مجله خودرو

سامانه یکپارچه تخصیص خودر ✔️ثبت نام 3 خرداد ⏰ زمان قرعه کشی و بازشدن

بازار خودروی ایران در سالهای اخیر پر از فرازو نشیب های متعددی بوده که سرانجام همه آنها فقط گرانی خودرو و ضرر مردم بوده است. اخیرا نیز طرح فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از سرگرفته شده است تا شاید کمی از نابسامانی بازار کاسته شود. در ایرانیجو آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با سامانه را گرد آورده ایم.

ثبت نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

در دومین طرح فروش یکپارچه خودرو از تاریخ 20 اردیبهشت 1402 ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو آغاز میشود. بنا به اخبار افرادی که در نوبت اول ثبت نام کرده اند مجاز به ثبت نام در این طرح نیستند؛ مگر اینکه انصراف داده باشند.

زمان بندی طرح دوم سامانه یکپارچه

متقاضیان از تاریخ 20 اردیبهشت ماه به مدت 10 روز کاری فرصت دارند تا نسبت به افتتاح حساب وکالتی اقدام کنند. آخرین فرصت برای ایجاد حساب وکالتی جمعه 29 اردیبهشت ماه تعیین شده است.

زمان باز شدن سایت سامانه یکپارچه

متقاضیانی خرید خودرو میتوانند از تاریخ 3 خرداد 1402 تا 10 خردادماه در سامانه ثبت نام کنند و خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این مرحله شما مجاز به انتخاب 5 اولویت برای خودرو هستید.

اطلاع رسانی ثبت نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو
اطلاع رسانی ثبت نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

در دومین مرحله ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه خودرو، بنا به اعلام شرکت ایران خودرو، اکثر خودروهای عرضه شده متعلق به محصولات سایپا خواهد بود و ایران خودرو عرضه ای ندارد.

مرتبط:   ثبت نام سایپا 18 اسفندماه ⚡️(فوق العاده و پیش فروش) + زمان تحویل

آموزش ثبت نام در سامانه یکپارچه

اگر پیشتر در این سامانه ثبت نام نکرده اید، لازم است در اولین مرحله برای ثبت نام خودرو، در این سامانه به نشانی esalecar.ir ثبت نام کنید. برای ثبت نام لازم است که حساب وکالتی و شماره موبایل به نام شخص ثبت نام کننده باشد.

  • ابتدا در مرورگر خودر آدرس esalecar.ir را وارد کنید.
  • بر روی گزینه من انسان هستم کلیک کنید و ادامه دهید
  • حال در سایت سامانه بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.
  • کد ملی خود را وارد کنید و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.
  • در این مرحله اگر حساب وکالتی نداشته باشید به شما اجازه ورود نمیدهد.
  • اگر حساب وکالتی ایجاد کرده اید اما با پیام “در صورتی که در بانک های مجاز حساب خود را وکالتی نموده اید، پس از زمان اعلامی در اطلاعیه، برای ثبت نام مراجعه نمایید” مواجه میشوید به این معنی است که زودتر از تاریخ ثبت نام مراجعه کرده اید.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چیست؟

بنا به مصوبات انجام شده و در تلاشی دیرهنگام برای کنترل بازار خودرویی که بنظر مافیایی قدرتمند آن را در اختیار گرفته است قرار شد که تمامی شرکت های تولیدکنند خودرو در ایران، محصولات خود را از طریق یک سامانه واحد و مشخص به فروش برسانند که نام آن سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گذاشته شده است.

مرتبط:   بهترین مکانیک سیار کرج [لیست 10 تایی] تعمیر خودرو در محل

بنابراین هیچ شرکتی حق فروش خودرو خارج از این سامانه را ندارد.

3.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا