مجله خودرو

ثبت نام ایران خودرو اردیبهشت 1402 ⚡️(فوق العاده و پیش فروش)

دور جدید ثبت نام ایران خودرو شروع شد، در این طرح قرار است برخی از محصولات ایران خودرو در قالب پش فروش محصولات به فروش برسد، عموما در طرح های پیش فروش تحویل خودرو یک ساله است. با ایرانیجو همراه باشید تا شرایط ثبت نام ایران خودرو را بصورت کامل بررسی کنیم.

ثبت نام ایران خودرو اردیبهشت 1402

شرکت ایران خودرو اعلام کرده است که در 16 اردیبهشت 1402 فرایند ثبت نام خودرو را آغاز میکند. در این طرح پیش فروش، قرار است برخی از محصولات این شرکت در طرح جوانی جمعیت عرضه شود.

ایران خودرو پیش از این اعلام کرده که در دومین مرحله طرح فروش یکپارچه خودرو شرکت نمیکند، اما در طرح پیش فروشی که اعلام شده تنها مادرانی که از 8 آبان 1400 فرزند دوم یا بیشتر آنها به دنیا آمده است میتوانند در این طرح شرکت کنند.

شرایط شرکت در پیش فروش ایران خودرو چیست؟

فقط کسانی که سال قبل در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کرده اند و نام آنها بعنوان “بخش سوم” اعلام شده است، به آنها با پیام از سامانه ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ اطلاع داده میشود تا در این طرح شرکت کنند.

افراد عادی و کسانی که در سامانه یکپارچه دوره قبل ثبت نام نکرده اند شرایط شرکت در این طرح را ندارند.

انواع طرح های ثبت نام ایران خودرو

در سال های اخیر شرکت ایرانخودرو با 2 طرح اصلی اقدام به فروش محصولات خود به مشتریان کرده است که عبارتند از:

 • طرح فروش فوق العاده ایران خودرو
 • طرح پیش فروش ایران خودرو
جدیدترین ثبت نام ایران خودرو و شرایط شرکت در قروعه کشی+ زمان تحویل
جدیدترین ثبت نام ایران خودرو و شرایط شرکت در قروعه کشی+ زمان تحویل

طرح فروش فوق العاده ایران خودرو چیست؟

در فروش فوق العاده شرکت ایرانخودرو، محصولات منتخب خود را با قیمت مصوب و با تحویل 3 ماهه بصورت قرعه کشی به فروش میرساند. متقاضیان فروش فوق العاده عموما بیشتر هستند و شانس برنده شدن در قرعه کشی ایرانخودرو در این طرح پایین تر است.

طرح پیش فروش ایرانخودرو چیست؟

تفاوت طرح پیش فروش با فروش فوق العاده، در بازه زمانی تحویل آن است و در پیش فروش، ایرانخودرو به برندگان قرعه کشی، یک سال بعد خودرو را تحویل میدهد. از آنجا که معمولا دلال های خودرو کمتر تمایل به شرکت در این طرح دارند، و عموما مصرف کنندگان واقعی در پیش فروش ایران خودرو شرکت میکنند، شانس برنده شدن در قرعه کشی پیش فروش بیشتر است.

ثبت نام فروش فوق العاده اسفند 1401 ایرنخودرو به مناسبت نیمه شعبان

شرکت ایران خودرو در جدیدترین فروش فوق العاده خود به مناسبت نیمه شعبان (اسفند ماه 1401) اقدام به فروش 4 محصول خود به متقاضیان عادی، مادران دارای 2 فرزند و بیشتر طرح جایگزینی خودروی فرسوده نموده است.

 • شروع ثبت نام از 18 اسفند می باشد
 • پایان ثبت نام در تاریخ جمعه 19 اسفندماه اعلام شده بود اما بدلیل مشکلاتی مانند تعطیلی نیمه شعبان ثبت نام تا ساعت 24 شنبه 20 اسفند تمدید شد.
 • تاریخ قرعه کشی و اعلام برندگان یکشنبه 21 اسفند ماه است.
 • تحویل خودرو به برندگان 90 روزه است.
 • از جمله شرایط این ثبت نام، دارا بودن حساب وکالتی برای متقاضیان عادی است که باید در آن حساب مبلغ 130 میلیون تومان برای خودروهای سواری و مبلغ 400 میلیون تومان برای خانواده هایما موجودی وجود داشته باشد.
 • متقاضیان طرح جایگزینی خودرو فرسوده و مادران دارای 2 فرزند نیازی به حساب وکالتی ندارند.
 • بانک های عامل صادرات، تجارت، سپه، ملت، رفاه، پارسیان و پاسارگاد از طرف ایرانخودرو برای حساب وکالتی معرفی شده اند.

جدول طرح فروش فوق العاده نیمه شعبان ایرانخودرو (20 اسفند 1401)

نام خودروقیمت (تومان)رنگ خودروکارت اشتراک تک ستاره طلایی
هایما S7 پلاس۸۵۸,۰۱۳,۸۰سفید، مشکی آبنوس، خاکستری، ذغالی، نقره ای۷,۴۹۰,۰۰۰
هایما S5 AT6۸۱۵,۳۲۳,۱۰۰سفید، مشکی آبنوس، خاکستری، ذغالی، نقره ای۷,۰۹۰,۰۰۰
سورن پلاس بنزینی۲۶۹,۲۳۹,۳۰۰سفید، مشکی ، خاکستری متالیک، آب کبود۲,۵۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک۴۱۱,۲۲۸,۹۰۰سفید، مشکی آبنوس، خاکستری ، آب رویال، نقره ای تیتانیوم۳,۶۹۰,۰۰۰
جدیدترین ثبت نام ایرانخودرو نیمه شعبان

توجه داشته باشید که زمان تحویل تمامی خودروهای فوق 3 ماهه یا 90 روزه است.

همچنین خودروهای فوق 1 سال در رهن شرکت خواهند بود.

برندگان طرح فروش قوق العاده نیمه شعبان چقدر سود میکنند؟

با توجه به قیمت های ثبت نامی در طرح فروش فوق العاده اسفند 1401 که در جدول فوق ذکر شده است و با بررسی قیمت های رزو خودرو در بازار میتوان حاشیه سود برندگان هر قرعه کشی را مشخص کرد.

سود 300 میلیونی برندگان سورن پلاس

در طرح فروش فوق العاده نیمه شعبان ایران خودرو قیمت سوزن پلاس بنزینی 269 میلیون تومان است و قیمت روز این خودرو در بازار در تاریخ 18 اسفندماه حدود 570 میلیون تومان است. یعنی برندگان سورن پلاس در 3 ماه حدود 300 میلیون تومان سود میکنند. بالای 110درصد سود در 3 ماه!

سود 450 میلیونی برندگان دنا پلاس اتوماتیک

کسانی که در طرح ثبت نام ایرانخودرو برنده دنا پلاس اتوماتیک شوند باید مبلغ 411 میلیون پرداخت کنند، اما امروز 18 اسفند قیمت روز دناپلاس اتوماتیک در بازار حدود 860 میلیون تومان است. یعنی برندگان دناپلاس در طرح فروش فوق العاده حدود 450 میلیون در 3 ماه سود خواهند کرد. چیزی بیش از 100% سود در 3 ماه.

سود 790 میلیونی برندگان هایما S7 پلاس

قیمت هایما s7 پلاس در تاریخ 18 اسفند در بازار حدود 1میلیارد و 650 میلیون است و برندگان قرعه کشی میتوانند با حدود 860 میلیون این خودرو را بخرند. اختلاف قیمتی نزدیک به 790 میلیون تومان.

سود 500 میلیونی برندگان هایما S5 AT6

در نهایت قیمت روز اسفند ماه هایما S5 AT6 حدود 1 میلیاردو 315 میلیون است و در طرح فروش ایران خودرو برندگان با حدود 815 میلیون صاحب آن میشوند. یعنی سودی حدود 500 میلیون تومان در 3 ماه.

جدیدترین ثبت نام ایران خودور چه شرایطی دارد؟

شرکت ایرانخودرو در طرح ثبت نامی خود مشتریان را به 3 دسته تقسیم بندی میکند و برای هر دسته نیز شرایط خاصی در نظر میگیرد. این دسته بندی ها عبارتند از:

 • مشتریان عادی
 • متقاضیان طرح جایگزینی خودروهای فرسوده
 • مادران دارای 2 فرزند و بیشتر (مطابق با شرایط بخشنامه)

بسته به اینکه در کدام دسته بندی قرار بگیرید شرایط متفاوتی در ثبت نام ایران خودرو در نظر گرفته شده است که در ادامه تشریح میکنیم.

شرایط ثبت نام ایران خودرو برای متقاضیان عادی

برای مشتریان عادی و کسانی که در دو دسته جایگزینی خودروی فرسوده و مادران دارای 2 فرزند قرار نمیگیرند، شرایط ثبت نام ایران خودرو به شکل زیر است.

 • داشتن گواهینامه رانندگی
 • نداشتن پلاک انتظامی فعال (یعنی متقاضی در حال حاضر دارای خودرو نباشد)
 • ثبت نام در سامانه فروش ایران خودرو به آدرس: https://esale.ikco.ir
 • ثبت شماره تلفن همراه به نام متقاضی
 • ثبت شماره حساب به نام متقاضی
 • عدم ثبت نام همزمان در قرعه کشی ایران خودرو و سایپا
 • نداشتن سابقه تحویل خودرو در 48 ماهه اخیر از شرکت های خودروسازی

چه کسانی شرایط ثبت نام ایران خودرو را دارند؟

از شرایط عمومی ثبت نام ایرانجودرو نداشتن پلاک انتظامی فعال، داشتن گواهینامه و عدم خرید یا تحویل خودرو در 48 ماه اخیر از شرکت های خودرو سازی است.

تاریخ قرعه کشی ایرانخودرو چه زمانی است؟

در آخرین طرح ثبت نام ایران خودرو که در حال اجراست، ثبت نام تا ساعت 24 شانبه 20 اسفند باز است و قرعه کشی نیز در تاریخ 21 اسفندماه طبق گفته قبلی قرار است انجام شود.

سخن پایانی

با توجه به اختلاف بالای قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو با قیمت ارائه شده در بازار، همواره تقاضا برای خرید ماشین در طرح های ثبت نام ایران خودرو بالا بوده است و یکی از دلایل آن نیز دلال بازی به دلیل حاشیه سود بالای آن است. در حالی که مصرف کننده واقعی عموما شانسی برای برنده شده در قرعه کشی ندارد، دلالان با بکار گیری کد ملی افراد مختلف به راحتی توان خرید خودرو در طرح ثبت نام ایران خودرو را برای خود افزایش میدهند. به امید روزی که این مشکلات مهم و واقعی برطرف گردند.

4.4/5 - (52 امتیاز)

نوشته های مشابه

29 دیدگاه

 1. بنده یه نیسان پلاک به نام دارم که چندساله فروختم ولی طرف هنوز بنام خودش نزده و هر بار یه بهونه ای میاره حالا میخوام ثبت نام کنم شنیدم چون نیسان ماشین باری هست اشکالی نداره ایا کسی خبر داره راهنمایی کنه .ممنم

 2. من یه زن بت سه فرزندم طلاق گرفتم به نون شب محتاجم بیش از بیست بار ثبت نام کردم خدایا کمکم کن

  1. آدم واقعاً توی حرفای شما میمونه…
   شما که به نون شب محتاج هستید منظورتون اینه که نون شب گرونتر از قیمت این خودروها هست ….؟
   رو چه حسابی اینو گفتید؟
   بجای این قمار کردن با ایران خودرو با همین پول فکر بهتری برای نان شب خودتون کنید تا فرداروز در آب و غذای صبحونه و ناهارتون نمونید….
   کلمات بار حقوقی دارند …
   لطفاً دقت کنید

  2. فکر کنم داری شعر میبافی دوست عزیز
   آخه کدوم آدمیه که به نون شبش محتاج باشه بعد ۱۳۰ میلیون هم تو حساب وکالتی پول داشته باشه؟!؟!؟

 3. برای همه ما این مشکل پیش اومده منم ۹۰میلیون واریز کردم تو قرعه کشی ام برنده شدم برای واریزوجه پیامشو دیر بهم اعلام کردن سایت بسته شده بود.خدایی این انصافه الان حق مااین وسط چی میشه بخاطر یه مشت دزد

 4. با سلام این چه وضعیتی هستش یه روز رفتم بانک حساب رو وکالتی کردم ۱۳۰ میلیون رو هم تو حسابم خوابوندم رفتم ده بار چک کردم که حسابم وکالتی ایران‌خودرو باشه ساعت ۲ که وارد سایت شدم ثبت نام کنم میگه حسابت وکالتی نیست زنگ زدم بانک پارسیان میگه از زمانی که پول واریز حسابت میشه ۴۸ ساعت باید بگذره چرا اینو قبلش نگفتین میدونین چند صد هزار نفر اینجوری نتونستن ثبت نام کنند آخه چرا باید بانک های رو معرفی کنید که خودشون هم دوست دارن پول مردم رو توی بانکشون بی خودی نگهدارن خدایی میدونید چه فشار عصبی آیی به آدم وارد میشه چرا زمان ثبت نام رو تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۱ اسفند تمدید نمیکنید تا اون جا افتاده های که بخاطر طمع بانک ها جا موندن هم بتونن ثبت نام کنند لطفا یه فکری برای بانک های که معرفی میکنید بکنید و زمان رو هم برای این افرادی که چند صد هزار نفر هستن تمدید کنید
  متشکرم

 5. سلام من از 11صبح تلاش کردم تا بالاخره 11شب ثبت نام انجام شد تشکر میکنم که تو این اوضاع بیشتر قرعه کشی میکنید..خدایا خودت می دونی چقدر محتاج این قرعه کشی هستم لحظه ها رو دارم می‌شمارم فردا زودبرسه

  1. درود بر شما
   خواهرم چرا اینجوری ملتمسانه صحبت میکنید ؟
   کدوم یک از این خودروها با این قیمتی که میگن قیمت کارخانه هست ارزشش را داره؟
   در واقع اگر این بازیگران خودرو هم مانند خیلیهای دیگر راه کلاهبرداری را بلد نبودند که الان شما بابت یک سری آشغال غیر استاندارد اونم با این قیمتهای وحشتناک التماس نمیکردید..؟
   شما اینو میدونستید با این مبالغ چه خودروهایی را در همین کشورهای همسایه خودمون میتونید خریداری کنید؟
   آیا گاهی از خودتون پرسیدید که چرا ما اینقد باید تاوان بدیم؟
   چه معیار و آیتم منطقی و حسابی برای این تفاوت قیمت کارخانه و بازار وجود داره که خود دولت با وقاحت میگه قیمت کارخانه نصف بازار هست..! چه عاملی باعث این تفاوت شده؟
   لطفاً بجای التماس تفکر کنید

 6. همش دروغه روز بیستم از صبح می خوام ثبت نام کنم نمیشه معلوم نیست چشه ،۱۳۰ در حساب وکالتی موجوده ولی نمیشه ثبت کرد

  1. برادر عزیز وقتی که با این صراحت میگی که دروغه پس چرا بعدش رفتی ثبتنام کردی؟
   این توهین به خودت نیست ؟

 7. سلام
  بعد مشخص شدن نتایج فروش فوق العاده
  میتوان در پیش فروش ایرانخودرو هم ثبت نام کرد

  1. ای کاش برای دولت مهم بود و ی جوری میفهمید این دلالا دستشون تو کاره و گردن همشونو میزدن خدا لعنتشون کنه من با دو تا داداش بزرگترم و پدرم هیچ کدوممون ماشین نداریم ۱ دونه ب اسم ما در بیاد آسمون ب زمین میاد!
   زمان اعلام نتایج کی هستش دوستان؟؟؟؟؟؟؟

  2. ✌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👌🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻 امیدوارم که منظورشون همین باشه نه التماس…
   البته بازم التماس تفکر
   🤷🤦🙆

 8. بر پدر و مادرتون لعنت ی مشت دزد دورهم جمع شدن اول میگن قرعه کشی بعد حساب وکالتی بازکنی ۹۰ واریز کنین پول رو واریز میکنیم بعداز جابجا کردن روز ثبت نام میگن باید ۱۳۰میلیون توحساب بریزین آخه شما که ثبات حرفی ندارین پس گوه میخورین حرف از دهنتون در بیاد تازه میگین باید لیست انتظار بشینیم اگر نرسید از کجا معلوم بخاطر سود پول که نصیبتون میشه همه رو لیست انتظار نزارین درکل همتون دزدین

  1. تربیت داشته باش
   اتفاقاً از همون اول گفتند ۱۳۰ میلیون برای داخلی ها و ۴۰۰ میلیون برای خانواده هایما
   حالا تو نمیدونستی دلیل نمیشه همه رو به فوحش بکشی

 9. سلام ‌خانمم در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ سورن پلاس در طرح عادی وکالتی ثبت‌نام کردیم و ۱۲ روز در حال بررسی قرار دادن در صورتی که هیچ وسیله نقلیه ای نداریم همه جوانب را رعايت کرده بودیم حق کشی کردن الان خواهشآ در نيمه شعبان در طرح عادی شرکت کردیم حداقل ما برنده علام کنید با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا