تهران

باغستان تهران ، ویژگی های این منطقه ، آب و هوا ، قیمت خرید

باغستان تهران یا شهریار کجاست ؟ بررسی کلی و جامع باغستان تهران به صورت کامل ، بررسی آب و هوا ، قیمت ملک و خانه در این منطقه ، مسیرهای دسترسی ، امکانات رفاهی و اموزشی ، بیمارستان ها و مراکز درمانی ، در ادامه به بررسی این منطقه میپردازیم.

باغستان تهران یا باغستان شهریار کجاست ؟

یکی از منطقه های استان تهران باغستان میباشد که این شهر در بخش مرکزی و از توابع شهرستان شهریار می باشد.این شهر در 20 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته اسن و از جنوب به شهرستان شهریار ختم میشود.

باغستان از چه روستاهایی تشکیل شده است ؟

باغستان شهریار یا باغستان تهران در سال ۱۳۷۹ از ادغام روستاهای سعیدآباد ،  روستای مهدیه ، روستای ده مویز ،  خادم آباد و  روستای نصیر آباد همه با یکدیگر ادغام شده و به یک شهر تبدیل شده و یک شورا برای آنها تشکیل شد. که نام این روستاها را باغستان گذاشتند.

شهرک باغستان تهران :

این شهر از 5 فاز تشکیل شده است ،شهرک های مطهری و صادقیه نیز در قسمت شهر جدید باغستان واقع شده اند.و این شهرک در جوار روستای خادم آباد قرار گرفته است.

از دیگر شهرک های باغستان تهران شهرک دهشاد میباشد که در قسمت جنوبی شهر باغستان تهران در حال ساخت میباشد.در 20 کیلومتری تهران این شهرک را مشاهده خواهید کرد و برای دسترسی به این منطقه کافیست از طریق لتوبان ساوه و یا جاده شهریار به این منطقه سفرکنید.

محدوده باغستان تهران

آب و هوا باغستان تهران :

آب و هوای این منطقه ییلاقی و بسیار مطبوغ میباشد وهمچنین به دلیل مسافت بسیار کمی که از تهران دارد مورد توجه بسیاری از ساخت و ساز های ویلایی قرار گرفته است.که میتواند یک منطقه بسیار مناسب برای گردش و تفریح تهرانی ها باشد.

قیمت خانه و اجاره در باغستان تهران :

برای خرید خانه و ملک یا زمین در هر قسمتی علاوه بر منطقه ای که در ان قصد خرید داریم عواملی مانند متراژ خانه یا زمین ، نوع بنا ، بسته به آپارتمان یا ویلایی ، قدمت ملک و.. همه این عوامل در قیمت ملک خریداری شده تاثیر گذار میباشند . که شما با توجه به بودجه ای که دارید میتوانید در این منطقه اقدام به خریداری ملک یا زمین بکنید.

مسیرها و راه های دسترسی باغستان تهران :

برای دسترسی به این منطقه علاوه بر محورهای اصلی از محورهای فرعی که به این منطقه منتهی میشوند نیز میتوانید استفاده کنید.

مرتبط:   محله جهاد تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی های محله جهاد

– بزرگراه فتح و عبور ان از شمال شهر باغستان

– محورتهران- شهریار که از مرکز شهر گذشته وشهریار را به بزرگراه فتح(جاده قدیم)وصل می کند.

– محور ترانزیت تهران به غرب (جاده ترانزیت چیتگر) و عبور ان از شمال و شمال شرق شهر باغستان

– آزاد راه تهران – ساوه و عبور آن از جنوب شهر باغستان

– بزرگراه آزادگان و عبور آن از شرق شهر باغستان

مترو باغستان تهران :

در حال حاضر این منطقه دارای قطار شهری یا مترو نمیباشد و برای دسترسی به این منطقه بهتر است با وسایل نقلیه شخصی یا عمومی به این منطقه سفر کنید.

از ویژگی های مهم باغستان که باعث پیشرفت این منطقه شده است :

این منطقه در قسمت صاف و بدون هموار در قسمت شرقی شهریار قرار گرفته است . و همچنین باغ ها و طبیعت سرسبزی که در این منطقه قرار دارد و باعث پاکی آب و هوا در این منطقه شده است .باعث شده توجه عده زیادی به این منطقه معطوف شود.

همنین خط راه اهن تهران به تبریز و تهران به جنوب از این منطقه عبور میکند.

از دیگر مرایای این شهر همجواری آن به شهر تهران و کرج ،  دسترسی به اتوبان تهران – شهریارو  فاصله کوتاه تا فرودگاه مهرآباد میباشد که باعث ایجاد واحد های خدماتی بسیاری در این منطقه و ایجاد اشتغال برای ساکنین این شهر میشود.

آثار تاریخی و دیدنی باغستان تهران :

تپه نصیر آباد :

در جنوب شرقی نصیر آباد در نزدیکی اتوبان تهران ساوه اثر تاریخی به نام تپه نصیر آباد واقع شده است . مصالح به کار رفته در این اثر از مصالح خشت خام و چینه می باشد که در دامنه شرقی آن چند گودال و بقایای آجری نیز مشاهده می شود از آثار هایی که در این منطقه دیافت شده است ،  می‌توان قدمت آن را به دوره سلجوقیان تعیین کرد.

تپه نصیر آباد باغستان تهران

قلعه دهشاد :

تنها قلعه روستایی که در استان تهران قرار دارد قرار داده شده می‌باشد و مسیر دسترسی به این منطقه اتوبان تهران ساوه که ۷۰۰ متر اتوبان فاصله دارد و این قلعه مربوط به دوره قاجار می باشد و همچنین کل برنامه مربوط به دوره قبل از قاجار و زندیان و شبیه ارگ‌کریمخان می‌باشد.

مرتبط:   محله خلیج فارس تهران: بررسی صفر تا 100 امکانات و دسترسی های خلیج فارس تهران

 

قلعه دهشاد باغستان

محوطه باستانی بابا سلمان :

این محوطه تاریخی که به عنوان یک آثار ملی به ثبت رسیده از مربوط به دوره عصر آهن و دوران آغاز تاریخی میباشد ولی به دلیل قرارگیری در کنار رودخانه کرج حفاری‌های غیرمجاز و همچنین عملیات کشاورزی باعث فرسایش آن شده و متاسفانه از این اثر چیزی باقی نمانده است جز برآمدگی کوچک و بزرگ.

محوطه باستانی بابا سلمان باغستان تهران

تپه ده مویز :

تپه ده مویز به دلیل قرار گرفتن در اراضی متعلق به ده مویز با  این نام شناخته می‌شود و ساختار آن شبیه به تپه نصیرآباد می باشد و.لی دیوار و برج و بارو در اطراف آن وجود ندارد همچنین در کنار تپه آثار حفاری‌های غیرمجاز دیده می شود و با پیدا کردن سفالینه هایی  در این منطقه قدمت این اثر به دوره سلجوقی و بعد از آن می باشد.

تپه ده مویز باغستان تهران

پل آبرسان بادامک :

این پل آبرسان در غرب روستای بادامک در زمینهای روستای ورامینک قرار دارد . برای رسیدن به این منطقه می‌توان از جاده سعید آباد شهریار عبور کرد. قدمت این آثار تاریخی را می توان به دوره اسلامی به اوایل دوره قاجاریه نسبت داد.

پل آبرسان بادامک باغستان تهران

پل آبرسان بادامک :

پل آبرسان ورامینک که دارای سقف چشمه طاق مرکزی گهواره شکل می باشد . طبق  گفته ها این پل زمانی ساخته شده که رودخانه کرج و شاخه‌های آن بسیار پرآب بودند قدمت این پل را می‌توان به دوره قاجار و حتی قبل از آن نسبت داد.

پل ابرسان ورامینک باغستان تهران

پل دختر بادامک :

این پل در جنوب شرقی سعید آباد قرار دارد و دارای یک چشمه طاق و به شکل گهواره‌ای دیده می‌شود . مصالح به کار رفته در آن از آجر می باشد خدمت این اثر مربوط به دوره قاجار می باشد.

پل دختر باغستان تهران

امامزاده ها و زیارتگاه باغستان تهران :

امامزاده امامزاده شاه منصور :

روبروی قلعه دهشاد قرار دارد و بنای آن مربع شکل و گنبدی می باشد و قدمت آن به احتمال زیاد برای دوران قاجار است.

امامزاده شاهزاده منصور باغستان تهرن

بیمارستان ها و مراکز درمانی باغستان تهران :

بیمارستان فوق تخصصی نور

بیمارستان امام سجاد

خانه بهداشت مهدیه

رستوارن های و سفره خانه های معروف باغستان تهران :

رستوران گلشن

رستوران مهدیه

مرتبط:   شهرک شهید محلاتی تهران : آشنایی با امکانات و دسترسی های شهرک شهید محلاتی تهران

پارک ها و تفرجگاه های باغستان تهران :

پارک لاله

بوستان ولایت

پارک خانواده مهدیه

مراکز آموزشی و دانشگاه های باغستان تهران :

از دانشگاه ها و مراکز آموزشی که در اطراف این شهر قرار دارد .دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس ،دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو را میتوان نام برد.

دانشگاه ازاد اسلامی شهریار

تاریخچه و پیشینه باغستان تهران :

این شهر از پیوست روستاهای سعید آباد ، مهدیه ، ده مویز و روستای خادم اباد و نصیر آباد تشکیل شده است .این تصمیم  در سال 1379 به مرحله انجام رسید.

نقشه و جغرافیای باغستان تهران :

شهر باغستان تهران در مرکز شهرستان شهریار با موقعیت جغرافیایی 35 درجه و 43 دقیقه شمالی و 51 درجه و 14 دقیقه طولی شرقی واقع شده است.مساحت این منطقه ششصد و نود ونه هزار سیصد و یک هکتار میباشد .

نقشه و موقعیت باغستان تهرانکارخانه های باغستان تهران :

کارخانه هایی که در جوار این منطقه قرار گرفته اند  و باعث رونق اقتصادی در این منطقه شده اند . میتوان به صنایع مخابرات ایران ، کارخانه ی دارو سازی ، کارخانه کمپوت سازی ، انبار وزارت نیرو ، کارخانه های تولید ماکارونی ، خمیرمایه ، مرغ داری و تولید لبنیات اشاره کرد.

تاسیس شهرداری باغستان تهران :

در سال ۱۳۸۳ شهرداری باغستان تهران تشکیل شد و با همکاری همکاران و همدلی شهروندان و مسئولان توانستند قدم‌های مناسب و متعالی در جهت رشد این منطقه بردارند . در راستای این پیگیری و همکاری  مسئولان و ساکنین این منطقه می‌توان به پیگیری و تدوین ۷۰ پروژه و ۱۸ پروژه که به نتیجه و بهره برداری رسیده است اشاره کرد. که این موضوعات موجب شده است رشد قابل توجهی در باغستان تهران به چشم بیاید و باعث پیشرفت این منطقه شود.

جمعیت باغستان تهران :

شهر باغستان حدود 120 هزار نفر جمعیت دارد و در قسمت غربی استان تهران قرار گرفته است .

مشکلات باغستان تهران :

شهردار باغستان از توابع شهرستان شهریار گفت: مهم‌ترین مشکل شهرداری در زمینه خدمت‌رسانی بهینه و مطلوب به شهروندان و اجرای پروژه‌های خدماتی و عمران شهری، کمبود منابع مالی و اعتباری است.

یونس سمیع پور روز یکشنبه با تشریح اقدامات یکسال گذشته شهرداری باغستان افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی به ویژه آسفالت خیابان‌ها و معابر به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم، از اولویت اصلی شهرداری باغستان در یکسال گذشته بوده است.

1/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا