ملارد

مارلیک تهران کجاست؟ ویژگی های منطقه مارلیک تهران، بررسی مناطق مارلیک

✔️ میخوای زمین نخوری، زمین بخر ☎️ 09363579636

مارلیک کرج کجاست؟ مارلیک تهران یا کرج؟ در ادامه به معرفی و بررسی ویژگی های شهر مارلیک خواهیم پرداخت.

منطقه مارلیک ، بخشی از تهران است که به دلیل همجواری با کرج، خیلی ها آن را به عنوان مارلیک کرج می شناسند. اما مارلیک بخشی از تهران می باشد که از منطقه 21 شهرداری تهران جدا شده است و جزو شهرستان ملارد قرار گرفته است.

مارلیک کجاست؟

شهرک مارلیک در اوائل انقلاب شامل چند خیابان و خانه های 500 متری و 1000 متری بود. اما پس از انقلاب با مهاجرت جمعیت به این منطقه تبدیل به یک منطقه پر جمعیت مهاجر شد. منبع

لوکیشن مارلینک روی نقشه گوگل مپ : مارلیک کجاست؟مسافت تهران تا مارلیک کرج : مسیر رسیدن به مارلیک از تهرانمنطقه مارلیک تهران

شهرستان ملارد یکی از شهرستان‌های استان تهران می‌باشد. این شهرستان از بخش مرکزی، بخش صفادشت، منطقهٔ مارلیک و سرآسیاب تشکیل شده‌است. مرکز این شهرستان شهر ملارد می‌باشد. جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵ برابر با ۳۷۷٬۲۹۲ نفر بوده‌است.[۱]

منبع

مارلیک جزو کرج است یا تهران

شهر مارلیک در منطقه ملارد قرار میگیرد که جزو استان تهران به حساب می آید اما زیاد دیده میشود که به آن مارلیک کرج گفته میشود اما از نظر تقسیمات کشوری ، شهر مارلیک در تهران واقع شده است.

بدیهای منطقه مارلیک کرج

ساخت و سازهای غیر قانونی و غیر اصولی ظاهر شهر را نسبتا نامنظم و نازیبا کرده است. ایجاد مناطقی که خلافکاران و قاچاقچیان در آن زندگی میکنند باعث شده برخی از مناطق آن بشدت نا امن و پر از جرم و جنایت باشد.

پلیس منطقه مارلیک در برابر خلافکاران ضعیف عمل می کنند و عده زیادی در شهر معتقدند که جواز برخی از نا امنی ها در این شهر مهاجر نشین توسط خود پاسگاه و با چراغ سبز پلیس صورت میگیرد. تهیه و توزیع مواد مخدر در این منطقه بسیار آسان و راحت است. دزدی، تجاوز و منازعات خیابانی هر روز ساکنین را آزار می دهد.بیکاری و فقر و هم چنین نا کارآمدی پلیس در جمع آوری باندهای قاچاق چی و خلاف کار باعث شده این شهرک هر روز به انحطاط نزریکتر شود.

مارلیک جزو کرج است یا تهران ؟ مارلیک منطقه چند تهران است؟

مارلیک یکی از بخش های تهران به حساب می آبد که در منطقه 21 شهرداری تهران واقع شده است و در مجاورت کرج می باشد.

مارلیک چه جور جاییه؟

مارلیک در حال حاضر به دلیل افزایش جمعیتی که بدون آماده سازی زیر ساخت های آن بوده است از نظر دسترسی ها کمی مشکل دارد که ظاهرا مسئولان شهری در پی حل این مشکلات هستند. در ادامه نظرات کاربران را در این خصوص میتوانید مطالعه کنید.

خرید آپارتمان در مارلیک کرج

یکی از مزیت‌های تازه‌ای که به این منطقه اضافه‌شده است، ایجاد فضای سبز در آن است که هم ازنظر ظاهری و هم سلامت در رده‌ی بهتری قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ملارد گفت: منطقه مارلیک با فقر فضای سبز شهری مواجه است.

سیامک علی جانی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ملارد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تأثیرگذاری فضای سبز در زیبا سازی و سرزندگی مضاعف شهر اظهار داشت:

با توجه به اهمیت موضوع و موقعیت خاص منطقه‌ای شهر ملارد توسعه فضای سبز شهری یکی از جدی‌ترین اولویت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مـلارد محسوب می‌شود.

وی افزود: مارلیک یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های شهرداری در حوزه سرانه‌های فضای سبز شهری محسوب می‌شود و با توجه به فقر شدید این ناحیه در این عرصه، لزوم توسعه فضای سبز ضرورتی اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد.

مارلیک کرج ، مارلیک تهران

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ملارد عنوان کرد:

رشد انبوه جمعیت بدون اینکه منطقه ارتقا زیر ساخت ها و استانداردهای شهری در طول سنوات گذشته داشته باشد،یکی از عوامل اصلی بروز چنین محدودیتی در منطقه مارلیک است.

علیجانی گفت: نقش فضای سبز و پوشش گیاهی در حفظ سلامت زیست محیطی، مؤلفه‌ای حائز اهمیت به شمارمی رود و در واقع امر هر آنچه در این حوزه هزینه شود بازتاب آن در طراوت شهر ظهور و بروز پیدا می‌کند.

وی گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ملارد آمادگی ورود به چنین عرصه‌ای برای بهبود وضعیت موجود را دارد اما فارغ از این آمادگی اداری، چنین اقدامی مستلزم ایجاد بسترهای مناسب است.

علی جانی افزود: در حال حـاضر عمده‌ترین مشکل ما تأمین زمـین برای طرح‌های توسعـه فضای سبز و پارک‌های محله‌ای و بوستان‌ها در منطقه مارلیک است.وی عنوان کرد: با ورود بخش خصوصی و تأمین بستر مناسب و موردنیاز فضای سبز، مدیریت شهری ملارد در اسرع وقت نسبت به تکمیل و احداث فضاهای سبز مبادرت می‌ورزد.

علی جانی یادآور شد: در صورت استمرار وضعیت موجود و عدم تأمین فضای سبز شهری موردنیاز شهروندان در این منطقه، مخاطرات زیست محیطی در دراز مدت تهدیدی جدی به شمار می‌رود و امید آن داریم با تأمین بستر و زیر ساخت مورد نیاز تعبیه فضای سبز، سلامت محیط زیست ناحیه مارلیک به نحو شایسته‌تری تضمین شود.

نقشه هوایی مارلیک، نقشه ماهواره ای مارلیکمارلیک کرج چجور جاییه (نظرات کاربران در فضای مجازی در خصوص مارلیک)

سوال کاربر : سلام دوستان مارلیک کرج سمت “میدان ارغوان” برای زندگی مناسبه؟ چجور محله ایه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
جواب کاربران : یه کم شلوغه ولی دستریش به بازار و اینا خیلی خوبه خونه دخترخالم اونجاس چندساله خودش که راضیه 

عزیزم خیلی خوب نیست چون نزدیکه سراسیابه خیلی شلوغ.حالا باز ارغوان بهتره نسبت به خیابونای دیگه.پرنیامم خوبه

متاسفانه نظرات و عقاید در مورد مارلیک اصلا به روز نیستند و صدالبته خواننده را دچار منفی گرایی میکند ، درحال حاظر ابن شهر بسیار امن و جایی کاملا مناسب برای خانواده میباشد البته که در کل ایران برای بانوان از ساعت مشخصی از شب رفت و آمد سخت و همراه با ترس هست و این منطقه هم همینطور ولی استفاده از نقلیه عمومی بی خطر و همراه بودن پلیس بصورت محسوس و نامحسوس محیط را امن کرده ، پس اصلا نگران شهریت این منطقه نباشید.

جمع بندی

در این مقاله از ایرانیجو در خصوص شهرستان مارلیک صحبت کردیم، همانطور که گفته شد مارلیک جزو شهرستان ملارد است. شما نیز میتوانید با نوشتن نظرات خود زیر همین پست ما را در تکمیل تر شدن این مقاله یاری دهید.

https://bit.ly/2IvL9Ohhttps://iraniju.ir/marlik-karaj –  https://b2n.ir/042018

2.7/5 - (7 امتیاز)
مرتبط:   ملارد تهران کجاست؟ منطقه های ملارد و ویژگی های آن، دسترسی و راه های ارتباطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا