البرز

کوهسار کرج کجاست ؟ ویژگی های این منطقه ، خرید و اجاره ویلادر کوهسار کرج

کوهسار کرج کجاست ؟ کوهسار کرج و ویژگی های این منطقه ، اب و هوای منطقه ، خرید و اجاره ویلا در فردیس کرج ، امکانات رفاهی و اموزشی ، مناطق تفریحی و گردشگری

کوهسار کرج کجاست ؟

کوهسار کرج یکی از شهرهای استان البرز  می باشد که در شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است .این شهر در ۲۵ کیلومتری استان البرز قرار دارد و در سال ۱۳۸۴ با تصویب مجلس از ادغام روستاهای چندار و قلعه سلیمان خانی تشکیل شده است و جمعیتی حدود ۲۲ هزار نفر را شامل می‌شود.

محدوده کوهسار کرج

از علل اصلی شکل گیری این شهر و یا تبدیل روستا به شهر کوهسار ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  1.  قرار داشتن در مرکز بخش
  2.  ملاحظات سیاسی
  3.  رشد جمعیت
  4.  خدمات رسانی به روستاهای همجوار

دیدنی های کوهسار:

  • آبشار سیرود

یکی از جاذبه های دیدنی و زیبای شهر کوثرکرج آبشار سیرود می باشد که در روستای سیرود قرار دارد این آبشار در شمال غربی ساوجبلاغ قرار دارد و با چشمهای زیبا و طبیعی که دارد یکی از مناطق گردشگری محسوب می شود اما اگر به این منطقه میخواهید سفر کنید و از آن دیدن کنید به دلیل اینکه طراحان ناهموار و خطرناک می باشد با تجهیزات کامل به این قسمت بروید.

این ابشار به دلیل زیبایی منحصر به فردی که در ماههای تابستان و بهار دارد گردشگران زیادی را جذب خود میکند.سرچشمه این رودخنه از کوه های پلنگ دره میباشد که منظره بسیار جالبی را ایجاد کرده است.

  • روستای سیرود

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه روستای سیرود می باشد که در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده است و به عنوان آخرین روستای ساوجبلاغ محسوب می شود.

ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۵۰ متر می باشد و منطقه آن کوهپایه ای بوده و صخره های بسیار بلندی در اطراف آن وجود دارد .رودخانه ای که در کنار این روستا قرار گرفته است زیبایی آن را دو چندان کرده است که هم نام با نام روستا می باشد.

مرتبط:   دهکده ورزشی چهارباغ کجاست؟ ✔️(0 تا 100)آدرس، نقشه، امکانات

برای دسترسی به این محل باید از مسیر  بزرگراه کرج-قزوین، خروجی کردان، بعد از روستای کردان و ولیان، جاده خاکی به روستای سیرود ارا ادامه دهید تا به این منطقه زیلا دسترسی پیدا کنید.

آبشار سیرود کوهسار

کوه های اطراف کوهسار :

کوه هایی که در اطراف این منطقه وجود دارد و پوشش گیاهی آن باعث شده است که یک محل مناسب برای تفریح یک روزه باشد و شما بتوانید آب و هوای خود را عوض کرده و از آن لذت ببرید اهالی روستایی و ساکنان این منطقه تعطیلات خود را در نزدیکی این آبشار و کوه های اطراف می گذارند این رود خانه یکی از جاذبه‌های این منطقه به شمار می‌آید.

دیدنی های کوهسار

امامزاده عبدالله و صالح(ع) :

یکی از جاذبه های گردشگری منطقه کوهسار امامزاده عبدالله و ساله می‌باشد که از منطقه های قدیمی و بناهای تاریخی میباشد که به عنوان یک اثر ملی از آن یاد می‌شود و در آثار ملی ایران ثبت شده است قدمت این اثر تاریخی به دوران زندیه می‌رسد.

امامزاده موسی (ع) :

یکی از دیگر از بناهای تاریخی و با ارزش در شهر کوهسار امامزاده موسی می باشد که نام دیگر آن محمدتقی می باشد.

این بنا برای ساکنین این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مردم هم این شهر با هزینه خود ان را مورد مرمت و بازسازی قرار داده‌اند چند سالی است که به همت اهالی، بنای امامزاده بازسازی شده استو  برای نخستین بار ضریح سنگی در آن تعبیه شده است و امروزه به عنوان یک زیارتگاه برای آنها محسوب می شود .قدمت این اثر تاریخی ۹۰۰ سال پیش برمی‌گردد و به دوره صفویه بازمیگردد.

مرتبط:   شهر تنکمان کجاست ؟ تنکمان البرز ، تنکمان کرج

امام زاده سید عبدالله

پل بانو صحرا :

قدمت این پل به دوران صفویه بازمیگردد و تا دوران قاجار نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته . اما امروزه ضلع غربی آن کاملاً تخریب شده و وضعیت نامناسبی در قسمت‌های دیگر آن وجود دارد و ترکهای در طاق آن مشاهده می‌شود این اثر در سال 1383  به ثبت رسیده است و به‌عنوان یکی از آثار ملی محسوب می‌شود اما اقداماتی در جهت نگهداری از این اثر تاریخی از طرف مسئولین به عمل نیامده است.

پل بانو صحرا

قیمت زمین در کوهسار کرج :

برای خرید زمین در منطقه کوهسار کرج بسته به متراژ زمین و اینکه در کدام قسمت قرار گرفنه باشند قیمت ها متفاوت میباشد.

شهرداری کوهسار :

در سال ۱۳۸۴ که منطقه کوثر به شهر تبدیل شد شهرداری نیز همزمان با آن تشکیل شده و این شهرداری در تلاش است که با ایجاد فضای سبز و گذشته منابع طبیعی گردشگران زیادی را به خود جذب کند.

ادرس شهرداری کوهسار :شهرستان ساوجبلاغ،جاده چندار،بلوار امام خمینی

تاریخچه کوهسار :

شهر کوهسار در سال ۱۳۸۴ با به هم پیوستن روستاهای به نام چندار و قلعه سلیمان خانی و تعداد هفت روستای دیگر به نامهای خوروین ، شنده ، ازنق ، هرجاب ، کردان ،و بانوصحرا و باغبان کلا ایجاد شده است .به دلیل رشد زیاد جمعیت و همچنین امکانات رفاهی که در این منطقه وجود دارد به عنوان یک منطقه گردشگری و تفریحی محسوب می شود.

و همچنین آب و هوای مناسبی که در فصول گرم سال دارد مهاجرین زیادی را در این فصلها به خود جذب میکند

مسافت و فاصله زمانی تهران تا کوهسار :

اگر قصد سفر از استان تهران به کوهساررا دارید .فاصله تهران تا کوهسار حدود ۷۰ کیلومتر می‌باشد که حدوداً یک ساعت از زمان شما را می برد ولی اگر از شهر کرج به این قسمت سفر می کنیم و مسیر شما کمتر بوده و حدود ۲۵ کیلومتر می‌باشد .

مرتبط:   ماهدشت کرج کجاست ؟ ماهدشت و ویژگی های منطقه ، همه چیز درباره ی ماهدشت

فاصله زمانی تهران تا کوهسار آب و هوای کوهسار کرج :

آب و هوای این منطقه در تابستان ها بسیار خنک و مطبوع می باشد ولی در زمستان آب و هوای منطقه بسیار سرد می‌باشد.به علت سرمای هوا در فصل زمستان ویلاهایی  که دارای استخر می باشند آب تمام استخر ها را تخلیه و به جای آن از آب گرم استفاده می کند .این منطقه در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.به همین دلیل این اب و هوا بر این منطقه حاکم است.

کوهسار کرج :

کوهسار شهری در استان البرز ایران است. این شهر در شهرستان ساوجبلاغ قرار دارد. شهر کوهسار در ۱۳ کیلومتری شمال شرقی مرکز شهرستان ساوجبلاغ واقع شده است. آب و هوای این شهر معتدل کوهستانی است.

گذر رودخانهٔ کردان‌رود از حاشیه شرقی این شهر، به جاذبه‌های آن افزوده است. شهر کوهسار در ۲۵ کیلومتری شمال غربی مرکز استان (کرج) واقع شده است. این شهر در تیر ماه سال ۱۳۸۴ خورشیدی با ادغام دو روستای اصلی بنام های چندار و قلعه سلیمان خانی و تعداد ۷ روستای فرعی بنام های خوروین و شنده و ازنق و هرجاب و کردان و بانوصحرا و باغبان‌کلا از توابع شهرستان ساوجبلاغ تشکیل شد.

در ابتدا روستای کوشک زر نیز جز شهر کوهسار بوده است . در سال ۱۳۹۳ این منطقه به شهرداری شهر جدید هشتگرد الحاق گردید . گنج‌تپه و سیاه‌تپه خوروین از مناطق آثار باستانی پیرامون این شهر است. جمعیت این شهر در سال ۱۳۸۵، برابر با ۷۷۶۹ نفر بوده است.منبع

3.7/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا