وردپرس

افزونه وردپرس چیست؟ پلاگین چیست؟ Plugin چگونه کار میکند

یکی از امکانات جذاب در وردپرس، وجود افزونه یا پلاگین است. با کمک افزونه‌ها شما می‌توانید امکانات بیشمار و مختلفی را بر حسب نیاز خود به سایت وردپرسی اضافه کنید. در ایرانیجو به این سوال که افزونه وردپرس چیست؟ پاسخ می‌دهیم و پلاگین (Plugin) ها را بررسی می‌کنیم.

پلاگین یا افزونه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟
پلاگین یا افزونه وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

افزونه وردپرس چیست؟

افزونه یا Plugin فایل های آماده ای هستند که با چند کلیک بر روی وردپرس نصب می‌شوند، و امکانات سایت شما را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید یک سایت ساده وردپرسی را به کمک افزونه ها به سایت فروشگاهی یا شرکتی با امکانات متعدد مانند درگاه پرداخت، ارسال پیامک، چت با مشتری، ثبت نام در فرم و سایر امکاناتی که برای آنها پلاگین وجود دارد مجهز کنید.

پلاگین در WordPress چیست؟

از آنجا که سایتهای مختلف نیازهای متفاوتی دارند، طراحان ورپرس با ایجاد افزونه و پلاگین کاری کردند که به راحتی با نصب پلاگین بتوانید متناسب با نیاز خود امکانات سایت وردپرسی را بهبود دهید. در واقع Base اصلی وردپرس امکانات اولیه یک سایت عمومی را دارد، و با نصب پلاگین که فایل های نصبی آماده ای هستند می‌توانید امکانات سایت خود را تکمیل کنید.

بعنوان مثال، شما وقتی یک سایت وردپرسی نصب می‌کنید، برای بخش سئو، امکانات خاصی در آن وجود ندارد، اما شما می‌توایند افزونه هایی مانند افزونه Yoast یا RankMath را که رایگان نیز هستند و در مخزن وردپرس وجود دارند را به راحتی با تنها چند کلیک نصب کنید، و برای سئوی سایت خود از آن کمک بگیرید. اگر با SEO آشنایی ندارید حتما “سئو چیست” را مطالعه کنید.

مرتبط:   دانلود وردپرس فارسی و انگلیسی WordPress ✔️ نسخه 2023 (رایگان)

جمع بندی

در این مقاله از https://iraniju.ir به زبان ساده و مختصر بیان کردیم که پلاگین وردپرس چیست و چه نقشی دارد، و اینکه اصلا چرا نیاز به پلاگین یا افزونه داریم. اگر سوالی در خصوص Plugin ها در Wordpress دارید کامنت کنید تا به شما پاسخ دهیم.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا