کولرگازی

فروش کولر گازی اقساطی در کرج ✔️【لیست 10 تایی】، بهترین قیمت

یکی از اساسی ترین نیازهای طبیعی افراد تنفس هوای مطبوع در روزهای گرم و سرد سال است. امروزه برای این منظور از انواع اسپیلت‌ها و کولر‌های گازی استفاده می‌شود. در ایرانیجو با لیست نمایندگی فروش کولر گازی در کرج با شما هستیم.

بهترین جا برای خرید کولر گازی در کرج

برای خرید انواع کولر گازی در کرج میتوانید با شماره های درج شده تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید. همچنین میتوانید بصورت آنلاین و اینترنتی برای فروش کولر گازی در کرج اقدام کنید.

لیست بهترین نمایندگی فروش کولر گازی کرج

شرکت های زیر فروشگاه کولر گازی و اسپیلت در کرج هستند. ایرانیجو صرفا به معرفی آنها پرداخته است.

لطفا در زمان تماس بگویید که در ایرانیجو با آنها آشنا شده اید.

فروشگاه کولر گازیآدرس فروشگاهشماره تماس
نمایندگی مجاز رضا
کرج، میدان کرج، خیابان بهشتی، خیابان شهربانی، جنب آزمایشگاه نور، فروشگاه مرکزی پکیج رضا تشکری02632234002
فروشگاه کولر گازی و اسپیلت در کرج

برای ثبت اطلاعات خود در لیست فوق و مشاهده تعرفه تبلیغات اینجا کلیک کنید.

راهنمای خرید کولر گازی در کرج

در زمان خرید کولر گازی باید اولا مشخص کنیم که قصد خرید چه نوع کولرگازی ای داریم، و سپس ظرفیت مناسب بر اساس متراژ محل نصب آن را مشخص کنیم تا بتوانیم در خرید کولر گازی انتخابی هوشمندانه داشته باشیم.

کولر گازی چیست؟

کولر گازی دستگاه خنک کننده و تهویه هوایی است که قادر به تامین هوای مناسب و مطبوع محیط کار و فضای خانه است، علاوه بر آن این دستگاه از افزایش مصرف برق و آب و در نتیجه افزایش هزینه کلی خانواده نیز جلوگیری می‌کند.

خرید کولر گازی در کرج
خرید کولر گازی در کرج

اگر قصد خرید کولر گازی دارید، باید انواع مختلف کولر‌های گازی را از لحاظ ساخت و کابرد به خوبی بشناسید و با برندهای معروف و معتبر آشنا شوید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین کولر گازی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

انواع کولر گازی در کرج

ابتدا باید با انواع مختلف کولرهای گازی آشنا شوید تا بهترین مدل را براساس نیاز خود انتخاب کنید. انواع مختلف کولرهای گازی عبارتند از:

 • کولر گازی پنجره ای
 • کولر گازی پرتابل
 • کولر گازی ایستاده
 • کولر گازی اسپیلت
نمایندگی فروش کولر گازی در کرج
نمایندگی فروش کولر گازی در کرج

در ادامه به توضیح مختصری در مود انواع مختلف کولرهای گازی می‌پردازیم:

فروش کولر گازی پنجره ای در کرج

ساده ترین نوع کولر گاز، کولر گازی پنجره ای است. این کولر بک سیستم یک تکه دارد که در آن تمامی اجزای سیکل تبرید (کمپرسور و فن) قرار گرفته است. این مدل کولر گازی در کانال و پنجره قرار می‌گیرد به همین دلیل هنگام خرید کولر گازی در کرج می‎بایست به ابعاد پنجره مورد نظر خود توجه کنید.

کولر گازی پنجره ایَ
کولر گازی پنجره ایَ

لازم به ذکر است که تجهیزات این دستگاه در پشت پنجره قرار می‌گیرد، به همین دلیل صدای کمپرسور در داخل نیز شنیده می‌شود. توجه داشته باشید مصرف کولرهای پنجره ای نسبت به سایر کولرهای گازی بیشتر است. معمولا این مدل کولرها کنترل از راه دور ندارند.

فروش کولر گازی پرتابل در کرج

کولر گازی پرتابل یک کولر گازی یک تکه است. در این مدل از کولرهای گازی فقط یک لوله پلاستیکی و خرطومی شکل به پشت کولر وصل می‌گردد تا گرمای موتور را بدون نیاز به نصب و یا وسایل خاص تخلیه کند. این نوع کولرهای گازی چرخ داشته و به همین دلیل قابل حمل هستند.

کولر گازی پرتابل
کولر گازی پرتابل

توجه داشته باشیدکولر گازی پرتابل مناسب فضاهای کوچک (حدود 20 تا 30 متر مربع) است. برای خرید کولر گازی و اسپیلت در کرج با شماره های درج شده در تماس باشید و استعلام قیمت کنید.

مرتبط:   نمایندگی تراست رشت ⚡️ خرید اسپلیت و کولرگازی از دفتر مرکزی


فروش کولر گازی ایستاده در کرج

این مدل کولر های گازی دو تکه بوده و قسمت خارجی نیز دارند. پنل اصلی کولر گازی ایستاده بر روی زمین قرار گرفته و کندانسور آن در بیرون از محل مورد نظر نصب می‌‎شود.

کولر گازی ایستاده
کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده توانایی گرمایش و سرمایشی زیادی داشته و قدرت پرتاب بالایی نیز دارند به همین دلیل مناسب محل‌های وسیع و سالن‌های بزرگ است. لازم به ذکر است که این مدل کولر را نمی‌تواند مانند سایر کولرهای متحرک جا به جا کرد.

برای خرید کولر گازی ایستاده در کرج، با شماره های نمایندگی اسپیلت کرج تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید.

فروش کولر گازی اسپیلت در کرج

کولرهای گازی اسپلیت از 2 پنل خارجی و داخلی تشکیل شده‌اند. پنل‌های داخلی این دستگاه در خانه نصب شده و شامل اپراتور است. پنل‌های خارجی صدای زیادی تولید می‌کند به همین دلیل آن‌ها را بیرون ساختمان قرار می‌‎دهند. این پنل‌ها شامل کندانسور است.

کولر گازی اسپیلت
کولر گازی اسپیلت

توجه داشته باشید که کولر گازی اسپیلت نسبت به کولر گازی پنجره‌ای و قابل حمل، فضای بیشتری می‌گیرد.

در کرج کولر گازی چند هزار بخریم؟

از مسائل مهمی که هنگام خرید کولر گازی باید به آن توجه داشته باشید، خرید اسپلیت با ظرفیت مناسب و متناسب با متراژ محل نصب کولر است. از آن جایی که تعویض کولر بعد از نصب آن، امری بسیار دشوار است به همین دلیل می‌توان گفت توجه به ظرفیت کولر مهم‌ترین مولفه برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین کولر است. انواع مختلف کولرهای گازی مانند داکت اسپلیت، اسپلیتهای پنجره ای، دیواری، اینورتر، غیر اینورتر ظرفیت‌های متفاوتی دارند.

ظرفیت کولر گازی
ظرفیت کولر گازی

توجه داشته باشید که اگر ظرفیت خنک کنندگی کولر را کمتر از سطح نیاز خود انتخاب کنید، محیط مورد نظرتان به خوبی خنک نشده و کارایی رضایت بخشی به شما ارائه داده نمی‌شود. به همین صورت اگر کولری با ظرفیت خنک کنندگی بیشتر از سطح نیاز خود انتخاب کنید، مجبور به خاموش کردن زود به زود کولر برای جلوگیری از سرمای بیش از حد محیط هستید.

واحد اندازه گیری ظرفیت کولرهای گازی

واحد اندازه گیری ظرفیت کولرهای گازی بی تی یو (BTU) است. بی تی یو میزان سرمایش دستگاه را در واحد زمان نشان می‌دهد. میزان ظرفیت کولر گازی شما به نوع فضا، متراژ و شرایط آب و هوایی مرتبط است. در زیر بعضی از ظرفیت‌های کولر‌های گازی نسبت به مساحت و متراژ فضا ذکر کرده‌ایم:

 • ۱۰۰۰۰ BTU/h (۳۰-۳۶ متر مربع)
 • ۱۲۰۰۰ BTU/h (۳۷ -۴۰ متر مربع)
 • ۱۶۰۰۰ BTU/h (۶۰-۷۰ متر مربع)
 • ۱۸۰۰۰ BTU/h (۷۵-۸۰ مترمربع)
 • ۲۴۰۰۰ BTU/h (۱۱۰-۱۴۰ متر مربع)
 • ۲۸۰۰۰ BTU/h (۱۷۰-۲۰۰ متر مربع)
مرتبط:   نمایندگی تراست بجنورد ⚡️ خرید اسپلیت و کولرگازی از دفتر مرکزی

عوامل موثر در تعیین ظرفیت کولر گازی کدامند؟

لازم به ذکر است که ظرفیت‌های گفته شده تقریبی بوده و سایر عوامل نیز می‌توانند بر روی تعیین ظرفیت کولر گازی تاثیر گذار باشند. در ادامه برخی از این عوامل را برای شما شرح می‎دهیم تا بهترین کولر گازی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

در زمان خرید کولر گازی در کرج، حتما ظرفیت مناسب با محیط را انتخاب کنید.

میزان رفت و آمد

یکی از عوامل تاثیر گذار بر دمای محیط، میزان رفت و آمد در آن محیط است. توجه داشته باشید که هر چقدر میزان رفت و آمد به محیط بیشتر باشد، می‌‎بایست ظرفیت کولر گازی نیز بالاتر باشد. همچنین بهتر است از عایق بودن درب و پنجره نیز مطمئن شد.

آب و هوا

آب و هوا از دیگر عوامل موثر بر روی عملکرد کولر گازی است.مناطقی که آب و هوای گرمی دارند مانند مناطق جنوبی، بهتر است از کولرهای گازی با ظرفیت حداقل ۱۸۰۰۰BTU استفاده کرد.

تعداد افراد حاضر در محیط

به طور معمول به ازای 1 نفر، ظرفیت کولر باید ۶۰۰BTU مازاد بر ظرفیت کولر افزایش داشته باشد.

آفتاب گیر بودن محیط

در صورتی که محیط به شدت آفتابگیر باشد، می‎‌باسیت ۱۰۰۰BTU به ظرفیت فعلی کولر گازی اضافه شود.

ارتفاع سقف

معمولا ارتفاع سقف ساختمان‌ها بین ۲٫۷ متر تا ۳٫۰ متر است. اگر ارتفاع سقف از این اندازه بیشتر باشد، باید ظرفیت کولر گازی را افزایش داد.

دستگاه‌ها و فضا‌های گرمازا

به عنوان مثال در آشپزخانه به دلیل وجود وجود اجاق گاز و پخت و پز یکی از فضاهای گرمازا به شمار می‌رود. به همین دلیل برای این مدل فضاها باید کولری با ظرفیت بالاتر انتخاب کرد.

گردش هوای مناسب

در فضاهایی گردش هوا جریان ندارد باید از کولر گازی‌هایی با ظرفیت بالاتر استفاده کرد و یا پنل داخلی استفاده کرد. به طور معمول برای به جریان انداختن گردش هوا از چندین پنل داخلی استفاده می‌شود که در طول محیط با فاصله مناسب نصب می‌گردد.

بهتر است چند تا کولر گازی در کرج بخریم؟

برای جواب به این سوال باید از یک کارشناس کمک بگیرید. در صورت خرید بدون مشورت ممکن است کولر مناسبی را برای فضای مورد نظر خود استفاده نکنید. به عنوان مثال ممکن است یک کولر با ظرفیت بالا خریداری کرده ولی راضی نباشید و سپس متوجه شوید که بهتر بود 2 کولر با ظرفیت‌های پایین‌تر انتخاب می‎کردید. در بعضی مواقع نیز خرید یک کولر از چند کولر بهتر و به صرفه‌تر است. پس در نتیجه بهتر است یک بار هزینه کرده و با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید تا در طولانی مدت جواب مثبت و مطلوبی از خرید خود بگیرید.

کولرگازی دارای چه کمپرسوری باشد؟

موتور و کمپرسور کولر گازی یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه بوده و به عنوان قلب سیستم عمل می‌کند. به همین دلیل باید کولر گازی با بهترین کمپرسور را انتخاب کنید. انواع کمپرسور عبارتند از:

 • کمپرسور پیستونی
 • کمپرسور روتاری
 • کمپرسور اسکرول
انواع کمپرسور کولر گازی
انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور پیستونی

در کمپرسور پیستونی برای فشرده کردن مرد از یک پیستون که درون سیلندر است استفاده می‌شود. ظرفیت این مدل کمپرسور به طور معمول بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ بی تی یو است. یکی از نکات منفی در مورد این کمپرسور تولید صدای زیاد آن است. کمپرسور پیستونی به کمپرسور رفت و برگشت نیز معروف است.

مرتبط:   لوله کشی کولر گازی در کرج [لیست 10 تایی] اجرای روکار و توکار

کمپرسور روتاری

این کمپرسور و مکانیزم جابجایی مثبت دارد که از نوع چرخشی است. در جاهایی که حجم هوا و فشار بالاست، کمپرسور روتاری انتخاب بهتری نسبت به کمپرسور پیستونی است. کمپرسور روتاری با ظرفیت‌های ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ BTU تولید شده و صدای کمتری تولید می‌کنند. علاوه بر آن مصرف به صرفه تری نیز دارند.

کمپرسور اسکرول

این کمپرسور به کمپرسور مارپیچی نیز معروف است. در این مدل 2 مارپیچ داخلی به سمت مخالف از هم حرکت کرده و باعث فشرده شدن گاز می‌شود. به این شکل که یکی از مارپیچ‌ها متحرک بوده و دیگری ثابت می‌باشد و حرکت حلزونی که متحرک است گاز را فشرده می‌کند.

بهترین کمپرسور برای کولر گازی در کرج؟

می‌توان گفت کولر گازی اسکرول (scroll) بهترین کارکرد را نسبت به سایر کمپرسورها داشته به همین دلیل مناسب‌ترین و بهترین کمپرسور کولر گازی می‌باشد. لازم به ذکر است که کمپرسور روتاری یکی از پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی به شمار می‌رود.

کولر گازی اینورتر دار بخریم یا معمولی

کولر معمولی وقتی دمای محیط به حدی که به دستگاه دستور داده‌ایم برسد، کمپرسور را به طور خودکار خاموش می‌ند. سپس زمانی که دمای محیط زیاد شد، کمپرسور مجددا شروع به فعالیت می‌کند. در این مدل از کولرهایی که اینورتر دارند، موتور یا خاموش است یا روشن ولی کمپرسور هایی که سیستم اینورتر دارند، وقتی به دمای مطلوب رسیدند کمپرسور را خاموش نکرده و فقط دور موتور را کم می‌کنند. این مدل کمپرسورها به موتورهایی با دور متغیر نیز شناخته می‌شوند.

کولر گازی اینورتر دار
کولر گازی اینورتر دار

می‌توان گفت اینورتر ویژگی است که به کمک یک برد الکترونیکی به موتور و یا کمپرسور اضافه می‌شود. لازم به ذکر است که در تمامی کمپرسورها نیز می‌توان از اینورتر استفاده کرد.

انواع برندهای کولر گازی در فروشگاه های کرج

از آنجایی که کولر‌های گازی و اسپیلت‌ها مشکلات سایر کولرها را ندارند، امروزه استفاده از آن ها بسیار رایج است. این دستگاه‌ها از تنوع زیادی برخوردار بوده و قیمت‌ آن‌ها نیز بسیار متفاوت است. لازم به ذکر است که نمونه‌‎های خارجی کولر‌های گازی چندین برابر از نمونه‌های ایرانی گران‌تر هستند.

فروش کولر گازی و اسپلیت
فروش کولر گازی و اسپلیت

در حال حاضر بهترین برندهای کولر گازی که ساخت بسیار خوب و کیفیت مطلوب و طول عمر بالایی دارند عبارتند از:

 • اجنرال
 • جنرال
 • گری
 • ال جی
 • سامسونگ
 • جی پلاس
 • هایسنس
 •  گرین
 • ایران رادیاتور
 • پاناسونیک
 • ایوولی

جمع بندی

در این مقاله انواع مختلف کولرهای گازی با ظرفیت‌های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم و بهترین برندهای تولید کننده کولرهای گازی را به شما معرفی کردیم. حال خودتان می‌توانید با توجه به بودجه‌، متراژ محیط و سلیقه شخصی بهترین فروشگاه و نمایندگی کولر گازی در کرج را انتخاب کنید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا