهر کرج است که شهرت اصلی آن مربوط به ساختمانهای آجری شهربانی میباشد.ساختمان هایی که در سال 82 خراب شدند و به جای آن ها شهرک مروارید ساخته شد.

شهرک کیانمهر کرج خود از چندین شهرک تشکیل شده ازجمله: شهرک بهاران، شهرک نور، شهرک مروارید و … . سبک ساخت ساختمان‌های کیانمهر آپارتمانی است.منبع

لوکیشن کیانمهر روی نقشه گوگل ، کیانمهر کجای کرج است؟

در سال‌های اخیر، کیانمهر به واسطه مهاجرت‌هایی که به آن شده، بسیار پرجمعیت شده است و گفته می‌شود حدود ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد.

بلوار ولیعصر کیانمهر

شهرک کیانمهر کرج خود از چندین شهرک تشکیل شده ازجمله:

 • شهرک بهاران،
 • شهرک نور
 • شهرک مروارید
 • و …

کیانمهر کجاست و کجای کرج قرار میگیرد؟ موقعیت کیانمهر را در تصویر زیر میتوانید مشاهده کنید:

کیانمهر کرج کجاست؟

مشکلات کیانمهر کرج

بسیاری از پایتخت‌نشینان نیز در سال های اخیر به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. اکنون این محله با این کثرت جمعیت نیازمند امکانات رفاهی و شهری و بهره‌مندی از حقوق اولیه شهروندی است.

ساکنان این منطقه از وجود بسیاری از مشکلات در این منطقه گله دارند. مشکلات زیست‌محیطی ناشی از نزدیکی به حلقه‌دره، گرد و غبار و آلودگی‌های هوا، افت فشار آب و گله مردم از کیفیت پایین آب منطقه، کمبود فضای سبز با توجه به شرایط منطقه، کمبود امکانات و مراکز درمانی، مالی، رفاهی و تفریحی، مدیریت ضعیف آب‌های سطحی و فاضلاب‌ها، ساخت‌وساز غیرمجاز و نزدیکی منطقه به زندان قزلحصار، همه و همه گوشه‌ای از مشکلات ساکنان این منطقه است.

بهره‌مندی از امکانات لازم برای زندگی یک شهروند حداقل حقوق شهروندی است و امید است هم‌افزایی مردم و مسئولان منجر به رفع مشکلات در منطقه‌هایی چون کیانمهر شود.

کیانمهر چه امکاناتی دارد؟

داروخانه-پمپ بنزین کیانمهر

امکانات رفاهی کیانمهر چیست ؟کیانمهر دارای انواع امکانات رفاهی از قبیل:

 • پمپ بنزین کلانتری (جایگاه سی ان جی)
 • مدرسه
 • درمانگاه شبانه روزی به همراه داروخانه شبانه روزی
 • بازار روزهای شهرداری کرج
 • بانک و … می باشد.

مناطق تفریحی کیانمهر

پارک بوستان کیانمهر
 • بوستان ورزش در بلوار نور پشت پمپ بنزین
 • بوستان هامون جنب شهرداری منطقه ۳ کرج
 • بوستان بهاران در بلوار امیرکبیر کرج ،
 • و بوستان مهر با وسعت ۸/۵ هکتار در ضلع جنوب شرقی میدان پلیس قرار دارد.

بیشترین درختکاری سال ۹۵ در منطقه ۳
مسئول فضای سبز شهرداری منطقه ۳ کرج می‌گوید: در سال‌های گذشته بیشترین درختان کاشته‌شده در کرج در منطقه ۳ بوده است و حدود ۵ هزار درخت در منطقه ساماندهی و کیانمهر کاشته شد و معابری که باقی مانده هم در برنامه امسال قرار داده می‌شوند.

مراکز خرید کیانمهر

از مراکز خرید کیانمهر میتوان به بازارچه کیانمهر که در بلوار ازادی قرار دارد اشاره کرد که ساکنین این منطقه میتوانند برای خردی مایحتاج خود به این مرکز خرید مراجعه کنند.

مرکز خرید کیانمهر

سبک ساخت ساختمان‌های کیانمهر آپارتمانی است.

قیمت املاک در کیانمهر

به دلیل گسترش ساخت و سازدر این منطقه و توسعه این قسمت سرمایه گذاری در این بخش میتواند سود اور باشد وهمچینین این منطقه به علت اینکه در مجاورت مهرشهر کرج قرار گرفته است در اینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفت این منطقه خواهیم بود.

مسیرهای ارتباطی کیانمهر

از بلوار های اصلی کیانمهر میتوان به بلوار امیرکبیر اشاره کرد که با استفاده از یک بلوار فرعی (آزادی)کوچه های اصلی و فرعی را به هم دیگر متصل میکند.بخش مترو این ناحیه احداث نشده و در حال حاضر هیچ پروژه ای در این زمینه در دست اجرا نیست.

چطور میتوانیم با خودوری خود به کیانمهر برویم؟

اگر با خودرو قصد رفتن به کیانمهر را دارید به راحتی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا از طریق گوگل مپ مسیر از مکان شما تا کیانمهر را ببینید.

کوتاه ترین مسیر رسیدن به کیانمهر کرج

کیانمهر کرج کجاست؟

کیانمهر ، نام شهرکی در جنوب غربی کرج و در نزدیکی مهرشهر می باشد. که در منطقه 12 شهری کرج قرار گرفته است.

آب و هوای کیانمهر چگونه است؟

کیانمهر به دلیل اینکه از مرکز کرج فاصله دارد، دارای آب و هوای مطلوب و به نسبت سالمی می باشد.

کیانمهر کرج چطور جایی هست؟

منطقه آرومی هست ، دسترسی به مترو داره و اخیرا هم فروشگاه کوروش شعبه زده و به نسبت دسترسی هاش هم بد نیست. از نظر کاربران ، منطقه بهارانش دنج و خلوت و باحال هست.قیمتهاشم خوب هست.شهرک مروارید هم خوب هست.گلستاهنها و مهرگان هم خوب هستند.

کیانمهر کرج

واژه کیانمهر ترکیبی از کیان به معنای سرزمین یا جمع کی به معنی شاه و مهر به معنی محبت یا خورشید محبت بزرگوارانه، دوستی شاهانه، سرآمد پادشاهان، آنکه در میان سایر فرمانفرمایان موقعیت ویژه ای دارد، خورشید سرزمین، آنکه در تمام سرزمین برجسته است.

برگرفته از ویکیپدیا/

شهرک کیانمهر کرج خود از چندین شهرک تشکیل شده ازجمله: شهرک بهاران، شهرک نور، شهرک مروارید و … . سبک ساخت ساختمان‌های کیانمهر آپارتمانی است.

نقشه هوایی کیانمهر، نقشه ماهواره ای کیانمهر کرج

لینک کوتاه : https://bit.ly/3nrhBjnhttps://iraniju.ir/kianmehr-karaj  – https://b2n.ir/393380

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا