تهران

محله امین حضور تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی‌های سه‌راه امین حضور تهران

محله امین حضور تهران: محله‌ایی که به مرکز فروش لوازم برقی و آشپزخانه شناخته می‌شود از میدان بهارستان تا میدان شوش دسترسی به آن امکان‌پذیر است. اگرجزو کسانی هستید که به تازگی نام این محله را شنیده‌اید یا قبلا به آن محله رفته‌اید اما اطلاعات کاملی از آن ندارید در ادامه ایرانیجو قصد دارید به صورت کامل و جامع به بررسی و آشنایی با محله امین حضور بپردازد.

محله امین حضور تهران کجاست؟

محله امین حضور تهران کجاست؟

محله امین حضور در مرکز شهر تهران و منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد.

برای رفتن به محله امین حضور باید از میدان بهارستان که از خیابان مصطفی خمینی به سمت جنوب می‌رود را رفته و در تقاطع خیابان امیرکبیر در چهارراه سرچشمه توقف کنید، اکنون باید خیابان امیر کبیر را به طرف شرق ادامه دهید اکنون شاهد فروشگاه‌های متعدد لوازم خانگی هستید

کمی جلوتر می‌رید به خیابان ری خواهید رسید که خیابان امیرکبیر ختم می‌شود این تقاطع را سه راه امین حضور می‌گویند.

می‌توانید از شمال میدان شوش هم به سه راه امین حضور دسترسی داشته باشید. امین حضور سال‌هاست که با این نام شناخته می‌شود دارای کوچه‌های کم عرض و خیابان‌های قدیمی است.

محدوده جغرافیایی محله امین حضور: امین حضور از سمت شمال به خیابان امیرکبیر؛ خیابان ری و خیابان موسوی در شرق؛ از سمت جنوب به خیابان پانزده خرداد، خیابان مصطفی خمینی در غرب.

محله امین حضور در نزدیکی محله‌های متعددی همچون: بهارستان، ایران، پامنار، بازار، آبشار، قیام، سیروس است.

نقشه خیابان امین حضور تهران: سه‌راه امین حضور روی نقشه تهران

آشنایی با محله امین حضور

امین حضور، محله‌ایی است که در شهر تهران از قدمت زیادی برخوردار است و معمولا نوعروسان و افرادی که به دنبال خرید جهیزیه و یا لوازم برقی و آشپزخانه هستند در این محله بیشتر رفت و آمد داشته‌اند.

در بدنه این محله بافت قدیمی وجود ندارد و فضای زیادی از این محله به بازارچه و فروشگاه اختصاص دارد، اما در پشت کل مغازه‌ها می‌توان بافتی تاریخی تهران را خانه‌های تاریخی و زیبا مشاهده کنید.

معرفی سه‌راه امین حضور

معرفی سه‌راه امین حضور

این محله مرکز فروش انواع لوازم برقی و آشپزخانه است، هرچند می‌توانید فروشگاه‌های متعدد صوتی تصویری متعددی را در این محله مشاهده کنید اما نسبت به فروگشاه‌های لوازم برقی تعداد کمنری دارند.

پیش از خرید حتما باید از چند فروشگاه قیمت بگیرید و با هم مقایسه کنید. ضمنا باید یادتان باشد فروشندگان این محله عادت دارند به افرادی که جنس با تخفیف می‌خواهند قیمت را بالاتر گفته تا بتوانند به آن‌ها تخفیف بدهند توصیه ما به شما این است که در زمان خرید جنس موردنظر خود حتما از فروشنده تخفیف بگیرید.

همانطور که در ابتدا هم گفتیم محله سه‌راه امین حضور محله‌ایی قدیمی در تهران است که سالیانی زیادی است به بورس لوازم خانگی شناخته می‌شود.

از دسترسی بسیار خوبی برخوردار است، بطوریکه افراد علاوه بر اتومبیل شخصی می‌توانند به راحتی و با استفاده از حمل و نقل عمومی به این محله بروند.

امروزه حجم عظیمی از فضای محله امین حضور را پاساژها دربرگرفته‌اند که چند نمونه از آن‌ها که شهرت بسیاری برخوردارند می‌توان به بازارچه خلیج، مرکز تجاری میرزا محمود وزیر، مجتمع پردیس و غیره اشاره کرد.

مرتبط:   محله امامزاده قاسم در تهران: بررسی صفر تا صد امکانات و دسترسی های محله امامزاده قاسم

در محله امین حضور توصیه می‌شود برای خرید هرگونه وسیله‌ایی به فروشگاه‌هایی با نام تولیدکننده لوازم خانگی بروید، بسیاری از فروشگاه‌های رسمی علاوه بر داشتن نام شرکت دارای نام گارانتی‌کننده را هم روی تابلوی خود دارند.

ارتباط خیابان امین حضور با خیابان ری

خیابان ری یکی از نزدیک‌ترین خیابان‌ها به این محله است که در جنوب تهران قرار دارد، از طولی حدودا 2850 متر برخوردار است در زمان‌های قدیم قسمت جنوبی این خیابان به بازار میوه و تره بار اختصاص داشت.

بخش شمالی این خیابان فروشگاه‌های لوازم خانگی و برقی بود. محدوده جغرافیایی خیابان ری از سمت جنوب به میدان شوش و از سمت شمال به سه‌راه امین حضور ختم می‌شود.

دسترسی به محله امین حضور تهران

دسترسی به محله امین حضور تهران

در ابتدا باید بگوییم که این محله در طرح ترافیک زوج و فرد قرار دارد و نمی‌توان با استفاده از اتومبیل شخصی در هر ساعت از شبانه روز در آن تردد کرد. اگر قصد دارید که با اتومبیل شخصی خود استفاده کنید می‌توانید از پارکینگ‌های عمومی در خیابان امیرکبیر استفاده کنید.

نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس به محله امین حضور

برای رفتن به محله امین حضور بورس لوازم خانگی تهران می‌توانید از اتوبوس‌های میدان بهارستان و میدان امام خمینی استفاده کنید.

می‌توانید در ایستگاه بهارستان از اتوبوس پیاده شوید و در خیابان مصطفی خمینی اندکی به طرف جنوب پیاده‌روی داشته باشید تا در نهایت به خیابان امیرکبیر برسید، حال خیابان امیرکبیر را به طرف شرق حرکت کنید تا در نهایت به سه‌راه امین حضور برسید.

افرادی که از سمت شمال شهر تهران قصد دارند به محله امین حضور بروند می‌توانند از ایستگاه BRT چهارراه پارک وی- پایانه معین استفاده کنند و در ایستگاه میدان جمهوری از اتوبوس پیاده شوند.

دسترسی بعدی برای افراد اتوبوس‌های پایانه آزادی- چهارراه تهران پارس است.

نزدیک ترین‌ایستگاه مترو به محله امین حضور بورس لوازم خانگی

ایستگاه مترو میدان بهارستان: این ایستگاه تا محله امین حضور حدودا 15 دقیقه پیاده‌روی دارد که برای افرادی که قصد خرید دارند اتفاقا خوشایند است زیرا می‌توانند فروشگاه‌ها و مغازهای متعددی را مشاهده کنند.

ایستگاه مترو امام خمینی در خط 1 مترو تهران هم برای رفتن به سه راه امین حضور مناسب است، در این ایستگاه از قطار پیاده شوید و خیابان امیر کبیر را به طرف شرق اندکی پیاده‌روی کنید تا به این محله برسید.

ایستگاه میدان شهدا در خط 4 مترو تهران هم می‌تواند برای رفتن به این محله مناسب باشد، می‌توانید در این ایستگاه از قطار پیاده شوید و از خیابان 17 شهریور به ظرف جنوب حرکت کنید تا سه راه امیر کبیر پیاده‌روی کنید. پس از طی کردن مسیر کمی به طرف غرب خیابان امیرکبیر در نهایت به سهر اه امین حضور خواهید رسید.

چه جوری بریم سه‌راه امین حضور؟

آدرس سه‌راه امین حضور: میدان بهارستان، خیابان مصطفی خمینی به‌سمت جنوب، خیابان امیرکبیر به‌سمت شرق، سه‌راه امین‌حضور.

محله امین حضور تهران

امکانات محله امین حضور

مراکز خرید سه‌راه امین حضور

 • پاساژ نگین بازار کیف و کفش
 • پاساژ جهان مرکز خرید کیف و کفش
 • مرکز خرید خلیج فارس
 • مجتمع تجاری خلیج فارس
مرتبط:   میدان کاج تهران: بررسی امکانات میدان کاج در تهران

اماکن دیدنی و تفریحی سه راه امین حضور تهران

 • رستوران سنتی نون و نمک فخر الملوک
 • خانه موزه شهید مدرس
 • پایگاه اینترنتی بازار بزرگ
 • بوستان کمال الملک
 • بوستان سامان
 • بوستان میرزا محمود وزیر
بورس لوازم خانگی در امین حضور تهران

ساعات کاری بازار امین حضور

سه راه امین حضور و خیابان‌های اطراف آن دارای انواع پارچه، پاساژ، فروشگاه‌های متعدد، مراکز تجاری و اداری بزرگ و کوچک و متنوع است. لذا ساعات کاری این بازار طبق محل قرارگیری فروشگاه‌ها به صورت تقریبی است. اما اکثر مراکز و فروشگاه‌ها همه‌روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب و در فصول سرد از ساعت 9 صبح تا 9 شب آماده میزبانی از مشتریان هستند.

سه راه امین حضور جمعه ها باز است؟

ساعات کاری اکثر مغازه‌ها در امین حضور مختلف است و ممکن است بسیاری از مغازه‌ها و فروشگاه‌ها شروع کار خود را ساعت 8 در نظر بگیرند برخی دیگر ساعت 10 این بستگی به آن مغازه و صاحب مغازه دارد اما هر ساعت که بروید قطعا مغازه‌های باز بسیاری را مشاهده می کنید.

معمولا سه‌راه امین حضور در روزهای جمعه باز است، می‌توانید در این روز هم به بازار این محله سربزنید.

چه چیزهایی در بورس لوازم خانگی امین حضور پیدا می‌شود؟

محله امین حضور بورس لوازم خانگی شهر تهران است بعبارتی می‌توان این محله را پاتوق اصلی فروشگاه‌های عرضه‌کننده لوازم خانگی برقی معرفی کرد.

اما علاوه بر این‌ها لوازم خانگی غیربرقی هم در این محله یافت می‌شود. وسایل برقی که در امین حضور بفروش می‌رسد عبارت است از: تلویزیون ، فریزر، یخچال، اجاق گاز، ماکروفر، جاروبرقی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی، چرخ‌گوشت و غیره.

در کلیه فروشگاه‌ها و مغازه‌های امین حضور می‌توانید لوازم خانگی با برندهای متنوع ایرانی و خارجی مشاهده کنید.

مدارس و مراکز آموزشی محله امین حضور

 • دبیرستان دوره دوم پسرانه اندیشه صفا: امین حضور،خ. مصطفی خمینی،خ. فیروز کوهی
 • دبیرستان مهدویه: محله امین حضور خیابان ری خیابان پرهیزکار خیابان جمشیدپور
 • مدرسه حر: امین حضور،خ سیروس،خ مرادی،خ امام زاده یحیی
 • مدرسه پروین اعتصامی: تهران،امین حضور،خ ملاباقری،پ ۱۲
 • مدرسه عالی شهید مطهری: محله امین حضور خیابان ری پلاک 17,672
 • دبیرستان پسرانه رجاء: امین حضور،خ. امیرکبیر
 • مدرسه ابن سینا: امین حضور،خ پانزده خرداد،خ جمشیدپور،خ ملا باقری
 • مدرسه بدر: امین حضور،خ سیروس،خ نصرت الهی،خ فخر الملک،پ ۱۴

مساجد و مراکز مذهبی محله امین حضور

 • مسجد آیت الله شاه آبادی: تهران،امین حضور،خ. مصطفی خمینی،خ. بحرالعلوم
 • مسجد شیخ عبدالنبی نوری: امین حضور،خ مصطفی خمینی،خ فیروز کوهی،پ ۶۱۷,۵۳
 • مسجد شیخ: مین حضور،خیابان سیروس،خیابان افشار،پلاک ۶,۸
 • مسجد کاظمیه: امین حضور،خ ری،خ نعیمی سپهر،خ کاظمیه،پ ۳
 • مسجد صاحب‌الامر: امین حضور،خ پانزده خرداد،خ امام زاده یحیی،خ تین نژاد،پ ۴۷,۲۹
 • مسجد محمودیه: امین حضور،خ مصطفی خمینی،خ قوام الحضور،پ ۱۹۸
 • مسجد شیخ عیسی لواسانی: امین حضور،خ مدرس،خ جاویدی،خ هداوند،پ ۴۰
 • مسجد معمارباشی: امین حضور،خ ری،خ ملا باقری،خ امام زاده یحیی،پ ۳,۱۵۶
 • مسجد حضرت امام باقر: امین حضور،خ پانزده خرداد،خ امام زاده یحیی،خ تین نژاد،پ ۲۶
 • مسجد زینب کبری: امین حضور،خ ری،خ نعیمی سپهر،خ بیک دامغانی،پ ۳۳۷
 • مسجد شیخ علی: تهران،امین حضور،خ مصطفی خمینی،خ افشار،پ ۲۷
 • مسجد قنبر علی خان: امین حضور،خ مصطفی خمینی،خ مرادی،خ مسجد،پ ۲
 • مسجد آقا جلال تهرانی: امین حضور،خ ری،خ نعیمی سپهر،خ بیک دامغانی،پ ۱۸۵
 • مسجد شاهزاده علی اکبر: امین حضور،خ ری،خ پرهیزکار،خ جمشیدپور،پ ۳۷
 • مسجد قائم: امین حضور،خ ری،خ یوسف ابادی،خ علیزاده،پ ۱۲
 • مسجد اخوان اسلامی: امین حضور،خ علوی،خ برنا،خ اخوان اسلامی،پ ۲۰
 • مسجد فاضل خلخالی: امین حضور،خ آقا عزیز،خ جاویدی،خ نیک پور،پ ۱۹
تاریخچه محله امین حضور

تاریخچه محله امین حضور

شاید در خصوص تاریخ تاسیس محله سرچشمه کمتر کسی مطلع باشد اما برخی می‌گویند که در زمان قاجار و ابتدای پهلوی زمان ساخت این محله است. پس از انتخاب تهران برای پایتخت ایران در زمان قاجار این محل مورد توجه قرار گرفت. در سال‌های 1280 تا 1310 این محله از سمت جنوب جزو پایین‌ترین محله‌های تهران محسوب می‌شد که از طرف شرق به دروازه دولاب و از سمت جنوب به دروازه غار ختم می‌شد.

مرتبط:   خیابان قزوین در تهران : آشنایی با میدان قزوین در تهران

در آن زمان به دلیل نزدیکی به دو دروازه اصلی که محل رفت و آمد انسان و حیوانات اهلی بود در جهت بارگیری اجناس در نظر گرفته شده بود

این محله در آن ابتدا که تاسیس شد ایستگاه قطارهای دودی بود که مردم سوار آن شده و به ری می‌رفتند.

پس از انقلاب‌اسلامی حدودا در سال‌های 57-58 به بعد به دلیل گسترش شهر تهران و مهاجرت مردم به این شهر با بالارفتن تدریجی سطج مصرف مردم، شهر تهران به چند بازار مصرفی مردم احتیاج داشت.

در محدوده بازار بزرگ مغازه‌ایی برای خرید و فروش یافت نمی‌شد و بازار هم برای پذیرش مغازه جدید گنجایش و ظرفیت جدیدی نداشت به همین سبب کسبه آن برای مهاجرت به مکانی دیگر تصمیم گرفتند و بازار در نزدیکی بازار بزرگ تهران بنا کردند.

در سال‌های 60 در ابتدا مغازه‌های کوچکی خریداری شد و بعد تصمیم گرفتند تا خانه‌های اطراف را برای تبدیل کردن به انبار خود خریداری کنند. پس از بالارفتن قیمت ملک، مالکان تصمیم می‌گرفتند تا آن‌ها را بفروشند و از آن محله به محله‌ایی نوسازتر نقل مکان کنند. پس از این خرید و فروش‌ها مغازه‌های محله گسترش یافت و به مرور بافت مسکونی این محله به بازار تبدیل شد.

حدودا 40 سال پیش جز 5 فروشگاه لوازم خانگی که مختص عمده‌فروشی لوازم خانگی و چند گاراژو تعمیرگاه ماشین چیز دیگری دیده نمیشد.

در کنار این‌ها زیرزمینی وجود داشت که یخ‌های قالبی در آن فروخته می‌شد و به گفته بسیاری از کسبه، قدیمی‌اریت یخ‌فروشی تهران بشمار می‌رفت.

عکس‌های محله امین حضور تهران

محله امین حضور تهران

بورس لوازم خانگی در امین حضور تهران

بافت محله امین حضور

خانه‌های قدیمی محله امین حضور تهران

فروشگاه‌های لوازم خانگی در محله امین حضور تهران

بورس لوازم خانگی در امین حضور

محله امین حضور تهران

بورس لوازم خانگی در امین حضور تهران

بافت محله امین حضور

خانه‌های قدیمی محله امین حضور تهران

فروشگاه‌های لوازم خانگی در محله امین حضور تهران

بورس لوازم خانگی در امین حضور

جمع بندی محله امین حضور

در این مقاله از ایرانیجو به بررسی محله امین حضور تهران پرداختیم، محله ای که برای خیلی ها نام آن آشناست. امکانات و دسترسی های این محله را نیز تشریح کردیم. اگر شما دوست عزیز اطلاعات بیشتری دارید میتوانید در بخش نظرات https://iraniju.ir برای ما ارسال کنید.

3.7/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا