سامانه ها

سامانه ستکاوا چیست؟ آموزش ثبت نام و خرید از سایت ستکاوا جهاد کشاورزی

سایت ستکاوا که مخفف(سامانه تامین و توزیع محصولات و فراورده های کشاورزی آوا) است؛ با هدف تامین امنیت غذایی ایرانیان در پی گرانی های بی سابقه و تورم وحشتناک که منجر به کوچک شدن سبد تغذیه ای مردم شده است راه اندازی گردیده است. در ایرانیجو به بررسی سامانه ستکاوا (setkava) و نحوه کار با آن می پردازیم.

آشنایی با سامانه ستکاوا جهاد کشاورزی
آشنایی با سامانه ستکاوا جهاد کشاورزی

معرفی سامانه ستکاوا

با هدف کنترل بهتر توزیع و عرضه محصولات کشاورزی و جلوگیری از دلال بازی و قیمت های افسارگریخته، سازمان جهاد کشاورزی سامانه ستکاوا را به نشانسی setkava.ir رونمایی کرد تا تمامی مراحل تامین و تولید را پایش کند. در ستکاوا تولیدکنندگان محصولات کشاورزی خود را عرضه میکنند و فروشندگان میادین تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و پروتئینی میتوانند محصولات را مشاهده و خریداری کنند.

به این ترتیب میتوان گفت هدف ستکاوا، توزیع مستقیم تولیدات از کشاورز به فروشنده است تا دلالی کمتر شود و کنترل قیمت نیز راحت تر انجام گیرد. و نظارت بهتری بر عرضه محصولات با قیمت مصوب سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده قابل اجرا است

با راه اندازی سامانه ستکاوا، شرکت پشتیبانی امور دام، به صورت عمده و متناسب با نیاز بازار، اقدام به عرضه مرغ منجمد در سایت ستکاوا میکند و فروشگاههای پروتئینی و زنجیره ای با ثبت نام در سامانه ستکاوا میتوانند درخواست خرید مرغ منجمد یا گرم را ثبت کنند و با قیمت مصوب خرید کنند.

فیلم و ویدئوی آموزش ورود به سامانه setkava

با تماشای این ویدئو با سامانه ستکاوا بیشتر آشنا شوید.

آموزش ثبت نام در سایت ستکاوا

برای ثبت نام در ستکاوا ابتدا به نشانی اینترنتی این سایت یعنی setkava.ir مراجعه کنید.

مراحل ثبت نام در سایت setkava

 1. بازکردن سامانه ستکاوا

  برای اینکار کافی است در مرورگر خود عبارت setkava.ir را تایپ کنید و Enter بزنید تا سامانه برای شما باز شود.

 2. کلیک بر روی ثبت نام عاملین فروش

  در صفحه ای که برای شما نمایش داده میشود بر روی گزینه “ثبت نام عاملین فروش و فروشگاه ها” کلیک کنید.

 3. پر کردن فرم مشخصات

  در صفحه ای که برای شما باز میشود، اطلاعاتی مانند: نام، نام خانوادگی، کد ملی و سایر اطلاعات را وارد کنید و سپس بر روی دکمه “ثبت درخواست” کلیک کنید.

 4. تکمیل ثبت نام

  با انجام مراحل فوق، ثبت نام شما در سامانه ستکاوا انجام میشود و میتوانید برای ورود به سایت مطابق ویدئوی آموزشی بالا، اقدام کنید و اقدام به خرید کنید.

چه مخصولاتی در سامانه ستکاوا عرضه میشود؟

در حال حاضر سه محصول پروتئینی مهم و با ارزش در ستکاوا عرضه میشود که عبارتند از:

 1. مرغ منجمد
 2. مرغ گرم
 3. گوشت قرمز منجمد

این سه کالا، که بخش مهمی از سبد تغذیه ای خانوار ایرانی را شکل میدهد به این ترتیب به کمک سایت ستکاوا مدیریت و ساماندهی میشوند.

چطور از ستکاوا خرید کنیم؟

باید در نظر داشته باشید که افراد عادی نمیتوانند در این سامانه اقدام به خرید کنند و صاحبان فروشگاه ها و عاملان فروش میتوانند با عضویت در سامانه درخواست خرید خود را ثبت کنند.

جمع بندی

در این مقاله از https://iraniju.ir به معرفی سامانه ستکاوا جهاد کشاورزی و نحوه ورود و لاگین به آن پرداختیم. تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و غرفه داران و فروشگاههای زنجیره ای و سازمان ها میتوانند با عضویت در سایت setkava نسب به خرید بدون واسطه محصولات پروتئینی اقدام کنند.

4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا