بوتان

تعمیر و سرویس پکیج بوتان در تهران با کمترین هزینه توسط سرویسکار مجاز

پکیج بوتان نیز مانند سایر دستگاه ها به منظور عملکرد بهتر و جلوگیری از خرابی دستگاه، نیاز به سرویس دوره ای و منظم دارد. پس بهتر است که بعد از نصب پکیج، هر چند وقت یک بار پکیج را تعمیر کنید تا از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. برای سرویس پکیج بوتان در تهران حتما به نمایندگی مجاز بوتان مراجعه کنید.

تعمیر و سرویس پکیج دیوای بوتان در تهران
تعمیر و سرویس پکیج دیوای بوتان در تهران

در صورتی که به تازگی پکیج Butane را تهیه کرده اید حتما دوره زمانی مخصوصی را مشخص کرده و سر وقت پکیج خود را سرویس کنید. اگر مدت زیادی از پکیج استفاده نکردید و می خواهید پکیج خود را سرویس و یا تعمیر کنید توجه داشته باشد که این امر نیازمند تخصص و تجربه کافی می‎باشد، زیرا پکیج دیواری دستگاهی بسیار پیچیده است. پس حتما از فردی ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا از تعویض و یا خرید مجدد پکیج بوتان و پرداخت هزینه های گزاف جلوگیری کنید.

اگر دستگاه شما دارای گارانتی شرکت بوتان است و دوره گارانتی آن تمام نشده باشد، بهترین گزینه مراجعه به نمایندگی های این شرکت می باشد.

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان در تهران

در این قسمت مشکلات و عیب هایی از قبیل زردی شعله، عدم گرمایش مناسب رادیاتورها، زیاد و کم بودن فشار آب، سر و صدای زیاد پکیج و غیره که ممکن است برای پکیج رخ دهد را بررسی می‎کنیم.

اگر با این موارد رو به رو شدید باید پکیج بوتان خود را سرویس کرده تا پکیج خراب نشود و از هزینه اضافی برای تعمیر پکیج بوتان جلوگیری کنید. در ادامه برای رفع این مشکلات راه حل هایی ارائه می‎دهیم:

روشن نشدن پکیج بوتان

در صورتی که پکیج روشن نمی‌شود، ابتدا تعمیرکار پکیج بوتان می‌بایست برق دستگاه را پاک کرده و اگر مشکلی داشت آن را برطرف کند. اگر باز هم روشن نشد می بایست سراغ تعمیر سیم کشی و مشعل پکیج برود.

گرم نشدن پکیج butane

اگر پکیج به خوبی گرم نشد، تعمیر کار بوتان می‎بایست دیگ و مشعل پکیج را چک کند

آب گرم ولرم است و خیلی گرم نمی‌شود

در این حالت امکان دارد ترموستات پکیج در قطعه پمپ آب دچار مشکل شده باشد.

کم بودن فشار آب گرم

در این حالت می‎بایست لوله کشی پکیج را مورد بررسی قرار دهید.

بوی نامطبوع پکیج

اگر از پکیج بوی با مطبوعی آمد، مشکل از تهویه پکیج است. علاوه بر آن باید نشتی گار و نحوه مصرف آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

سر و صدای پکیج بوتان

این مشکل می‎تواند دلایل متعددی داشته باشد که عبارتند از:

 • خرابی پمپ آب
 • تنظیم نبودن شیر برقی
 • رسوب گرفتن پکیج

برای برطرف کردن این مشکل باید هواگیری انجام شود. همچنین باید مبدل حراراتی  و مدار پکیج رسوب زدایی شود و فیلتری مناسب بر روی مسیر برگشت آب گرمایش دستگاه قرار بگیرد.

زنگ زدگی و یا پوسیدگی روی لوله دودکش

این مشکل به دلیل اینکه دود به طور کامل از دستگاه خارج نمی‌شود به وجود می‌آید. برای برطرف کردن این مشکل باید لوله دودکش از نظر طول و قطر مناسب باشد و همچنین لوله باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مسدود نباشد. اگر این قطعه مشکلی داشت باید متناسب با نوع پکیج، این قطعه تعویض گردد

مرتبط:   بهترین نمایندگی بوتان هشتگرد ⭐ [لیست 10 تایی] فروش و نصب 🔧 تعمیر BUTANE

نوسان گرمایش آب

در این حالت باید به سرویسکار پکیج بوتان مراجعه کنید تا اقدام به سرویس ترموستات، شیر تنظیم سه طرفه، مبدل و پمپ پکیج نماید. همچنین تعویض قطعه سوپاپ بای پس پکیج نیز می‌توانید در برطرف کردن این مشکل موثر باشد.

قبل از سرویس پکیج Butene چه کار باید بکنم؟

پیش از اینکه پکیج بوتان را سرویس کنید باید نکاتی را رعایت کنید که عبارتند از:

 • قطع کردن برق پکیج (جلوگیری از برق گرفتگی)
 • بستن گاز (جلوگیری از گاز گرفتگی و یا آتش سوزی)
 • استفاده از دستکش
 • استفاده از ماست (برای اسیدشویی)
 • استفاده از عینک مخصوص (برای محافظت از چشم ها در زمان رسوب گیری و جرم گیری)
 • نصب فیلتر رسوب گیر آبگرمکن دیواری
 • نصب قطعاتی مثل رسوب گیر پکیج
 • تخلیه مدار آب گرم شوفاژ (برای تخلیه مدار آب گرم شوفاژ، شیر آب گرم را داخل ظرفشویی و شیر پرکن پکیج را باز کنید تا فشار آب در مدار اولیه را به صفر برسانید.)

مراحل تعمیر پکیج بوتان

مراحلی که سرویس کار پکیج بوتان برای سرویس آن انجام میدهد عبارتند از:

 • رسوب زدایی
 • کنترل فشار آب و منبع انبساط
 • آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون
 • تنظیم شیر گاز
 • تنظیم حرارت پکیج
 • کنترل عملکرد دودکش یا فن
 • هواگیری

در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد به صورت مختصر می‌پردازیم.

کنترل فشار آب و منبع انبساط

در صورتی که فشار آبی که پکیج وارد می‌شود از حد معمول بیشتر و یا کمتر باشد، ممکن است در طی دراز مدت دستگاه دچار مشکل شود. در نتیجه باید شیر های آب ورودی را کنترل کنید. علاوه بر آن باید از عملکرد صحیح مدارهای بهداشتی و گرمایشی اطمینان حاصل کنید.

آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون

در صورتی که محور پمپ سیرکولاسیون مسدود شود، گردش آب و پمپاژ کردن آن با مشکل مواجه می‌شود. در نتیجه این محور را بررسی کنید و اگر مشکلی داشت آن را سرویس کنید تا آب سرد و گرم به خوبی به گردش درآیند.

تنظیم شیر گاز

این مرحله یکی از مراحل مهم سرویس پکیج بوتان است. در صورتی که شیر گاز نشتی داشته باشد خطرات جبران ناپذیری مانند گازگرفتگی با خود به همراه دارد.

بررسی و تنظیم شیر گاز و پیچ و مهره های آن کاری تخصصی است و در صورتی که به درستی تنظیم نشود ممکن است فشار گاز دچار مشکل شود، در نتیجه بهتر است که تنظیم و سرویس این شیر را به سرویس کار ماهر و باتجربه ای بسپارید.

توجه داشته باشید که در صورتی که صافی مناسبی روی شیر گاز قرار دهید، موجب می‌شود که مدت زمان بیشتری کار کند.

مرتبط:   بهترین نمایندگی بوتان قزوین【لیست 10 تایی】✔️ فروش 🔧 تعمیرکار

تنظیم حرارت پکیج

کلید های شیر ترموستاتیک و حد تنظیم روی رادیاتور شوفاژ قرار گرفته است. با کمک این دو کلید میزان حرارات را می توانید به دلخواه تنظیم کنید تا دمای محیط مناسب شود.

کنترل عملکرد دودکش یا فن

اکثر پکیج های بوتان فن دار هستند. در این پکیج ها شما باید کارکرد فن پکیج را مورد بررسی قرار دهید  ولی در صورتی که پکیج دیواری فن نداشته باشد حتما مسیرهای دودکش را چک کنید تا مسدود نباشد. برای انجام این کار می‌توانید جسم کوچکی را به درون دودکش بیاندازید. اکر جسم رد شد پس دودکش باز است. توجه داشته باشید که دودکش پکیج نباید پیچ و خم زیادی داشته باشد و هر دودکش فقط مخصوص یک پکیج است. نداشتن درز بین اتصالات و باز کردن دریچه های اکسیژن از خصوصیت های دودکش سالم است.

هواگیری

یکی از بخش های مهم و اساسی سرویس پکیج، هواگیری دستگاه است. این فرآیند مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

 • بهبود راندمان گرمایشی سیستم و بلوکهای رادیاتور
 • کاهش خطر نشتی آب
 • کاهش سر و صدا
 • کاهش آسیب‌های متحمل به دستگاه
 • استفاده بهینه از گاز
 • کاهش هزینه های گاز

بهتر است پس از داغ شدن رادیاتور مرحله هواگیری را انجام دهید. دقت کنید که موقع انجام این مرحله، آب گرم شوفاژ به سرویسکار پکیج بوتان، آسیبی وارد نکند.

رسوب زدایی پکیج بوتان

این پکیج ها هر چند ماه یکبار نیاز به رسوب زدایی دارند. شما می‌توانید با کمک رسوب گیرهای پلی فسفات، پکیج را رسوب زدایی کنید. فقط توجه داشته باشید که تهویه مناسبی در محیط داشته باشید.

رسوب گرفتگی پکیج بوتان
رسوب گرفتگی پکیج بوتان

در ادامه به طور مفصل راجع به مرحله رسوب زدایی توضیح می‌دهیم

رسوب زدایی پکیج بوتان باید در چه زمانی انجام شود؟

اگر در حمام آب گرم به یکباره تغییر دما داد و سرد شد و دوباره بعد از مدتی گرم شد و به طور مکرر این اتفاق تکرار شد پس در لوله ها و مخازن حرارتی پکیج رسوب ایجاد شده است. این رسوب موجب تنگ و باریک شدن مسیر آب شده و باعث می‌شود که آب با سرعت و فشار کمتری در لوله ها جریان داشته باشد. در نتیجه آب مصرفی تا از لوله ها عبور کند سرد می‌شود.

رسوبی که در مخازن حراراتی قرار گرفته موجب می‌شود که دیواره های آن ضخیم شود، در نتیجه برای گرم شدن آب نیازمند گرما و انرژی بیشتری است، به همین دلیل مخزن آب نیز سوراخ می‌شود. پس برای اینکه از سوراخ شدن مخزن  و مشکلات احتمالی دیگری که ممکن است رخ بدهد جلوگیری کنید، بهتر است که رسوب زدایی را انجام دهید.V

جلوگیری از تشکیل رسوبات داخل پکیج بوتان

ورود املاح معدنی درون آب و سختی آن موجب می‌شود که لوله ها و مخازن حرارتی پکیج دچار رسوب شوند. حال باید ببینیم می توان از ایجاد رسوب در دستگاه جلوگیری کرد که نیاز به سرویس پکیج نباشد یا خیر؟

مرتبط:   نمایندگی بوتان در تهران ✔️[لیست 20 تایی] فروش ☎️ تعمیرکار

شما با کمک دستگاه تصفیه (فیلتر پلی فسفات) می‌توانید از ایجاد رسوب تا حد زیادی جلوگیری کنید. بعد از نصب و راه اندازی دستگاه، فیلترهای تصفیه پلی فسفات را بر روی آب سرد ورودی نصب کنید تا از ورود املاح موجود درآب به پکیج جلوگیری کند.

فیلتر تصفیه پلی فسفات به منظور جلوگیری از رسوب گرفتگی پکیج
فیلتر تصفیه پلی فسفات به منظور جلوگیری از رسوب گرفتگی پکیج

علاوه بر دستگاه تصفیه، شما با استفاده از محلول های محافظ در مقابل رسوب نیز می‎توانید مانع ایجاد رسوب شوید.

رسوب زدایی پکیج بوتان با استفاده از پمپ اسید شویی

یکی از متداول ترین روش ها به منظور سرویس پکیج، استفاده از پمپ است. در این روش لزومی به جدا کردن و در آوردن مبدل گرمایی از پکیج نیست و فقط از یک پمپ اسید شویی توسط سرویسکار پکیج بوتان استفاده می‌شود.

پمپ اسید شویی برای رسوب زدایی پکیج بوتان
پمپ اسید شویی برای رسوب زدایی پکیج بوتان

در این روش پمپ اسید شویی را داخل ظرف اسید می‌گذارند و به یک طرف مبدل خروجی پمپ را وصل کرده و از طرف دیگر آن را توسط یک شلنگ به ظرف وصل می‌کنند. رسوب زدایی بعد از این که اسید داخل مبدل را پمپاژ کردن انجام می‎شود و با کمک همان شلنگ رسوبات از دستگاه خارج می‌شود. در مرحله نهایی نیز آب درون مبدل را پمپاژ کرده و درون دستگاه را به خوبی شستشو می دهند تا تمام اسید ها از دستگاه خارج شوند.

هزینه سرویس و تعمیر پکیج بوتان در تهران

قیمت سرویس پکیج بوتان بستگی به عوامل بسیاری دارد و نمی‌شود قیمت معینی برای آن تعیین کرد. در بعضی از مواقع نیاز به تعمیر ویا تعویض قطعه نیز هست که به قیمت سرویس پکیج می‌افزاید، همچنین نوع برند پکیج بوتان بر این قیمت موثر است.

هزینه و تعرفه تعمیر پکیج بوتان بستگی به مدل و نوع آن پکیج و قطعاتی که تعویض و یا تعمیر شده است دارد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سرویس پکیج بوتان عبارتند از:

 • مزد متخصص تعمیر کولر گازی
 • هزینه ایاب و ذهاب تکنسین
 • شهر محل سکونت شما
 • نوع پکیج بوتان
 • قیمت تعویض یا تعمیر قطعات
هزینه سرویس و تعمیر پکیج بوتان
هزینه سرویس و تعمیر پکیج بوتان

لیست قیمت خدمات پکیج بوتان که توسط سرویسکار انجام میشود، شامل موارد زیر می‌شود:

 • هزینه سرویس پیلوت دستگاه‌های پکیج دیواری و زمینی
 • قیمت اسید شویی پکیج بوتان
 • هزینه سرویس سالیانه و راه‌اندازی پکیج دیواری و زمینی با  دقیقه تست
 • اجرت تعمیرات پکیج و دستمزد سرویسکار متناسب با طرز کار پکیج
 • رسوب زدایی پکیج
 • هواگیری پکیج
 • تعرفه سرویس کامل پکیج بوتان (اسید شویی، پمپ و قطعات، شعله و جرقه زن)

جمع بندی

در این مقاله از https://iraniju.ir مراحل سرویس پکیج بوتان در تهران را بیان کرده ایم، و همچنین مشکلاتی که ممکن است پکیج بوتان به آن دچار شود و روشهای رفع این مشکلات پرداختیم. فراموش نکنید که برای تعمیر پکیج بوتان حتما باید با تعمیرکار و سرویسکار خبره و متخصص تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا