گرمدره

گرمدره کجاست ؟ بررسی صفر تا 100 گرمدره، هرآنچه لازم است بدانید

گرمدره کجاست ؟ گرمدره یکی از شهرهای استان البرز است که در سالهای اخیر مورد توجه ساکنین تهران قرار گرفته است، در ادامه ایرانیجو به بررسی جامع این شهر میپردازد.

استانالبرز
شهرگرمدره
پیش شماره026
جمعیت20000 نفر
وبگاهشهر گرمدره
نام های پیشینسعادتیه، ناصریه، کوهک
سال شهر شدن۱۳۸۳ خورشیدی

گرمدره کجاست؟

گرمدره در 25 کیلومتری غرب تهران قرار گرفته ست .نزدیک به شهر کرج میباشد .

گرمدره که با شهرهای قدس، وردآور، شهریار و تهران هم مرز است، با مساحتی حدود دو هزار و سیصد و پنجاه و هفت هکتار، اولین شهر ورودی از سمت شرق به کلانشهر کرج محسوب می‌شود .

لوکیشن گرمدره روی نقشه گوگل مپ

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰، برابر با ۱۳۲۴۸ نفر بوده‌است.

ولی طی سالیان اخیر با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در شهر تهران جمعیت عظیمی از تهران به سوی گرمدره و به خصوص شهرک آسمان البرز واقع در گرمدره جنوبی سرازیر گردیده‌است و با توجه به ساخت و ساز اپارتمانهای نسبتاً لوکس و امکانات مناسب اطراف پارک بزرگ خانواده (امیر آباد) در این منطقه پیش‌بینی می‌شود این افزایش جمعیت همچنان ادامه داشته و همچنان قیمت آپارتمان را در این منطقه بالا و بالاتر برود. منبع

گرمدره کرج

تاریخچه‌ گرمدره

در زمان های قدیم گرمدره یکی از روستاهای محدوده استان تهران بوده است .پس از چندین سال روستاهای گرمدره ، کوهک ، امیرآباد ، سعادتیه و ناصریه با یکدیگر ادغام شدند

که باعث گسترش وسعت دهستان گرمدره شد. از نام های پیشینی که گرمدره به خود گرفته و چندین بار عوض شده سعادتیه، ناصریه و کوهک بوده است

در سال 1383 گرمدره در محدوده استان البرز قرار گرفت و به عنوان یکی شهر شناخته شد.

گرمدره، روستایی خوش آب و هوا در نزدیکی تهران بود که در سال 1383 به شهر تبدیل شد. وجود قلعه سالار و عمارت کلاه فرنگی وجه تاریخی به آن بخشیده است و فاصله حدود 25 کیلومتری از میدان آزادی، جذابیت زندگی در گرمدره را به واسطه نزدیکی به تهران افزایش میدهد. وجود درختان کهنسال و باغ های سرسبز و طراحی شهری، بعنوان شهر نمونه سبز در سال 89 شناخته شد.

گرمدره کجاست؟

موقعیت گرمدره

گرمدره در ۱۰ کیلومتری غرب ابتدای منطقه ۲۱ و ۲۲ تهران و در ۵ کیلومتری شرق ابتدای ورود از طریق آزادراه تهران – کرج به جاده چالوس قرارگرفته است .

وردآورد در ۷ کیلومتری شرق آن و اتمسفر در ۵ کیلومتری غرب گرمدره هستند.

شهریار و شهر قدس در قسمت جنوبی گرمدره قرار گرفته اند و همسایگان جنوبی گرمدره محسوب میشوند

فاصله گرمدره تا آزادی (میدان آزادی) حدود ۳۰ کیلومتر است که از طریق آزادراه تهران – کرج و سپس بزرگراه فتح یا بزرگراه شهید لشکری می‌توان نیم ساعته به میدان آزادی رسید.

نقشه هوایی گرمدره کرج

دسترسی به گرمدره

برای دسترسی به گرمدره شما میتوانید از خودروی شخصی خود یا اتوبوس و تاکسی استفاده کنید . همچنین یکی دیگر از مزیت های این شهر دارا بودن خط مترو میباشد . برای ساکنین این منطقه و کسانی که قصد سفر به این نقطه را دارند بسیار مناسب میباشد

 •  دسترسی به گرمدره با خودرو شخصی: ۳ راه برای دسترسی به گرمدره از تهران با ماشین وجود دارد.
 1. انتهای غربی اتوبان همت که شهید خرازی نامیده می‌شود و همچنین از طریق خیابان اردستانی و اتوبان همدانی که به آزادراه تهران – کرج می‌رسد می‌توانید به گرمدره بروید.
 2. در کیلومتر ۲۵ اتوبان تهران – کرج به سمت گرمدره تغییر مسیر دهید.
 3. در کیلومتر ۲۲ جاده مخصوص نیز می‌توانید به شهر گرمدره برسید.
مرتبط:   تعمیر جک پارکینگ گرمدره ✔️ سرویس جک درب ورودی اتوماتیک ساختمان

دسترسی به این منطقه با استفاده از مترو :

برای دسترسی به گرمدره توسط مترو و بدون ماشین شخصی شما میتوانید از دو ایستگاه استفاده کنید

 • ایستگاه گرمدره
 • ایستگاه اتمسفر

هر دوی این ایستگاه ها درخط 5 قرار داردند و شما وقتی از خروجی این ایستگاه ها پیاده شدید میتوانید با تاکسی به هر قسمتی از گرمدره به عبارتی گرمدره جنوبی یا گرمدره بالا بروید .

ایستگاه مترو گرمدره

گرمدره در کجاست؟

گرمدره برای زندگی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است، اما چرا؟ پس از افزایش قیمت زمین و آپارتمان در تهران، افراد بسیاری به خارج از تهران برای خرید و اجاره خانه روی آورده‌اند. تا علاوه بر ارزانی، دسترسی مناسبی به تهران داشته باشند. اتوبان‌ تهران – کرج و جاده مخصوص به موازات شرقی – غربی از میان گرمدره می‌گذرند . اگر با دقت به نقشه گرمدره نگاه کنیم می‌بینیم که باعث تقسیم بندی گرمدره به دو قسمت شمالی و جنوبی شده است. گرمدره بالا به قسمت شمالی و گرمدره پایین به قسمت جنوبی اشاره دارد.

بهترین منطقه گرمدره کجاست؟

این که شما به دنبال بهترین هستید کمی مشکل میباشد زیرا هر منطقه ای مزایا و معایب خود را دارد

بنابراین اگر میخواهید دسترسی نزدیکی به اتوبان تهران را داشته باشید گمدره بالا به شما پیشنهاد میشود زیرا این منطقه سمت اتوبان بوده و دسترسی سریع ت و راحت تری دارد

چنانچه اگر شما گرمدره پایین را انتخاب کردید باید بدانید که گمدره پایین از اتوبان دورتر بوده و حدود 5 الی 10 دقیه فاصله زمانی با اتوبان دارد

در قسمت جنوبی گرمدره چه محله هایی قرار گرفته است ؟

 • امیر آباد
 • کوهک
 • شهرک شاهد
 • سعادتیه

امیر آباد و کوهک بافت بومی مخصوص به خود را دارند و تغییری در بافت خانه های این منطقه همچون گرمدره بالا دیده نمیشود .

اما بالعکس در محله های سعادتیه و به ویژه در شهرک شاهد شاهد ساخت آپارتمانهای جدید و وساز میباشیم . بیشتر امکانات گرم دره در این منطقه قرار گرفته است

اگر بنا به مقایسه باشد از لحاظ امکانات شهرک شاهد در رتبه اول و بعد ازان محله سعادتیه از امکانات رفاهی برخوردار میباشد

شهرک شاهد در سمت شمالی و غربی بلوار امیرآباد قرار گرفته است.

گالری عکس گرمدره: عکس های شهر گرمدره

دهکده آبی پارس در گرمدره

ایستگاه مترو گرمدره

گرمدره کرج

منطقه تفریحی و بوستان ها :

از مراکز تفریحی که در این منطقه قرار دارد دهکده ابی پارس میباشد که روزانه افراد زیادی برای تفریح  و شنا به این قسمت می آیند

دهکده آبی پارس ،  پارک آبی سرپوشیده و چهارفصل است .  آقایان و بانوان به طور مجزا می توانند از آن استفاده کنند. این پارک به گفته مسئولان آن بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در خاورمیانه است .با آخرین تکنولوژی روز دنیا و استاندارهای بین المللی در فضایی بالغ بر ۱۴هزار متر مربع احداث شده است و از تاریخ ۲۴ اسفند ۸۹ پذیرای علاقه مندان است.

مرتبط:   تعمیر جک پارکینگ گرمدره ✔️ سرویس جک درب ورودی اتوماتیک ساختمان

این مجموعه ظرفیت پذیرش ۲۰۰۰ نفر به طور همزمان را دارا می باشد . از زمان تاسیس تا کنون به خوبی توانسته علاقمندان زیادی را به خود جلب کند و به یکی از محبوب ترین پارک های آبی ایران تبدیل شود.

دهکده آبی پارس در گرمدره

روش های دسترسی و آدرس دهکده آبی پارس :

نشانی پارک دهکده آبی : مسیر اول
کیلومتر۲۲ اتوبان تهران-کرج
رو به روی ایستگاه متروی گرمدره، خیابان شهدا

نشانی پارک دهکده آبی : مسیر دوم
اتوبان همت، انتهای اتوبان شهید خرازی
خروجی گرمدره، خیابان شهدا

نشانی پارک دهکده آبی : مسیر سوم
جاده مخصوص کرج، بعد از نفت پارس
اولین ورودی ، لاین کند رو، خیابان شهدا

اشنایی بیشتر با گرمدره :

گَرمدَرّه شهری است در استان البرز ایران. این شهر در بخش مرکزی از توابع شهرستان کرج قرار دارد.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰، برابر با ۱۳۲۴۸ نفر بوده‌است.ولی طی سالیان اخیر با توجه به افزایش قیمت آپارتمان در شهر تهران جمعیت عظیمی از تهران به سوی گرمدره و به خصوص شهرک آسمان البرز واقع در گرمدره جنوبی سرازیر گردیده‌است . با توجه به ساخت و ساز اپارتمانهای نسبتاً لوکس و امکانات مناسب اطراف پارک بزرگ خانواده (امیر آباد) در این منطقه پیش‌بینی می‌شود . این افزایش جمعیت همچنان ادامه داشته و همچنان قیمت آپارتمان را در این منطقه بالا و بالاتر برود.منبع

این شهر با حدود دو هزار و 357 هکتار مساحت، اولين شهر ورودی از سمت شرق به کلانشهر کرج به شمار می رود و با شهرهای قدس، وردآورد، شهريار و تهران نيز هم مرز است.

آثار باستانی ، تاریخی و گردشگری :

از اثار باستانی که در این شهر قرار دارد و بیشتر آنها متاسفانه از بین رفته است میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 1. بقايای “قلعه سالار” که قدمت آن به دوران قاجار باز می گردد اکنون به صورت باغی در منطقه ناصريه گرمدره به چشم می خورد.
 2. اثر تاريخی ديگر گرمدره موسوم به “کلاه فرنگی” مربوط به دوران پهلوی در ضلع شمالی گرمدره واقع شده است . یکی از  مرکز تفريحی يکی از فرقه های ضاله به شمار می رفته و اکنون بقايای آن مشخص است.

علاوه بر اینها وجود کوچه باغ‌های فراوان و زیبا و طبیعت سرسبز آن، محیطی دلپذیر را برای گردشگران فراهم می‌کند.

وجود همین باغ‌ها و کوچه باغ‌های زیبا باعث شده که این شهر به یکی از مراکز باغ تالارهای اطراف تهران تبدیل شود که زیباترین و بهترین باغ تالارهای ایران را می‌توان در آنجا دید

اقتصاد در این منطقه چگونه است ؟

این شهر یکی از فعالترین واحدها در عرصه تولید محسوب میشود که دارای شهرت و رونق بسیاری میباشد

اقتصاد گرمدره با نامهای آشنايی مثل “اتمسفر” و … در بازارهای صنعتی کشور دارای شهرت و رونق است . شمار فراوان واحدهای صنعتی اين منطقه به شهرت این شهر افزوده است
وجود اين واحدهای صنعتی، اقتصاد و رونق رو به رشد و آينده نگری را در گرمدره ، نويد می دهد.

خرید خانه ، رهن ، اجاره  بررسی کامل :

خرید خانه در هر محله ای نیاز به داشتن اگاهی در مورد ان محله و ساکنین ان منطقه بسیار مهم بوده

مرتبط:   تعمیر جک پارکینگ گرمدره ✔️ سرویس جک درب ورودی اتوماتیک ساختمان

به صورتی که قبل از خرید یا اجاره هر خانوار ابتدا درباه ی محل مورد نظر تحقیق کرده و سپس تصمیم میگیرند

در چند سال اخیر و با توجه به گران شدن آپارتمان در تهران در فاز اول بسیاری از خانواده ها برای خرید خانه به سمت منطقه ۲۲ تهران روی آوردند .  بسیاری نیز در شهر جدید اندیشه اقدام به خرید خانه نموده اند .

ولی گرانی آپارتمان در تهران باز هم بیشتر شد و خانواده ها را بیشتر به سمت خارج از تهران هدایت کرد.

خیلی ها به سمت شهر جدید اندیشه در غرب تهران  و بسیاری نیز سمت شهر جدید پرند  در جنوب تهران و یا پردیس در شرق تهران رفتند .

یکی از معایبی که این منطقه ها دارند فاصله ی بسیار دور انها بوده که رفت و امد از این منطقه به منطقه های دیگر سخت شده و برای کسانی که محل کار انها درتهران میباشد .

بسیار سخت بوده اما یکی از شهرهایی که افراد از ان به علت داشتن تالار ها و باغ های مجلل و بزرگ برای غروسی و مراسم ها یاد میکنند .

میتوان برای خرید خانه این منطقه را انتخاب کرد که همچنین آب و هوای تمیز تری نسبت به دیگر توابع تهران دارد .

کسب و کار در این منطقه

در این منطقه عده ای که بومی و قدیمی شهر هستند از گذشته مغازه های خود را دارند مانند لبنیاتی ، سوپر مارکت ، لوازم ساختمانی و تعمیرگاه و تعدادی هم فروشگاه پوشاک که در بلوار اصلی گرمدره پایین هستند.

افرادی هم اقدام به بازکردن مغازه های آرایشگاه مردانه و زنانه و انواع فست فود کرده اند .

باید گفت با توجه به پیشرفت شهر میتوان در این شهر انواع شغل های خدماتی و مغازه را بازگشایی نمود و در آن مشغول به کار شد .

البته در زمینه پوشاک زیاد نمیتوان حساب باز کرد . چرا که به جهت نزدیکی شهر به تهران و کرج بیشتر افراد نیاز خود در این زمینه را از آنجا برطرف میکنند . مگر اینکه بخواهید کاری خاص انجام دهید .

ولی شغل های خدماتی و شغل هایی که به ساخت و ساز و ساختمان ارتباط دارد .میتواند بسیار رونق داشته باشد چرا که در این زمینه شهر در حال پیشرفت است و نیازمند اینگونه مشاغل میباشد

جغرافیا

این شهر که با شهرهای قدس، وردآور، شهریار و تهران هم مرز است . با مساحتی حدود دو هزار و سیصد و پنجاه و هفت هکتار، اولین شهر ورودی از سمت شرق به کلانشهر کرج محسوب می‌شود.

همچنین ارتفاع آن از سطح دریا 1231 متر می‌باشد. آب و هوای آن نیز نسبت به کرج و تهران بین 3 تا 8 درجه سانتی‌گراد خنک‌تر است.

تبصره ۲ فصل سوم طرح راهبردی – ساختاری توسعه و عمران شهر تهران اعلام میدارد:

منطقه گرمدره (طبق نقشه پیوست) با توجه به اتصال کالبدی آن به شهر تهران، در صورت انجام اصلاح تقسیمات کشوری توسط وزارت کشور و انتزاع آن از شهرستان کرج، به عنوان بخشی از محدوده شهر تهران تلقی خواهد گردید .

سایر نقاط محدوده تعریف و تدقیق شده به هیچ وجه قابل تغییر نخواهد بود . مگر به پیشنهاد مشترک کمیسیون ماده ( ۵) و شورای اسلامی ش ه ر تهران و تأیید شورای برنام ه ریزی و توسعه استان تهران و تصویب نهایی در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران.

لینک کوتاه : https://iraniju.ir/garmdareh    –  https://b2n.ir/118196

4.2/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا