وبلاگ

عکاسی فرمالیته در کرج، لیست مراکز کلیپ فرمالیته در کرج

بهتر است قبل از مراسم عروسی عکاسی فرمالیته در کرج بگزار گردد تا در شب عروسی برای مهمان‌ها به نمایش گذاشته شود. در ادامه با ایرانیجو همراه باشید تا مراسم فرمالیته خود را به همراه تیم عکاسی حرفه‌ای در بهترین شکل ممکن برگزار کنید.

عکاسی فرمالیته در کرج چیست؟

عکاسی در روز عروسی استرس و چالش‌های زیادی با خود به همراه دارد، برای همین بهتر است مراسم فرمالیته عروسی را برای عکسبرادی و فیلم برداری عروسی، قبل از مراسم اصلی برگزار کنید تا با خیال راحت خاطره‌ای به یاد ماندنی از عزوسی خود ثبت کنید. عکاسی فرمالیته در کرج مراسمی ظاهری است که بدون حضور میهمان انجام میشود و عروس داماد در لوکیشن های خاص، با ژست های جذاب به عکاسی می پردازند.

عکاسی فرمالیته در کرج چیست؟ انواع سبک ها و نکات مهم در عکاسی فرمالیته عروسی
عکاسی فرمالیته در کرج چیست؟ انواع سبک ها و نکات مهم در عکاسی فرمالیته عروسی

تیم عکاسی فرمالیته در کرج

توجه داشته باشید که تیم عکاسی فرمالیته کرج متناسب با آتلیه وپکیجی است که با آن‌ها قرارداد بسته‌اید. به طور معمول تیم عکاسی فرمالیه از دو آقا و یک خانم تشکیل شده است. آرایشگر نیز در بعضی از تیم‌های عکاسی حضور دارد تا در صورت نیاز عروس و داماد را گریم کند.

نکات مهم برای عکاسی فرمالیته

هیچ محدودیتی برای انتخاب شرایط عکاسی و زمان مناسب برای عکاسی فرمالیته وجود ندارد ولی با این حال بهتر است پیش از اجرای مراسم فرمالیته، عروس و داماد در مورد مسائل مختلف با تیم عکاسی خود مشورت کنند و کارها را به بهترین شکل ممکن برنامه ریزی کنند تا مشکلی در اجرای مراسم فرمالیته به وجود نیاید.

توجه داشته باشید که برنامه ریزی درست و آگاهی کامل از نکات عکاسی، آمادگی زوجین را بالا برده و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه برگزاری مراسم نیز می‌گردد.

عوس و داماد می‌‎بایست در مورد محل، تعرفه و زمان عکاسی از عکاس سوال بپرسند. علاوه بر آن سایر مسائلی که پیش از برگزاری مراسم، زوجین و عکاس باید به توافق برسند عبارتند از:

 • انتخاب زمان مناسب قبل از شروع کار
 • هماهنگی میان آتلیه عکاسی و آرایشگر
 • انتخاب سبک و ژست مناسب
 • صحبت در مورد جزئیات خدماتی که عکاس ارائه می‌دهد
 • تعرفه عکاسی با آتلیه

در ادامه به توضیح مختصری در مورد هرکدام از مواردمی‌پردازیم.

انتخاب زمان مناسب قبل از شروع کار

برای اینکه بهترین زمان برای عکاسی قبل از مراسن عروسی را انتخاب کنید بهتر است که جلسات عکاسی چند مدت پیش ار برگزاری مراس عروسی برگزار شود. به طور معمل آتلیه‌های عکاسی به روجین پیشنهاد می‌کنند که جلسات را شش ماه پیش از عروسی انجام دهند. یکیدیگر از شرایطی که بر روی زمان برگزاری فرمالیته تاثیر گذار است، شرایط آب و هوایی لوکیشن فرمالته است که عکاس و عروی داماد باید به آن توجه کنند.

مرتبط:   تعمیرات کابینت در شرق تهران، بازسازی توسط تعمیرکار خوب

هماهنگی میان آتلیه عکاسی و آرایشگر

ممکن است عروس در زمان عکاسی فرمالیته به آرایش سنگین و یا ملایمی متناسب با تم عکاسی نیاز داشته باشد. اکثر تیم‌های عکاسی برای گریم و آرایش عروس و داماد یک آرایشگر نیز در تیمشان دارند. روجین باید در این مورد با عکاس خود هماهنگ باشند.

انتخاب سبک و ژست مناسب

بعضی از عکاسان حرفه‌ای سبک و ژست مخصوصی دارند. عروس و داماد پیش از رزرو جلسه عکاسی و بستن قرارداد بهتر است نمونه کارهی عکاس را مشاهده کررده تا سبک عکاس را بشناسند. در بعضی مواقع ممکن است عروس و داماد به سبک و مدل عکاسان معروف و حرفه ای نیز علاقه نداشته باشند. به همین دلیل زوجین باید با تیم عکاسی در این زمینه صحبت کرده ت به تفاهم برسند.


صحبت در مورد جزئیات خدماتی که عکاس ارائه می‌دهد

زوج‌های جوان باید درباره نتایجی که در پایان کار عکاسی به دست می‌آورند، با عکاس‌ها صحبت کنند و به توافق برسند. بهترین کار این است که قبل از پرداخت تعرفه عکاسی، با آتلیه یا عکاس قرارداد ببندند. این قرارداد باید شامل مواردی مانند تعداد عکس‌ها، فایل تصاویر عکس‌ها، کیفیت و وضوح تصاویر، تعداد عکس‌های چاپی و … باشد.

البته برخی از عکاس‌ها چند نوع خدمات را برای عکاسی فرمالیته در نظر می‌گیرند و انتخاب‌های متنوعی را برای زوج‌های جوان ارائه می‌دهند.

تعرفه عکاسی با آتلیه

برخی از تیم‌های عکاسی به طور ساعتی کار خود را قیمت گذاری می‌کنند و بعضی از آن‌ها نیز با توجه به تعداد عکس‌ها و فیلم‌ها دستمزد دریافت می‌کنند. بهتر است قبل از عقد قرارداد با عکاس در این زمینه به توافق برسید تا در انتهای کار با مشکلی مواجه نشوید.

سبک های مختلف عکاسی فرمالیته کرج

سبک‌های مختلف و جذابی برای عکاسی فرمالیته وجود دارد. بهتر است برای عکاسی فرمالته خود با این سبک‌های عکاسی آشنا شوید تا بهترین ژست و سبک را متناسب با سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. برخی از سبک‌های محبوب عکاسی فرمالیته عب

 • بک کلاسیک
 • سبک رئال
 • سبک دراماتیک
 • سبک آرتیستی
 • سبک لاکچری (سلطنتی)
 • سبک وینتیج

در ادامه هرکدام از این سبک‌های عکاسی را بررسی می‎کنیم.

سبک کلاسیک

می‌توان گفت قدیمی ترین سبک عکاسی فرمالیته در کرج، سبک کلاسیک است. در این مدل عکاسی به طور دقیق به عروس داماد گفته می‌شود که چه ژستی بگیرند و چه کارهایی هنگام عکاسی انجام دهدند.

سبک کلاسیک
سبک کلاسیک

در این سبک از عکاسی، عکاس خلاقیت و ترفند‌هایی به خرج می‌دهند تا عکس‌ها راحت، طبیعی زیبا به نظر رسیده و حالت خشک و جدی نداشته باشد.

مرتبط:   لیوان کاغذی چیست؟ جنس آن چگونه است؟ انواع مدل ها

سبک رئال

عکاسی به سبک رئال دقیقا برعکس عکاسی به سبک کلاسیک است. در این مدل عکاسی، عکاس از عروس و داماد می‌خواهد که تمام رفتارهای عادی خودشان را داشته باشند. به عنوان مثال همدگیر را به آغوش بکشند و با یکدیگر صحبت کنند تا به طبیعی‌ترین شکل ممکن در عکس‌ها و کلیپ فرمالیته حضور داشته باشند.

سبک دراماتیک

یکی دیگر از سبک‌های جذاب برای عکاسی، سبک دراماتیک است. عکاس در هنگام استفاده از این سبک باید خلاقیت به خرج دهد تا به دستی از فضا و نور مکان استفاده کند.

سبک دراماتیک
سبک دراماتیک

نتیجه این سبک از عکاسی، عکس‌هایی با تم رمانتیک به همراه جلوه خاص هنری است. به عنوان مثال می‌توان گفت عکس‌هایی که در نور زرد و نارنجی رنگ، هنگام غروب گرفته می‎شوند در سبک دراماتیک هستند.

سبک آرتیستی

یکی از سبک‌های خاص عکاسی فرمالته، سبک آرتیستی است که در این سبک از ژست‌های هنری، لوکیشن‌های خاص، نورپردازی حرفه‌ای و تجهیزات تخصصی استفاده می‌گردد. در سبک آرتیستی عکس باید بی‌نقص و کاملا حرفه‌ای باشد. در این سبک از ژست‌های غیر عادی به همراه هارمونی خاص‌تری استفاده می‌گردد.

سبک لاکچری یا سلطنتی

این سبک از عکاسی شامل عکس‌هایی در کالسکه، اسب، کشتی و سایر وسایل و مکان‌های لوکس مانند باغ و عمارت می‌شود.

سبک لاکچری یا سلطنتی
سبک لاکچری یا سلطنتی

لازم به ذکر است که برای سبک عکاسی لاکپریباید هزینه‌ی بیشتری نسبت به سایر سبک‌ها پرداخت کنید.

سبک وینتیج

این مدل عکاسی حال و هوای عکس‌های دهه 50 و 60 میلادی را دارد. در سبک وینتیج از کلاه، اکسسوری، لباس و ماشین‌های قدیمی استفاده می‏‎شود. در بعضی از فیلمبرادری‌های فرمالته این سبک از موسیقی‌های قدیمی نیز استفاده می‌گردد.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی قبل از عروسی در کرج

در عکاسی فرمالیته پس از مهارت عکاس فرمالیته، تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی از نقش مهمی برخوردار است. اگر عکاس فرمالیته بر روی اصول عکاسی تسلط کافی داشته باشد، از تجهیزات کامل برای عکاسی استفاده می‌کند. این تجهیزات عبارت‌اند از:

 • دوربین
 • لنز زوم متوسط
 • لنز تله فوتو
 • لنزهای زاویه باز و پرایم
 • حافظه جانبی و باتری اضافی برای دوربین
 • سه‌پایه دوربین و نور در عکاسی فرمالیته
 • کیف دوربین
 • کیت برای تمیزکردن لنز و دوربین

در ادامه هر کدام از این تجهیرات را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دوربین

دوربین اصلی‌ترین و مهمترین وسیله برای ثبت خاطرات زیبا و به یاد ماندنی است. بعضی از عکاس‌های ماهر و حرفه‌ای چند دوربین در جلسه عکاسی با خود به همراه دارند تا با مشکلی مواجه نشوند.

لنز زوم متوسط

بهترین لنز برای عکاسی فرمالیته لنز زوم متوسط است. این لنز در پرته‌های عروسی فاصله کانونی را به‌ خوبی تنظیم می‌کند. علاوه بر آن دیافراگم این لنز در فاضاهای تاریک انعطاف‌پذیری عکس را افزایش می‌دهد.

مرتبط:   بهترین تور کربلا هوایی ✈ و زمینی (ارزان و اقساط)، از شهر شما یا مرز

لنز تله فوتو

لنز تله فوتو مناسب ثبت سوژه‌هایی است که در فاصله نسبتا دورتری نسبت به دوربین قرار دارند. زمانی که عکاس‌ها در مراسم عروسی کار خود را از دور انجام می‌دهند و رو به روی میهمانان نیستند، از لنز تله فوتو استفاده می‌کنند. همچنین این لنز قادر است کلوز آپ اولین رقص عروس و داماد را نیز ثبت کند.

لنزهای زاویه باز و پرایم

لنزهای زاویه باز و پرایم جزو وسایل ضروری برای پیش از عکاسی به شمار نمی‌روند. این لنزها قادر به افزایش کیفیت عکس‌ها هستند. از لنز زاویه باز برای عکسبرداری از عمارت‌ها و بناهای بسیار بزرگ و از لنز پرایم برای عکسبرداری در فضاهای تیره و تاریک استفاده می‌کنند.

چراغ نورهای بزرگ

در صورتی که عروس و داماد بخواهد عکس‌هایشان را در مکان‌های تاریک بگیرند، باید فلاش نورهای بزرگ همراه عکاس باشد تا عکسی هنری از آن‌ها بگیرد.

حافظه جانبی و باتری اضافی برای دوربین

امکان دارد که مکان عروسی از آتلیه عکاسی دور باشد و در نتیجه دسترسی به سایر تجهیزات عکاسی کار دشواری باشد، به همین دلیل عکاس‌ می‌بایست همراه خود باتری اضافی و حافظه جانبی برای دوربین داشته باشد تا با مشکل روبرو نشود.

سه‌ پایه دوربین و نور در عکاسی فرمالیته

سه‌ پایه دوربین یکی از وسایل کابردی ولی غیرضروری در مراسمات است. این وسله به کاس کمک می‌کند که به راحتی کار خود را انجام دهد و شرایط عکاسی را نیز پایدار می‌نماید.

کیف دوربین

عکاس برای این که تجهیرات عکاسی را بدون اینکه دغدغه خراب شدنشان را داشته باشد با خود به همراه داشته باشد باید از کیف دوربین کمک بگیرد تا تمام وسایل خود را در آن قرار دهد و در جا به جایی آن‌ها با مشکلی مواجه نشود.

کیت برای تمیزکردن لنز و دوربین

در صورتی که عکس‌های فرمالیه در محیطی باز گرفته شوند، امکان دارد که دوربین و لنز آن خیس و کثیف شود. به همین دلیل به یک کیت برای تمیزکردن لنز و دوربین نیاز است تا در این مواقع لنز را تمیز کرد.

جمع بندی

در این مقاله سبک‌های مختلف عکاسی فرمالیته در کرج را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین نکات مهم و تجهیرات مورد نیاز برای عکاسی فرمالیته را نیز بیان کردیم. در ادامه نیز ژست های جذاب و زیبای مناسب عکاسی را نیز ارائه کردیم. قبل از عروسی میتوانید برای تهیه کلیپ فرمالیته در کرج اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا