محمدشهر

محمدشهر کرج کجاست؟منطقه های محمدشهر کرج ، بررسی امکانات محمدشهر

محمدشهر کرج کجاست؟منطقه های محمدشهر کرج ، بررسی امکانات محمدشهر ، امکانات رفاهی و آموزشی ، مسیرهای دسترسی ، بیمارستان ها ، همه چیزهایی که راجع به محمد شهر کرج باید بدانیم .

محمدشهر کرج کجاست؟

محمد شهر با بیش از صدو چهل هزار نفر جمعیت که درقسمت جنوبی استان البرز قرار دارد و با مهرشهر،مشکین دشت ،صفادشت و ماهدشت همسایه است

محمد شهر کرج

محمدشهر از تجمیع 13 روستا در جنوب کرج بوجود آمده است و در دشتی هموار قرار دارد که از جاهای دیدنی آن میتوان به قطعه نصیرآباد اشاره کرد، همچنین وجود قله یدالله در عباس آباد و قله هایی در حجت آباد و تپه قشلاق آن را دیدنی کرده است. در حال حاضر این شهر دارای ایستگاه مترو است و دسترسی خوب در کنار آب و هوای مناسب و طبیعت سرسبز از جدابیت های این منطقه برای سکونت و گسترش ساخت و ساز است.

مراکز خرید محمدشهر

محمد شهر دارای تعداد زیاد ی مرکز خرید میباشد که بنابه نیازهای خود میتوانید به این مراکز مراجعه کنید . همچنین بازارچه محمد شهر که درمهمترین خیابان های محمد شهر قراردارد و دارای صنوف مختلفی میباشد

مراکز خرید محمدشهر

مناطق دیدنی و تفریحی محمدشهر کرج

از مناطق دیدنی محمدشهر کرج میتوان به قلعه ی اربابی ،تپه ی تاریخی واقع در کوی بهار،امامزاده عبدالله امامزاده احمد و قلعه حیدراباداشاره کرد . همچنین این ناحیه دارای یک پارک جنگلی واقع در کوی جعفریه میباشد . درحال حاضر دراین منطقه طرح های دیگر برای رفاه ساکنین این منطقه در حال اجرا میباشد.

اماکن تفریحی محمدشهر

دسترسی های محمدشهر کرج

افتتاح متروی محمد شهر عصر جدیدی در ارتباط این منطقه با مناطق دیگر و همچنین سهولت جابجایی از این منطقه به قسمت های مختلف وجوداورد .

مرتبط:   تعمیر پکیج در محمدشهر، سرویس پکیج در محمد شهر+ فوری

همچنین  در ارتباط بودن بخش شمالی این قسمت به متروی محمدشهر و آزادراه تهران-کرج  یک نکته مثبت برای محمد شهر کرج میباشد

نزدیکی بیشتر محدوده‌های شمالی این شهر به متروی محمدشهر و آزادراه تهران- کرج جذابیت بیشتری را برای سرمایه‌گذاران مسکن ایجاد کرده‌است.  گرایش بیشتری به ساخت و ساز در محلات شمالی شهر همچون محمدآباد، دشت بهشت و سیدآباد مشاهده می‌شود. اراضی بایر و خالی میان هسته‌های روستایی محمدشهر نیز به ویژه در مناطق مرکزی شهر چون حجت آباد، ولد آباد بزرگ و ولد آباد کوچک با سرعت هرچه تمام تر به زیر ساخت و ساز مسکونی می‌رود و الگوی آپارتمان نشینی در غالب ساختمان‌های بلندمرتبه را در این شهر رواج می‌دهد.

مترو محمدشهر کرج

قیمت خانه و املاک در محمدشهر کرج

محمد شهر کرج شامل چندین محله میباشد که بنابر موقعیت این مناطق و نوساز یا قدیمی بودن خانه یا آپارتمان حدود قیمت های متفاوتی دارند . اما نسبت به مناطق دیگر املاک با قیمت کمتری معامله میشوند . اما محله هایی در این منطقه قرار دارند که هم از لحاظ ساخت وساز و فرهنگی از دیگر منطقه های آن بهتر بوده و قیمت اتها نسبت به محله های پایین تر بیشتر میباشد.

خانه محمدشهر

بهترین محله های محمد شهر کرج :

مناطق نزدیک به محمد شهر عبارت اند از

  1. شهرک مهندسی زاعی
  2. زیبادشت مرکزی
  3. همایون ویلا
مرتبط:   تعمیر پکیج در محمدشهر، سرویس پکیج در محمد شهر+ فوری

این سه منطقه بیشتر تهرانی نشین هستن

محمد شهر ویلاهای بسیار لوکسی هم دارد که در مناطق مختلف پراکنده شده است

منطقه های محمدشهر کرج :

  • جعفرآباد محمدشهر کرج
  •  همایون‌ویلا
  • کوی ولایت (ولدآباد)،
  • محله اصفهانی‌ها
  • چمران، عباس آباد
  • روستای علی‌آباد گونه (حسن‌آباد)

مراکز درمانی محمدشهر

درمانگاه مرکزی محمد شهر واقع در همایون ویلا ،بیمارسان شریعتی واقع در جاده محمدشهر – ماهدشت ، بیمارستان امام حسین واقع در بلوار امام و..از مراکز درمانی این منطقه میباشند.

مراکز درمانی محمدشهر

تاریخچه محمدشهر کرج

محمدشهر از گسترش و به هم پیوستن ۱۳ روستا و آبادی در دشت نسبتاً همواری در جنوب کرج و در اطراف جاده کرج –ماهدشت به وجود آمده‌است.

محمدشهر کنونی همان نصیر آباد می‌باشد که در قلعه‌ای در اطراف محمدشهر قرار داشت. هرچند که در خارج از محدوده قانونی محمدشهر و در حوالی آن می‌توان به امامزاده عبدالله و تپه‌های تاریخی قشلاق تپه در علی‌آباد گونه را نام برد . در ماهدشت نیز آثار تاریخی زیادی مانند قلعه مادرشاه، قلعه حیدرآباد، تپه‌های حیدرآباد و امامزاده احمد و محمود وجود دارند.

مهمترین عوامل شکل‌گیری هسته‌های روستایی در دشت همواری که در جنوب کرج با شیب بسیار ملایمی به سمت جنوب کشیده شده‌است، وجود خاک حاصلخیز و چشمه سارهای فراوان آن بوده‌است.

این اراضی تا دوران پهلوی اول در غالب مجموعه‌ای از آبادی‌ها و اراضی وسیع کشاورزی اطراف آن‌ها توسط ملاکان بزرگ و به صورت ارباب و رعیتی اداره می‌شد.

مرتبط:   تعمیر پکیج در محمدشهر، سرویس پکیج در محمد شهر+ فوری

در محدوده محمدشهر کنونی سه عمارت ارباب‌نشین وجود داشته‌است که یکی از آن‌ها در نزدیکی چشمه سارهای آب سیاه در محله حجت آباد فعلی قرار داشته و دیگری با عنوان قلعه یدالله در جنوب محله عباس‌آباد کنونی بوده و سومی در محلهٔ کوی بهار (تپه قشلاق) واقع بوده‌است.

منطقه محمدشهر کرج

مُحَمَّدشَهر، شهری است در استان البرز ایران. محمدشهر در بخش مرکزی شهرستان کرج قرار دارد.

در قسمت جنوبی کرج، در بین راه کرج و ماهدشت تشکیل شده با فاصله تقریبا 15 دقیقه ای با مترو ایستگاه محمد شهر جهت تردد بسیار مناسب می‌باشد. همچنین، با مهر شهر، ماهدشت و مشکین دشت همسایه‌است. این منطقه از چند محله مهم و با پتانسیل بالای رشد در چند سال تشکیل شده‌است .  شامل حجت آباد. تپه قشلاق. شهرک شهید چمران، فردوسی (ولد آباد کوچک)، کوی محمدیه (جعفرآباد)، همایون‌ویلا، ولدآباد بزرگ، محله اصفهانی‌ها، عباس‌آباد، و روستای علی‌آباد گونه (حسن‌آباد) است.منبع

لینک کوتاه : https://b2n.ir/145217https://bit.ly/3lEbtnxhttps://iraniju.ir/mohamadshahr-karaj

4.1/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا