البرز

گلسار کرج کجاست؟ سیف آباد (گلسار) و ویژگی های این منطقه، آب و هوا و مسیرهای دسترسی

گلسار یا سیف آباد کرج کجاست؟ ویژگی های این منطقه، آب وهوا، مسیرهای دسترسی، امکانات رفاهی و گردشگری، آثارتاریخی، خرید ویلا و باغ، سیف آباد یا گلسار در کدام قیمت قرار دارند.

سیف آباد یا گلسار

این شهر در قدیم با نام سیف آباد شناخته میشد اما امروزه با نام جدید گلسار نیز شناخته شده است.

گلسار یا سیف آباد  یکی از شهرهای استان البرز در ایران میباشد. شهر گلسار در حد فاصل آزادراه تهران – قزوین در شمال ،و راه آهن تهران – زنجان در جنوب ، و رودخانه کردان درغرب تا خیابان هیمالیا در شرق قرار گرفته است.

تاریخچه شهر گلسار کرج

دلیل به وجود آمدن برخی شهرها به دلیل شرایط خاص می باشد یکی از این دلیل ها سیستم حمل و نقل می باشد. بسیاری از شهرهای به وجود آمده در مسیر راه‌های اصلی قرار گرفتن و به همین دلیل به مرور به شهر تبدیل شدند و مهاجران بسیاری را به خود جذب کردند.

پیدایش شهر گلسار

شهر گلسار در گذشته حدوداً ۱۰۰ سال پیش در مسیر جاده قدیم کرج قزوین قرار داشته است و روستای سیف آباد و پل کردان را شامل می‌شده است وجود درس های حاصلخیز و مرغوب و همچنین رودخانه کردان و مجاورت این شهر با جاده اصلی باعث شده است که عده‌ای از ساکن روستاهای البرز به این منطقه مهاجرت کنند و به فعالیت کشاورزی و دامداری مشغول شوند یا در کارخانجات به کارهای دیگر بپردازند.

مرتبط:   طالقان کجاست؟ بررسی صفر تا 100 طالقان، نقشه+ آب و هوا

دلیل افزایش جمعیت شهر گلسار

یکی از دلایل اصلی افزایش جمعیت گلسار احداث بزرگراه تهران – قزوین و همچنین وجود راه اهن تهران -تبریزمیباشد.

نزدیکی این شهر به پایتخت و آب و هوای مناسب آن باعث شده بسیاری از افرادی که در حال و رفت وامد هستند این نقطه را انتخاب کنند زیرا هزینه رفت و امد انها کاهش ورفت وامد آسان تر میشده.

از دیگر عواملی که میتوان نام برد احداث کارخانجات و شرکت های صنعتی میباشد که در راستای آن بسیاری از افرادی که مشغول بکار دراین کارخانجات شدند  این منطقه را بعنوان محل زندگی انتخاب کردند.

شهرداری شهر گلسار

شهرداری این منطقه با رشد جمعیت آن و نیازهای مبرم به خدمات شهرداری باعث شده که در سال 1387 ، شهرداری گلسار تاسیس شود.

گلسار یا سیف اباد

جغرافیای شهر گلسار کرج

این منطقه با مساحت 1900 هکتار میباشد.

مشاغل ساکنین منطقه گلسار کرج

ساکنان این منطقه را می توان به دو بخش تقسیم کرد .

ساکنین روستاهای واقع در البرز مرکزی می‌باشد و بخش دیگر آن ، مهاجرینی می‌باشد که از سایر شهرستانها و استان ها به این منطقه نقل مکان کردند . اهالی این شهر در کارهای کشاورزی و یا کار در کارخانجات یا در مشاغل آزاد مشغول به کار هستند.

قیمت خانه و ویلا در گلسار کرج

برای خرید خانه و باغ در این منطقه بستگی به متراژ و قدمت خانه ، همچنین لوکس یا معمولی بودن ملک قیمت ها متفاوت میباشد و شما بر اساس بودجه ای که دارید باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید .

مرتبط:   چهارباغ کجاست ؟ منطقه چهارباغ ، بررسی ویژگی های این منطقه

ویلا در گلسار

از گذشته شهر گلسار

یکی از شهرهای ولایتمدار و انقلابی شهر گلسار می باشد که در تمامی صحنه‌های انقلابی حضور پررنگی داشتند و می‌توان ۴۹ شهید سربلند و جانباز آزاده های رزمندگان اسلام را از این شهر نام برد که به علت وجود پر خیر و برکت آن ها می باشد که این شهر سرافراز و سربلند می باشد .

آب و هوای شهر گلسار

آب و هوای گلسار بسیار دل انگیز و مطبوع می باشد. همچنین وجود دشت های حاصلخیز و رودخانه کردان نیز باعث به وجود آمدن این آب و هوای مطبوع شده است . به همین دلیل مهاجران زیادی از استان هاو شهرهای اطراف  این شهر به این منطقه مهاجرت کردند و یا در فصل‌های خاصی به این منطقه سفر می‌کنند واز طبیعت بکر آن و آب و هوای مطبوع آن لذت می برند.

کارخانه های موجود در این منطقه

از شرکتها و کارخانه های معروفی که در این منطقه در حال فعالیت هستند و بسیاری از افراد در آنها مشغول به کار هستند و به عنوان یک چرخه مهم اقتصادی کشور محسوب می شوند .می توان به شرکت‌های ماموت، تک ماکارون، اجاق گاز پادیسان در این شهر اشاره کرد.

مساجد و اماکن مذهبی  شهر گلسار

 • مسجد حضرت قمر بنی هاشم
 • مسجد جامع شهر گلسار
 • حسینیه تعزیه خوانی قمر بنی هاشم
 • مسجد امام حسین
مرتبط:   روستاهای طالقان کدامند؟ لیست 85 تایی

هتل ها ورستوران های گلسار کرج

اگر شما در این منطقه به دنیال هتل هستید هتل ارسلان واقع درکوچه شهید افتخاری و همچین رستورانهای سرآشپز اکبری ، رسترران گل یاس اشاره کرد.

گلسار یا سیف آباد کجاست؟

گُلسار شهری است از توابع بخش مرکزی شهرستان ساوجبلاغ استان البرز در ایران.

این شهر پیش از این سیف‌آباد نام داشت. این شهر از ادغام روستاهای سیف آباد ، پل کردان و سید محله ایجاد شده‌است.

گلسار در سال ۱۳۹۵ دارای ۱۳٬۷۴۵ نفر جمعیت و ۴۱۰۳ خانوار بوده و جز مناطق صنعتی بخش مرکزی می باشد. شرکت‌های ماموت، تک ماکارون، اجاق گاز پادیسان و گارنیت در این شهر قرار دارد.منبع

4.3/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

 1. شهرک بسیار زیبا
  وبافرهنگ

  جیزی ک نظرنو جلب کرد اینه ویلاسازی دراین منطقه بادرنظرگرفتن استاندارد وباجابجایی درخت بوده
  این موقعیتو ممتازکرده
  امیدوارم ساکنین آینده هم این گونه باشند.
  باتشکر از ایرانیجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا