تهران

محله آبشار منطقه 22 کجاست؟ آبشار تهران کجاست؟ منطقه تفریحی آبشار کجا قرار دارد؟

محله آبشار تهران : در ادامه معرفی مناطق تهران در سایت ایرانیجو ، به بررسی و معرفی محله آبشار میپردازیم ، شهرک های محله آبشار ، مسیرهای دسترسی و جاهای تفریحی و تجاری محله آبشار را بررسی خواهیم کرد.

با توجه به افزایش جمعیت در پایتخت به طبع آن مناطق تهران گسترش بسیاری را پیدا کرده است. تهران دارای مناطق گردشگری و تفریحی بسیاری می باشد که در این بین منطقه 22 تهران در سال های اخیر یکی از مناطق موفق در این زمینه می باشد که بسیار شاخص شده است. به عبارتی می توان گفت منطقه 22 تهران قطب گردشگری تهران معرفی می گردد.

 

محله آبشار کجاست؟

این منطقه در غرب تهران قرار دارد. چندسالی است که گسترش خوب و ساخت و ساز مناسبی را در غرب تهران شاهد هستیم. این منطقه یکی از محله های منطقه 22 تهران می باشد که از سه شهرک تشکیل می گردد. شهرک نمونه، امیددژبان و شهرک سیمان از مناطق محله ی آّبشار می باشد.

هسته اولیه و فاز اول این منطقه قدمت ده ساله دارد و در فاز دوم ساخت وساز این شهرک دارای 8 سال قدمت می باشد. بیشتر ساخت و سازها در این محله از ترکیب ساختمان های بلند و با متراژ پایین می باشد که این امر باعث توجه خانه اولی ها به این مناطق می گردد.

 

موقعیت جغرافیایی محله آبشار :  این محله در منطقه 22 تهران می باشد، در تصویر زیر نقشه محله آبشار منطقه 22 را در گوگل مپ میتوانید مشاهده کنید.

 

 

علت نام گذاری و وجه تسمیه این محله چه می باشد؟

شهرت محله آبشار تهران ،  به علت همجواری آن با آبشار مصنوعی تهران می باشد که به همین علت نام آن را محله آبشار گذاشته اند ، اما فراد محلی ، این منطقه را بیشتر بنام شهرک نمونه می شناسند.

 

بافت محله آبشار چطور است؟

با کمی گشت و گذار در کوچه های منطقه آبشار ، مشاهده میکنیم که دارای خیابان های عریضی می باشد که برای ساکنین مرکز شهر تقریبا یک رویا به شمار می آبد!

در حالت کلی باید گفت بافت محله آبشار تهران ، تقریبا نوساز است و وام مسکن به این خانه های این شهرک تعلق می گیرد. آپارتمان های این محله در بلوک های جنوبی با توجه به اختلاف ارتفاع با بافت پایین تر بزرگراه ، دارای دید زیبای شهر، پارک جنگلی چیتگر و دریاچه ی خلیج فارس است، حتی تصور این که پنجره اتاق خوابتان رو به یک دریاچه باز شود می تواند هر کسی را مجاب کند که خانه ای در این محله داشته باشد.

مرتبط:   باغستان تهران، ویژگی های آب و هوایی + عکس، مترو و جمعیت

 

شهرک نمونه محله آبشار کجاست؟

این منطقه در ضلع شمالی اتوبان همت قرار دارد. ساخت این شهرک توسط تعاونی های نمونه رسا در دو مرحله جداگانه اجرا گردیده است. ساخت این شهرک با کیفیت بالا تحویل مالکین تحویل گرفت.

این منطقه ساختمان هایی با سند و کیفیت خوب در متراژ کم در دسترس ساکنان قرار می دهد از مزیت های اصلی این منطقه به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • فضای سبز و آبنماهای زیبا
 • چاه آب مستقل
 • تفکیک آب قابل شرب و غیرقابل شرب
 • فضاهای آموزشی، مذهبی، تجاری و تفریحی برای رفع نیاز ساکنین این شهرک
 • بازار میوه و تره بار مستقل در شهرک

البته لازم به ذکر می باشد که این برج دسترسی راحتی را به همراه دارد و به بزرگراه های همت و حکیم به راحتی دسترسی دارد.

این منطقه به شهرک گلستان نیز دسترسی خوبی دارد که در نتیجه امکانات رفاهی خوبی را برای ساکنان به همراه خواهد داشت.

البته این منطقه به قسمت های تفریحی منطقه 22 تهران نیز دسترسی خوبی دارد که این امر نیز مزیت خوبی برای ساکنان می باشد. نزدیکی به مرکز تجاری اکومال نیز یکی از امکانات رفاهی ساکنان خواهد بود.

 

شهرک امید دژبان، محله آبشار را بشناسیم

این منطقه یکی از مناطق قدیمی محله آبشار می باشد که دوازده سال پیش توسط تعاونی ارتش ساخته شده است. از خصوصیات این شهرک دسترسی راحت و آب و هوای مناسب می باشد که در کنار فضای سبز مناسب و خدمات رفاهی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از قابلیت های مهم در انتخاب محل زندگی دسترسی به جاده ها و مسیرهای ارتباطی می باشد. دسترسی شهرک امید دژبان به راحتی به بزرگراه های همت، حکیم و تهران-کرج می باشد که راحتی و آرامش خوبی را برای ساکنین به همراه دارد. این منطقه یکی از مناطق بسیار پرطرفدار در منطقه 22 می باشد.

مرتبط:   منطقه 18 تهران: بررسی صفر تا 100 دسترسی ها، امکانات و محله های منطقه هجده

 

آشنایی با شهرک سیمان محله آبشار

این شهرک در منطقه 22 تهران می باشد و همانطور که از نامش پیداست 8 سال پیش توسط تعاونی کارکنان کارخانه سیمان تهران احداث شده است. از مزیت اصلی این شهرک دسترسی راحت به بزرگراه ها می باشد و به راحتی به مجموعه های تفریحی آّبشار و بوستان جنگلی لتمان کن امکان‌پذیر می باشد.

نظم و آسایش این شهرک به کمک سرایداری 24 ساعته باعث شده است که افراد زیادی دوست دار خرید این ملک در این منطقه باشند. فضاسازی مناسب و موقعیت خوب این منطقه مزیت اصلی شهرک سیمان بوده که رفاه خوبی را فراهم کرده است.

در کنارشهرک های محله آبشار این منطقه دارای یکی از جذابیت های گردشگری تهران می باشدکه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. منطقه تفریحی آبشار یکی از مناطق گردشگری تهران می باشد که بسیار مورد پسند ساکنان تهران قرار گرفته است و روزانه افراد زیادی را در خود جای می دهد.

 

آبشار تهران بشناسیم

در یک دهه گذشته تا امروز شهرداری منطقه  22 تهران منطقه آبشار پارک زیبایی را در این منطقه احداث کرده است که به مساحت 200 هکتار برای ساکنان این مناطق طراحی گردیده است.

امکانات رفاهی محله آبشار :

 • پیست دوچرخه سواری،
 • پیاده راه های متعدد،
 • باغ های ایرانی،
 • پارکینگ،
 • آلاچیق های متعدد،
 • منقل هایی جهت طبخ کباب،
 • فضای بازی کودکان و نوجوانان،
 • امکانات ویژه معلولین،
 • سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی،
 • رستوران، بوفه و غیره.

  در بخش مرکزی این پارک مسجدی نیز در نظر گرفته شده است.

مجموعه تفریحی آبشار ،  به الهام از باغ های سنتی ایرانی طراحی شده است که طبیعت خاصی را ایجاد کرده است. مرحله نهایی این طبقات آبشار می باشد که زیبایی خاصی را به منطقه 22 تهران بخشیده است که در کنار برج های سر به فلک کشیده این منطقه بسیار جذاب می باشد.

این منطقه برای دوست داران کوه و ورزش نیز در نظر گرفته شده است که علاقه مندان می توانند در این منطقه روزی پرنشاط خواهند داشت. این آبشار روبروی دریاچه چیتگر قرار دارد.

راه دسترسی محله آبشار چگونه است؟

برای رسیدن به این منطقه باید از بزرگ راه همت به سمت غرب حرکت کنید. این پارک بعد از جنبآباد قرار دارد.

مرتبط:   شهرک آزادی تهران : بررسی جامع و کامل شهرک آزادی

اما یکی از مشکلات این منطقه تفریحی دور بودن از دسترسی به مترو و حمل و نقل عمومی می باشد که لزوم توجه مسئولان به این امر را یادآور می گردد.

به طور کل محله آبشار از نظر موقعیت جغرافیای در ارتفاع مناسب قرار دارد که این امر آب و هوای مناسبی را برای ساکنین به همراه دارد. دسترسی راحت به حمل و نقل عمومی در کنار امکانات تفریحی و رفاهی مناسب شرایط خوبی را برای این شهرک به ارمغان می آورد.

 

با توجه به افزایش جمعیت در پایتخت به طبع آن مناطق تهران گسترش بسیاری را پیدا کرده است. تهران دارای مناطق گردشگری و تفریحی بسیاری می باشد که در این بین منطقه 22 تهران در سال های اخیر یکی از مناطق موفق در این زمینه می باشد که بسیار شاخص شده است. به عبارتی می توان گفت منطقه 22 تهران قطب گردشگری تهران معرفی می گردد.

 

محله آبشار یکی از محله‌های جدید در غرب تهران واقع در منطقه ۲۲ است، که شامل شهرک‌های نمونه، امیددژبان و شهرک سیمان می‌باشد.

ساخت و ساز در این شهرک همانند سایر شهرک‌هایی مطرح تهران در بیش از یک فاز رونق گرفت به نحوی که فاز ۱ دارای بیش از ۱۰ سال قدمت و در فاز ۲ تقریباً دارای ۸ سال قدمت است. یکی از مهمترین مواردی که خانه‌های این شهرک را برای خرید محبوب کرده است مجتمع‌هایی با واحدهای زیر ۸۰ متر در منطقه ۲۲ است که همگی دارای سند هستند و توجه بساری از زوج‌های جوان و خانه اولی‌ها را برای سکونت در این محدوده جلب کرده است. [ویکیپدیا]

 

در این مقاله از سایت ایرانیجو ، به بررسی و معرفی محله آبشار در منطقه 22 شهر تهران پرداختیم ، امیداوریم که شما عزیزان نیز با ارسال نظرات خود و بیان مطالب مفیدی که مد نظر است ما را در تکمیل تر کردین این مقاله یاری کنید و اگر مطلبی را نیاز میدانید که به این مقاله اضافه شود لطفا در بخش نطرات در زیر همین مقاله برای ما ارسال کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا