فردیس

فردیس کرج کجاست؟ بررسی منطقه فردیس، ویژگی های منطقه فردیس

شهرستان فردیس: فردیس یکی از شهرستانهای استان البرز است و بین کرج و تهران واقع شده است، در ایرانیجو به بررسی کامل فردیس می‌پردازیم.

استانالبرز
شهرستانفردیس
جمعیت900 هزار نفر
وبگاهفردیس کرج
پیش شماره026
سال تاسیس1392

لوکیش فردیس روی نقشه گوگل مپ

فردیس از ابتدای سال ۱۳۹۶ از کرج جدا شده و تبدیل به شهرستان فردیس شد که خود دارای فرمانداری و شهرداری مستقل شد. فردیس خود از شهرک‌های بسیاری تشکیل شده از جمله می‌توان از شهرک ناز در جنوب غربی، شهرک طلائیه در جنوب و شهرک منظریه و شهرک طالقانی در شمال و شهرک دهکده (خانه) در غرب آن را نام برد.منبع.

فردیس کرج کجاست؟

فردیس کرج یکی از مناطق پرجمعیت می‌باشد که مرکز شهرستان فردیس است، و در 10 کیلومتری جنوب شرقی استان البرز قرار دارد. فردیس دارای 5 فلکه است که توسط یک خیابان اصلی به یکدیگر متصل شده اند.

محدوده جغرافیایی شهر فردیس:

 • از جنوب با ملارد
 • از شمال با کرج
 • از غرب با مشکین دشت
 • از شرق با اندیشه همسایه است.
فردیس کرج

فردیس دارای دو منطقه شهری است که عبارتند از:

 1. منطقه 1 فردیس: بلوار شهدای فردیس، فلکه اول, دوم, سوم, چهارم, پنجم، خیابان قریشی، سینمای شهر فردیس و به طور کلی مرکز شهر فردیس را شامل می‌شود.
 2. منطقه 2 فردیس: شهرک منظریه، شهرک وحدت، خیابان اهری و همچین «شورای اسلامی شهر فردیس» و «فرمانداری شهرستان فردیس» در این منطقه قرار دارند.

شهرک‌ها و خیابان‌های مهم فردیس

میدان‌ها و بلوار‌های مهم فردیس عبارتند از:

 • میدان تندرستی
 • میدان سرحد
 • بلوار شهدای فردیس
 • میدان عشاق
 • پل ارتش (تقاطع بیات و جاده ملارد)
 • بلوار بهاران (کانال شرقی و غربی)

مرکز شهر فردیس

مرکزیت شهر فردیس را بلوار شهدای فردیس شکل می‌دهد. این بلوار خود شامل 5 فلکه است که عبارتند از:

 1. فلکهٔ اول
 2. فلکهٔ دوم
 3. فلکهٔ سوم
 4. فلکهٔ چهارم
 5. فلکهٔ پنجم

و اهالی فردیس هر بخش از این منطقه را با نام همان فلکه می‌شناسند.

شهرک‌های اصلی فردیس

 • شهرک دهکده
 • شهرک ناز
 • شهرک منظریه
 • شهرک وحدت

مراکز خرید فردیس

از مهم‌ترین مراکز خرید این منطقه می‌توان به پاساژ آویژه، پاساژ کویتی و پاساژ مرکز کامپیوتر که به ترتیب در فلکه اول، دوم و سوم قرار داردند اشاره کرد. همچنین ساکنین این منطقه می‌توانند برای برطرف کردن نیاز‌های روزمره خود به بازار میوه و تره بار که در فلکه دوم قرار دارد مراجعه کنند.

مرکز خرید بعثت-الماس فردیس

مناطق دیدنی و تفریحی فردیس

روستای فرخ آباد در حوزه استحفاظی شهرستان فردیس قرار دارد و یکی از مناطق دیدنی این منطقه می‌باشد؛ همچنین بوستان تندرستی که واقع در فلکه پنج است که با مساحتی حدود 14 هکتار یکی از پارک‌های عظیم این منطقه می‌باشد. سینما فردیس در فلکه پنجم، وجود استخرهای متعدد نظیر مانند استخر دلفین و نشاط و غیره از دیگر بخش‌های دیدنی این منطقه هستند.

پارک بوستان-سینما فردیس

دسترسی‌های منطقه فردیس

خیابان اصلی فردیس کرج شامل 5 فلکه است، که به ترتیب از فلکه اول تا فلکه پنجم که فلکه اخر است نامگذاری شده اند. کانال فردیس که از جنوب غربی کرج شروع واز فردیس عبور می‌کند و به سمت شهریار ادامه پیدا می‌کند.

وجود مترو (کرج) دسترسی به این قسمت را آسان‌تر کرده بخصوص برای ساکنین این منطقه که در تهران شاغل هستند.

خیابان اصلی فردیس

قیمت خانه و املاک در شهرستان فردیس

خانه فردیس کرج

این محله دارای چندین فلکه و شهرک می‌باشد که برای سکونت و یا برای سرمایه گذاری شغلی بهترین گزینه مابین فلکه دوم تا سوم است، این منطقه دارای قدمت طولانی بوده و دارای خانه هایی با قدمت طولانی است که برای خرید و احداث خانه‌های نوساز انتخاب خوبی است.

مراکز درمانی

از مراکز درمانی این ناحیه می‌توان به پلی کلیلنیک شهید فهمیده فردیس و درمانگاه شبانه روزی به آفرین که واقع در فلکه دوم و همچنین درمانگاه شفق که در فلکه اول است اشاره کرد.

مراکز درمانی فردیس

مراکز آموزشی فردیس کرج

مدارس دولتی در این منطقه به اسم دبستان دولتی پسرانه شهید سمندری، علم و ادب، بینش و. . که بنابر موقعیت محل زندگی خود می‌توانید یکی از این مدارس را انتخاب کنید.

مدرسه فردیس

مترو فردیس کرج

دسترسی این منطقه به مترو کرج بسیار آسان بوده بخصوص برای ساکنین این منطقه که در تهران شاغل هستند، که یک نکته‌ی مثبت برای این منطقه محسوب می‌شود.

مترو فردیس

ایستگاه مترو در ضلع جنوب غربی پل بزرگراه کرج-فردیس و ازاداره کرج- قزوین در میدان شهید سلطانی قرار دارد.

جمع بندی

در این مقاله از ایرانیجو به بررسی فردیس و ویژگی ها و دسترسی‌های آن پرداختیم. شما نیز می‌توانید نظرات خود را در زیر همین پست برای ما کامنت کنید.

لینک کوتاه: https://bit.ly/2H3MH11https://b2n.ir/587957https://iraniju.ir/fardis.

3.6/5 - (5 امتیاز)

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا