وبلاگ

ولنتاین چیست؟ چندمه 1402؟ تاریخچه و فلسفه روز عشق

یکی از زیبا ترین و خاص ترین روز های سال، ولنتاین است. در این روز تمام خیابان ها و فروشگاه های شهر به رنگ قرمز در آمده و همه افراد در پی خرید کادو برای عشق و فرد مورد علاقه شان هستند. این روز عشق یک بهانه ی بسیار خوب برای یک خلوت عاشقانه و توجه به فرد مورد علاقه مان می باشد. در ادامه با ایرانیجو به معرفی بیشتری از این روز می پردازیم.

ولنتاین چیست؟
ولنتاین چیست؟

ولنتاین چه روزی است؟

تاریخ 14 فوریه روز ولنتاین یا روز عشق نام دارد. در این زمان، تمام عاشقان در سراسر جهان به یاد هم بوده و برای نشان دادن میزان عشق و علاقه خود برای هم کادو خریده و همدیگر را ملاقات می کنند. هدیه ها معمولا با تم قرمز و قلبی که سبک عاشقانه ای نیز دارند، برای این روز تهیه می شوند.

روز ولنتاین در سال ۱۴۰۲،مصادف با ۱۴ فوریه ۲۰۲۴ است. که در روز سه شنبه، ۲۵ بهمن ماه برگزار می‌شود.

تاریخ 14 فوریه روز ولنتاین یا روز عشق
تاریخ 14 فوریه روز ولنتاین یا روز عشق

تاریخچه ولنتاین

روز ولنتاین به قرن 3 میلادی در روم باز می‌گردد. در آن زمان، امپراتور روم، کلودیوس دوم، ازدواج را برای سربازان خود ممنوع کرد زیرا او معتقد بود که مردان متأهل، جنگجویان خوبی نیستند. اما یک کشیش به نام ولنتاین، مخفیانه ازدواج‌های سربازان را انجام می‌ داد و به همین دلیل، توسط امپراتور دستگیر و به اعدام محکوم شد.

مرتبط:   شورای حل اختلاف افسریه آدرس و شماره تلفن+ ساعت کار

در شب قبل از اعدام، ولنتاین نامه‌ ای عاشقانه به دختری که او را دوست داشت نوشت و  در این نامه، از او خواست که همیشه او را به یاد داشته باشد.

امروزه نیز روز ولنتاین به عنوان روز عشاق در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود. در این روز، مردم به یکدیگر خرس، گل، شکلات و هدایای دیگر می‌دهند.

تاریخچه ولنتاین
تاریخچه ولنتاین

فلسفه به وجود آمدن

علت وجود روز ولنتاین، عشق است. این روز، بهانه‌ ای است برای ابراز عشق و علاقهٔ ما به کسانی‌ که دوستشان داریم.

روز ولنتاین، فرصتی است برای قدردانی از افرادی که در زندگی ما نقش مهمی دارند. این روز، به ما یادآوری می‌کند که عشق، ارزشمندترین هدیه‌ای است که می‌توانیم به کسی بدهیم.

فلسفه به وجود آمدن ولنتاین
فلسفه به وجود آمدن ولنتاین

در ایران، روز ولنتاین در سال‌های اخیر، به‌عنوان یک روز عاشقانه و روز عشاق شناخته شده است. در این روز، مردم به یکدیگر هدیه می‌دهند و از یکدیگر ابراز عشق می‌کنند.

البته، برخی از افراد با این دیدگاه مخالف هستند و معتقدند که روز ولنتاین، یک روز وارداتی است که با فرهنگ و ارزش‌های ایرانی مطابقت ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا