کرج

مهرشهر کرج کجاست؟ بهترین مناطق مهرشهر، نگاهی به مناطق مهرشهر

منطقه مهرشهرکرج: مهرشهر کرج یکی از محله های لوکس و سطح بالای کرج است، دارای آب و هوای بسیار خوبی برای سکونت است. ایرانیجو درادامه به بررسی منطقه مهرشهر، مسیرهای دسترسی، مراکز خرید، اماکن تفریحی و ورزشی و…  میپردازد.

 مِهرشهر یکی از محله‌های کرج در استان البرز ایران است. این منطقه تا پیش از سال ۱۳۷۲ شهری جداگانه از شهر کرج محسوب می‌شد و شهرداری مهرشهر (که اکنون شهرداری مناطق ۳ و ۴ کرج نامیده می‌شود) آن را اداره می‌کرد.منبع

مهرشهر کرج کجاست؟

منطقه مهرشهر کرج  در قسمت غرب کرج واقع شده است و دارای 5 فاز است، که یکی از مناطق بزرگ استان البرز به شمار می آید.و از آزادراه کرج- قزوین اغاز و تا انتهای بلوار ارم قراردارد.

فاز 1، 2 و 3 که امروزه به بلوار شهرداری شناخته می شود، به وسیله دو خیابان کمربندی و ارم محصور شده است.

خیابان کمربندی مهرشهر از فاز 4 شروع شده و تا بلوار شهرداری و ارم و انتهای کاخ شمس آباد ختم می شود.

آغاز ساخت آپارتمان ها در فاز 4 مهرشهر پس از انقلاب بود که در ناحیه شمالی این منطقه قرار گرفته است.بلوارهای موجود در این منطقه عبارت است از: بلوار گل‌ها شرقی و غربی، بلوار ۴۱۰ و بلوار زرهبان و غیره.

محله هایی همچون حسین آباد و محله آق تپه در بلوار ولیعصر، کیانمهر، زنبق، ولیعصر، گلستان و فاز 5 جزو سایر محله های مهرشهر قرار دارند.

مهرشهرکرج-باغ سیب

تاریخچه مهرشهر کرج

در زمان پهلوی دو پس از ساخت کاخ مروارید در این منطقه، بلوارهایی با نام چهارباندی و ارم در منطقه ایی ویلایی برای شهروندان در سه فاز در نزدیکی کاخ ساخته شد که مهرشهر نام گرفت، فاز4 و بلوار گل ها پس از انقلاب در این منطقه ساخته شد و به این منطقه اضافه شد.

مرتبط:   لیست بهترین قالیشویی کرج ☎️ [آدرس و شماره تلفن10 تایی]

در سال های ابتدایی این منطقه متشکل از ویلاهای بزرگ و پراکنده ایی بود که از هر طرف به زمین های باغ سیب ختم می شد، باغ سیب در آن زمان به دستور شمس پهلوی برای التیام و بهبود آب و هوای این منطقه ساخته شد.

در سال 57 تعداد ویلاهای این منطقه افزایش یافت و ساخت و ساز در آن برای عموم مردم آزاد شد، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی برخی از زمین های خالی و ویلاهای مترو که را اذعان خود کردند و بعبارتی این سازمان ها متولی آن ها شدند.سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کاخ مروارید را از سال های بعد از انقلاب تصرف کرد.

بعد از اینکه مهرشهر به کرج پیوست به افراد مجوز ساخت آپارتمان داده شد و اکثر ویلاهای تاریخی در آن منطقه تخریب شد و جای آن ها آپارتمان هایی 3 تا 5 طبقه ساخته شد اما به صورت کلی فضای شهر به صورت ویلایی باقی ماند

آثار تاریخی مهرشهر کرج

 • کاخ مروارید،
 • باغ سیب مهرشهر،
 • ویلاهای تاریخی مربوط به خانواده پهلوی،
 • امامزاده طاهر،
 • سینما پرشین،

مهرشهر منطقه چند کرج است؟ محله مهرشهر در منطقه چند کرج قرار دارد؟

منطقه 4 و 12 کرج مربوط به مهرشهر هستند و بعبارتی محله های مهرشهر و خود مهرشهر در این مناطق قرار دارد.

لوکیشن مهرشهر روی نقشه: نقشه مهرشهر

بافت محله مهرشهر کرج

بافت خانه های منطقه 12 کرج که همان مهرشهر است قدیمی است و اکثر خانه ها بدون رعایت اصول شهرسازی ساخته شده اند، از سوی دیگر به دلیل اینکه اکثر خانه ها به صورت قولنامه ایی هستند باید از سوی دولت به اهالی و مالکان این خانه ها تسهیلاتی اختصاص یابد تا بتوانند خانه های خود را بازسازی کنند.

مهرشهر پیش از اینکه به کرج بپیوندد از خانه های ویلایی متعددی برخوردار بود که به آپارتمان های چندطبقه تبدیل شدند.

برخی از آپارتمان ها لوکس این منطقه دارای معماری خاصی هستند و همچنان بافت ویلایی خود را حفظ کرده‌اند.

مرتبط:   فروش پله گرد در کرج با بهترین قیمت به همراه نصب و اجرای پله مارپیچ

خانه های شرق مهرشهر نسبت به بخش غربی از بافت بهتر و قیمت بیشتری برخوردار است.

گران ترین و لوکس ترین محله های مهرشهر کرج

مهرشهر به صورت کلی یکی از لوکس ترین و باکلاس ترین محله های کرج است در این میان محله هایی در این منطقه واقع شده که نسبت به سایر محله های مهرشهر از سطح بالاتری برخوردارند.

محله های لوکس و لاکچری مهرشهر کرج عبارت است از: فاز1، 2 ،3 و 4 مهر شهر

مراکز خرید مهرشهر کرج

ازمراکز خرید مهرشهر میتوان به مراکز تجاری رویال ،مرکز تجاری پارس،مرکز خرید توسکا ،مرکز خرید مبنا اشاره کرد که با داشتن ساختمان های لوکس و شیک و دارا بودن صنف های مختلف نیاز های ساکنین این منطقه را فراهم میکنند همچنین ساکنین این منطقه برای تامین مایحتاج اولیه میتوانند به بازار روز میوه و تره بار مهرشهر که در بلوار ارم قرار دارد مراجعه کنند.

 • مرکز خرید رویال: دارای ۸۵ واحد، آدرس: بلوار مسیح پاک‌دل
 • مرکز خرید مبنا: دارای ۵۰ واحد تجاری، آدرس: بلوار شهرداری خیابان ۱۱۱
 • مرکز خرید پارس: دارای ۳۰ واحد تجاری، آدرس: بلوار شهرداری
 • میدان میوه و تره‌بار: آدرس: بلوار ارم

مرکز تجاری الماس-پارس مهرشهر

مناطق دیدنی مهرشهر

از مناطق دیدنی مهرشهر کرج میتوان به  باغ سیب اشاره کرد که با داشتن مساحت 350 هکتار یکی از باغ های بزرگ مهرشهر به شمار می آید و باعث پاکیزگی هوا در آن منطقه شده است از دیگر قسمت های تفریحی میتوان به این موارد اشاره کرد که همه روزه میزبان افراد از قسمت های مختلف کرج میباشد

 • کاخ مروارید
 • امامزاده طاهر (کرج)
 • برج رونیکا

کاخ مروارید - برج رونیکا مهرشهر

مناطق تفریحی و ورزشی مهرشهر

پارک هامون مهرشهر با داشتن وسعتی به اندازه 3 هکتار و محیطی سرسبز و زیبا چشم انداز مناسبی را فراهم کرده است که با داشتن وسایل ورزشی و وسایل بازی برای کودکان  یکی از مهمترین منطقه های تفریحی میباشد

از دیگر مناطق تفریحی میتوان به پارک مروارید ،پارک زنبق ، پارک باغ فدک و … که در منطقه های مختلف مهرشهر قرار دارند اشاره کرد که هرکدام به نوبه خود زیبایی خاص خود را دارا میباشند

پارک هامون مهرشهر

دسترسی های منطقه مهرشهر کرج

این منطقه به علت وسعت بالایی که دارد دارای خیابان ها و بلوارهای عریضی میباشد که دسترسی این محله به قسمت های مختلف را آسان کرده و همچنین وجود درختان و فضای سبز در این منطقه زیبایی آن را دو چندان کرده است

بلوار ارم مهرشهر

خیابان های مهم مهرشهر کرج

 • خیابان آزادی
 • خیابان ولیعصر
 • خیابان امیرکبیر
مرتبط:   گوهردشت کرج : بررسی جامع منطقه گوهردشت (رجایی شهر) ، گوهردشت کجاست؟

قیمت خانه و املاک مهرشهرکرج

این منطقه  داراری مناطق مختلف میباشد که به بنا بر محل قرارگرفتن خانه و قدمت آن و فاکتورهای دیگر اعم از  قدمت خانه ،متراژ و.. سطح قیمت مشخص میشود

مهرشهرکرج

مراکز درمانی مهرشهر کرج

مراکز درمانی این ناحیه میتوان به بیمارستان ثارالله اقع در حسین آباد و بیمارستان ارم واقع در بلوار ارم و همچنین کلینیک تخصصی شهید محمد حاجی زاده واقع در بوستان گل ها اشاره کرد

بیمارستان ثاراالله - ارم مهرشهر

بهترین  فازهای مهرشهر کرج

اگر برای زندگی و سکونت این منطقه ا در نظر گرفته اید فاز های 2 و 3 میتوانند بهترین انتخاب های شما باشند اما اگر برای ایجاد کسب و کار این منطقه را انتخاب کرده اید بهترین انتخاب شما فاز یک که معروف به خیابان چمن است میباشد.

در ادامه فاز 4 مهرشهر که در این منطقه دیگر از اپارتمان های لوکس  و خانه های اعیان نشین خبری نیست . دراین ناحیه خانه ها با قیمت کمتری معامله میشوند.

فاز4 مهرشهز

مراکز آموزشی و مدرسه های مهرشهر

این منطقه شامل تعداد زیادی مدارس دولتی  ، غیر انتفاعی و مراکز آموزشی میباشد که بنابر موقعیت محل زندگی میتوان یکی از آنها را برگزید.

مراکز آموزشی مهرشهر

مترو مهرشهر

این منطقه  در حال حاضر دسترسی مستقیم به مترو ندارد

برای دسترسی به این منطقه توسط مترو اینجا را بخوانید

مترو مهرشهر کرج

مهرشهر کجاست؟

مهرشهر یکی از مناطق کرج در استان البرز است، که در سال 1373 جزو شهر کرج شد و در منطقه 3 و4 شهرداری کرج قرار دارد.

جاهای دیدنی مهرشهر

کاخ مروارید که در زمان پیش از انقلاب ساخته شده است یکی از جاذبه های گردشگری مهم در مهرشهر کرج است که دیدن آن برای هر کسی میتواند جالب باشد.

جمع بندی

در این مقاله از ایرانیجو، به بررسی مهرشهر کرج پرداختیم، امکانات و دسترسی های آن را نیز بررسی کردیم. شما دوست عزیز نیز میتوانید با ارسال نظرات خود در زیر همین پست، در تکمیل شدن این مقاله ما را یاری دهید.

لینک کوتاه : https://b2n.ir/177083 – https://bit.ly/3kAs5v1https://iraniju.ir/mehrshahr

4/5 - (12 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا