تهران

باغ وحش ارم کجاست؟ آدرس، قیمت بلیط و معرفی حیوانات و امکانات

باغ وحش ارم در غرب تهران با مساحتی نزدیک به 75 هکتار در سال 1369 به عنوان یک مرکز گردشگری و آشنایی مردم با حیوانات مختلف ایرانی و خارجی تاسیس شد. این باغ وحش در مجموعه تفریحی پارک ارم قرار دارد، که یک مجموعه تفریحی و گردشگری شامل چندین شهربازی و باغ وحش و سایر امکانات تفریحی می باشد. در ایرانیجو به معرفی باغ وحش ارم و امکانات و دسترسی های آن می پردازیم.

آشنایی با باغ وحش ارم

این مجموعه بیش از 300 گونه حیوان را در خود جای داده است. باغ وحش ارم در طول سال، بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند و به عنوان یک مقصد خانوادگی و تفریحی محبوب شناخته می‌شود.

باغ وحش ارم کجاست؟ ساعت بازدید و قیمت بلیط
باغ وحش ارم کجاست؟ ساعت بازدید و قیمت بلیط

باغ وحش ارم سبز با دارا بودن مناظر زیبا، فضایی مناسب برای پیاده‌روی و تفریح فراهم می‌کند. همچنین، در این باغ وحش تاسیساتی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های مرتبط با حیوانات وجود دارد که به بازدیدکنندگان امکانات راحتی را فراهم می‌کند.

علاوه بر نمایش حیوانات، باغ وحش ارم سبز نقش مهمی در آموزش و آگاهی عمومی از حفاظت محیط زیست و حیات وحش دارد. برنامه‌های آموزشی و آموزشی متنوعی در این باغ وحش برگزار می‌شود تا به بازدیدکنندگان درباره اهمیت حفظ تنوع زیستی و نگهداری حیوانات آگاهی بدهد.

باغ وحش ارم کجاست؟

همانطور که گفتیم ای باغ وحش در غرب تهران قرار دارد. باغ وحش ارم سبز در نزدیکی شهربازی این مجتمع قرار دارد که میتوانید از آن هم استفاده کنید. این مجموعه دارای چند ورودی از قسمت های مختلف است که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • آدرس: کیلومتر 4 اتوبان تهران- کرج، بعد از پل ستاری، اتوبان شهید باکری جنوب، پارک ارم، باغ وحش پارک ارم

این مجموعه تفریحی گردشگری در ورودی بزرگراه تهران- کرج واقع شده و برای رسیدن به آن نیاز است از اتوبان شهید باکری وارد شوید. برای رفتن به باغ وحش مجموعه تفریحی ارم نیاز است ابتدا باید وارد مجموعه تفریحی پارک ارم یا ارم سبز شوید و سپس از 3 ورودی که برای باغ وحش در نظر گرفته شده است وارد شوید.

تصویری از شهربازی ارم
تصویری از شهربازی ارم

ورودی ها باغ وحش

این مجموعه دارای سه ورودی می باشد که عبارتند از:

 1. ورودی اول آن از ورودی اتوبان شهید باکری می باشد.
 2. ورودی 2: این ورودی مخصوص کسانی است که با ماشین از سمت کرج به این مجموعه می آیند. ورودی شماره 2 در بزرگراه کرج- تهران و خروجی اتوبان شهید باکری از سمت شمال، شهید حکیم از سمت غرب و شهید باکری از سمت شمال واقع شده است.
 3. ورودی 3: انتهای مسیر بزرگراه شهید باکری این درب ورودی واقع شده است.
مرتبط:   محله ایران تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی‌های محله ایران

مسیر های دسترسی به باغ وحش ارم

برای رفتن به باغ وحش ارم میتوانید از مترو، اتوبوس و تاکسی یا خودروی شخصی استفاده کنید.

مترو باغ وحش ارم

بهترین روش برای کسانی که از سمت کرج و یا تهران می آیند مترو است. این مسیر بسیار  آسان بوده و در کمترین زمان بدون ترافیک شما را به این مجموعه تفریحی می رساند.

برای استفاده از این مسیر اگر از کرج می آیید نیاز است مترو صادقیه را سوار شده و در ایستگاه ارم سبز پیاده شوید.

اگر هم از تهران می آیید می توانید از مسیر هایی که شامل ایستگاه ارم سبز می شوند استفاده کنید.

پس از پیاده شدن در این ایستگاه هم میتوانید از تاکسی هایی که شما را به درب ورودی میبرند استفاده کنید و هم میتوانید پیاده به مقصد برسید.

مترو ارم سبز
مترو ارم سبز

تاکسی و اتوبوس

ایستگاه های تاکسی و اتوبوسی که از سمت تهران به ارم سبز می روند زیاد است. نزدیکترین ایستگاه تاکسی و اتوبوس به ارم سبز ایستگاه شقایق می باشد که روبروی ایستگاه مترو ارم سبز واقع شده است. پس از پیاده شدن در این ایستگاه نیاز به کمی پیاده روی برای رسیدن به درب ورودی مجتمع دارید.

خودرو شخصی

هر سه ورودی این مجموعه دارای پارکینگ و مسیر ماشین رو تا درب ورودی می باشد. از بزرگراه شهید باکری شمل و جنوب و همچنین شهید حکیم از سمت غرب می توانید به پارکینگ های درب ورودی برسید. پس از رسیدن به پارکینگ برای رسیدن به درب های ورودی نیازی به پیاده روی ندارید.

ساعات کاری و شماره تلفن باغ وحش ارم

باغ وحش ارم برخلاف شهر بازی آن که در ساعات محدودی از شب فقط برای عموم قابل استفاده است، از ساعت 8 صبح الی 22 شب در فصل بهار و تابستان، و از ساعت 9 صبح تا 22 در فصل پاییز و زمستان برای عموم قابل مشاهده است و می توانید از این مرکز استفاده کنید.

 • شماره تماس باغ وحش ارم : 02144113081

برای با خبر شدن از احتمال تعطیلی این مجموعه و ساعت دقیق کاری می توانید قبل از مراجعه، تماس بگیرید.

مرتبط:   محله کالاد تهران : بررسی خیابان کالاد ، امکانات و شرایط زندگی

قیمت بلیط باغ وحش ارم سبز

قیمت بلیط ها با توجه به امکاناتی که به این مجموعه اضافه شده و رسیدگی هایی که می شود متغیر است. اما در کل در سال 1402 قیمت این بلیط ها برای هر نفر 60 هزار تومن می باشد.

امکانات باغ وحش ارم سبز

باغ وحش در حالت کلی به خودی خود جاذبه ای بسیار جالب و دیدنی است که با حیوانات مختلف آشنا شده و از آن ها دیدن می کنید. اما این مجموعه در حالت کلی دارای بخش ها و امکانات رفاهی و تفریحی دیگر نیز برای استفاده بازدید کنندگان است.

باین مجموعه تفریحی دارای نمایشگاه‌های مختلفی است که اطلاعات و تفاصیل در مورد حیوانات و زیستگاه آن‌ها را به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. این نمایشگاه ها در فصل ها و روز های خاصی برای بازدید کنندگان برگزار می شود.

همچنین در این مجموعه زیبا و دیدنی رستوران‌ها و کافه‌ها وجود دارند که انواع غذاها، نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مختلف را ارائه می‌دهند. بازدیدکنندگان می‌توانند در آنجا استراحت کنند و از تجربه تفریحی خود لذت ببرند.

در محوطه باغ وحش ارم سبز فروشگاه‌هایی وجود دارد که محصولاتی مانند لوازم سفر، سوغاتی‌ها، عروسک‌ها و محصولات مرتبط با حیوانات را عرضه می‌کنند. این فروشگاه‌ها به بازدیدکنندگان امکان خرید لوازم یادگاری را می‌دهند. البته این فروشگاه ها اغلب اوقات برای خوراکی بوده و فقط در برخی مواقع به غرفه های نمایشگاهی عرضه انواع سوغات و وسایل تبدیل می شود.

این مجتمع تفریحی و گردشگری سبز فضاهای گسترده‌ای برای پیاده‌روی و تفریح فراهم می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند در این مناطق طبیعی قدم بزنند و از فضای باز و طبیعت استفاده کنند. علاوه بر این ها این این محوطه دارای استخر و حوضچه ای دیدنی و زیبا برای لذت بردن از منظره و طبیعت این منطقه ساخته شده است. بازدید کنندگان در فصل تابستان می توانند از امکانات قایق سواری در این استخر بهره مند شوند.

در این محیط نمازخانه و وضوخانه نیز برای کسانی که نیاز دارند در جایی استراحت کنند و نماز بخوانند تهیه شده است. در کنار فروش گاه های مواد غذایی و نزدیک سرویس های بهداشتی نمازخانه قرار دارد.

همچنین این مجتمع دارای اطلاعات دقیقی درباره حیوانات و نوع زندگی و غذای آن ها دارد که این اطلاعات را از طریق تابلو ها به بازدید کنندگان ارائه میدهند که می توانید از آنها برای بالا بردن اطلاعات خود استفاده کنید.

مرتبط:   محله قصر تهران : آشنایی با امکانات رفاهی و آموزشی و دسترسی های خیابان قصر در تهران

چه حیواناتی در باغ وحش ارم سبز وجود دارند؟

در این مجموعه دیدنی و گردشگری نزدیک به 100 گونه جانوری که برخی از آنها ایرانی و سایر آنها را از سراسر دنیا جمع آوری کرده اند. این حیوانات شامل پرندگان، خزندگان، انواع پستانداران و غیره می باشند. برخی از این حیوانات عبارت اند از:

 • پستاندارانی مانند زرافه و دم عصایی
 • شتر شکلان، شتر دو کوهانه و لاما
 • گربه سانان که شامل شیر، ببر، پلنگ، سیاه گوش می باشند
 • سگ سانانان از جمله شغال، روباه ، گرگ
 • فیل ها و کانگورو
 • پریمات ها از جمله انواع میمونها و شامپانزه، رزوس و بابون
 • انواع زیادی از پرندگان از جمله عقاب،کرکس، شاهین، پلیکان، طاووس، بالابان، درنا و قرقاول
 • انواع زیادی از خزندگان از جمله انواع مار های بزرگ و کوچک و گوشتخوار و گیاهخوار، تمساح، بزمجه، ایگوانا و لاک پشت
 • آبزیان از جمله پنگوسی، ماهی آفریقایی، گربه ماهی و لاک پشت آبی
 • جوندگان از جمله خرگوش، سنجاب، همستر و تشی
 • خرس ها و انواع اسب و الاغ، گورخر، گوزن

این ها فقط تعدادی از حیوانات باغ وحش ارم سبز بود. این مجتمع بیش از 100 گونه جانوری از سراسر دنیا جمع آوری کرده و برای بازدید عموم قرار داده است. طبق آخرین آمار تعداد جانداران این مجتمع 800 تا بوده که 120گونه از این ها را پرندگان تشکیل داده اند. بالغ بر 60 درصد یا بیشتر از نیمی از این جانوران بومی ایران و باغی آنها از کشور های دیگر آمده اند.

نکات قابل اهمیت و قابل توجه درباره این مرکز این حیوانات این است که به هیچ عنوان نباید خوراکی های خود را به آنها بدهید یا برای آنها غذا و خوراکی بریزد. بی توجهی برخی نسبت به این مسئله باعث بیماری و حتی مرگ برخی از حیوانات شده است. همچنین ریختن زباله و هرگونه مواد خوراکی و غیره در این محیط برای سلامتی حیوانات بسیار مضر است.

تصاویری از حیوانات باغ وحش ارم
تصاویری از حیوانات باغ وحش ارم

جمع بندی

باغ وحش ارم محیطی تفریحی، آموزشی و سرگرم کننده است که میتوانید با مترو، تاکسی و یا خودروی شخصی خود را به آن برسانید. در خصوص امکانات و ساعت بازدید و قیمت بلیط در این مقاله اطلاع رسانی کردیم. چنانچه سوالی یا نظری داشتید در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

3.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا