تهران

شهر آبسرد تهران کجاست ؟ امکانات رفاهی و تفریحی ، همه چیز درباره ی آبسرد تهران

آبسرد تهران کجاست ؟ ویژگی های این منطقه  ، آب و هوا ، مکان های دیدنی و تفریحی ، مسیرهای دسترسی ، جاذبه های گردشگری و تفریحی ، مسیرهای دسترسی ، در ادامه به بررسی کامل و جامع این منطقه میپردازیم با ما همراه باشید.

آبسرد تهران کجاست ؟

شهر آبسرد در ۴۵ کیلومتری شهر تهران واقع شده و مساحت آن برابر با ۹۳۸۱ هکتار می‌باشد و از شهرهای بخش مرکزی شهرستان دماوند محسوب می‌شود این شهر دارای آب و هوای مناسب و مطبوع می باشد که یکی از مراکز تولید گل های شاخه بریده و سفید جات در استان تهران محسوب می‌شود و به عنوان یک منطقه ییلاقی شناخته شده است آب سرد از قسمت شمال به ارتفاعات البرز مرکزی و روستاهای آیینه ورزان و خسروان از سمت شرق به دهستان ابرشیوه و سربندان از جنوب به  شهر گیلان و از غرب به شهر دماوند منتهی می‌شود.

ورودی آبسرد

محله های شهر آبسرد :

 • شهر آبسرد خود دارای محلاتی چند از جمله
 • کوی های لاله و گلایول(شهرک احداثی در سال 1356)
 • محله مرکزی آبسرد
 • محله زرشکدار
 • قلعه آقاباشی
 • کوی بنیاد مسکن
 • محلات جدید شهرک نارنج و انتفاضه در شمال شرق شهر
 • محله قدیمی “قلعه کهنه” در داخل بافت شهر و
 • روستاهای اتابک شمس (اتابک های بالا و پائین)،بیدک،اهران و وادان می باشد.
 • البته محلات ویلائی ساز و غیر رسمی کوی پزشکان و الهیه نیز در شمال غرب و شمال شرق حریم شهر آبسرد واقع شده است.

آبسرد تهران

جاذبه های گردشگری آبسرد تهران :

 • آبشار آینه ورزان

یکی از جاذبه های گردشگری آبسرد تهران آبشار آینه ورزان میباشد که در استان تهران واقع شده است . این آبشار در دامنه قله زرین کوه قرار دارد و برای رفتن و دیدن این آبشار کافیست به رودهن بروید و سپس از آنجا به شهرستان آبسرد رفته و در امتداد به روستای عین ورزان یا آیینه ورزان بروید و برای رسیدن به این آبشار زیبا حدوداً ۲ ساعت پیاده‌روی کنید تا ناظر این ابشار زیبا باشید.

آبشار آینه ورزان ابسرد تهران

پارک ها و بوستان ها:

 • پارک تل حاجی در فیروزکوه :

پارک تل حاجی که به مساحت 13.5 هکتار می باشد و ارتفاع آن ۱۵ متر است و شما از آنجا کل شهر را خواهید دید .این پارک به صورت دو فاز طراحی شده است و به عنوان یک پارک تازه تاسیس شناخته می شود این پارک در ضلع شمالی خیابان جهاد واقع شده است.  از دیگر پارک های مهم این منطقه  پارک تل حاجی ،  پارک ولیعصر و پارک گاز هستند

فاصله آبسرد تا تهران :

شهر آبسرد بعد از دماوند و در قسمت جنوبی جاده فیروزکوه واقع شده است و گیلان همسایه جنوبی آن شناخته می‌شود. فاصله آبسرد دماوند تا تهران حدود ۶۰ کیلومتر می باشد که در شرایط جو عادی حدود یک ساعت زمان می‌برد.

فاصله زمانی تهران تا آبسرد

آب و هوای آبسرد تهران :

شهر آبسرد در ارتفاعات زرین کوه قرار گرفته است و به همین دلیل منطقه با آب و هوای سرد سیر می‌باشد و به عنوان ییلاق شرقی تهرانی ها محسوب می شود. وجود زمین های زراعی مرغوب امکان فعالیت باغداری و دامداری را به وجود آورده است .

این شهر در ماه های گرم سال  اب و هوای خوبی دارد .اما در فصل‌های سرما آب و هوای آنجا بسیار سرد و استخوان سوز می باشد .سردترین ماه های سال دی و بهمن می‌باشند که دمای هوا حدود 7 درجه کمتر از  صفر می باشد . دمای روزها بیش از 16 سیلیسیوس بیشتر نمی رود و به همین دلیل ماه دی و بهمن سردترین ماه سال در این منطقه هستند.

شهر آبسرد چگونه ایجاد شده است ؟

در سال ۱۳۷۵ شهر را بهتر از به هم پیوستن منطقه روستایی آبسرد مرانک و تسکین به وجود آمده . اکنون تمامی این روستاها یک شهر را تشکیل دادند و دارای سکنه می باشند.

قدمت شهر آبسرد تهران :

قدمت شهر آبسرد نسبت به روستاهای دیگر بیشتر می باشد .هرچند که به علت ساخت ویلا و خانه های تازه تاسیس ساختار شهری ، معماری آن مدرن و لوکس تر می باشد اما قدمت آن قدیمی تر از قسمت‌های دیگر می باشد.

تاریخچه شهر آبسرد تهران :

این روستا در حدود1100 سال پیش در نزدیکی روستای اتابک شکل گرفته و علت اصلی آن دسترسی به آب رودخانه و همچنین وجود زمین‌های مرغوب کشاورزی بوده است.

علت دیگر به وجد امدن این روستا زمین های غنی و مرغوب برای کشاورزی میباشد که به همین دلیل مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است.

نکته هایی که باید در خرید ویلا و زمین در شهر آبسرد تهران توجه کنیم:

 • در هنگام خرید ویلا حتما به موقعیت جغرافیایی ملک از نظر محدوده و حریم دقت کنید.

زمینهای واقع در محدوده شهر آبسرد مشکل خاصی برای ساخت و ساز ندارد  و شما برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به اخذ سند مالکیت و غیره می توانید به سهولت در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • بحث آب را جدی بگیرید.

یکی از مشکل های جدی این منطقه کمبود اب میباشد.زیرا در سالهای اخیر حجم آب چاههای این منطقه به شدت رو به کاهش می‌باشد و بسیاری از این چاهها بی اب بوده و امکان استفاده و بهره برداری از  آنها وجود ندارد .به همین دلیل یکی از مسائل چالش برانگیز این منطقه وجود آب می باشد.

خرید ویلا در آبسرد

 • کلاهبردان وشیادانی که شما را گول میزنند

اگر می‌خواهید باغی و ویلایی را از کسانی که اهل منطقه ابسرد نیستند خریداری کنید. جتما در مورد آن شخص و ملک مورد معامله اطلاعات کافی کسب کنید .زیرا مشاهده شده است افرادی با سند های جعلی کلاهبرداری کرده و مدرک قابل قبولی در اختیار شما نیست.

 • فقط به ظاهر ویلا اکتفا نکنید

یکی از مسائل مهمی که در خرید ویلا حتما باید به آن توجه کنید کیفیت ویلای ساخته شده و مجوزهای مربوطه می‌باشد. زیرا  آگهی‌هایی در فضای مجازی به چشم می خورد که به عنوان یک فرصت ویژه به شمار می‌آید. اما پیش می‌آید که این زمینها و ویلاها فاقد مجوز می باشد و بنای احداث شده فاقد هرگونه استحکام می باشد و امکان تخریب آن وجود دارد.

 • مراقب سارقان باشید

به دلیل اینکه در زمستان آب و هوای منطقه بسیار سرد می‌شود و بسیاری از افراد و ویلاهای خود را ترک می‌کنند. امکان سرقت در این فصول بیشتر می باشد و همچنین متاسفانه به دلیل کمبود نیروی انتظامی در این منطقه آمار سرقت بالا بوده و در نتیجه از این لحاظ نیز مراقب امنیت ویلا و باغ خود باشید.

 • هوای سرد شهر ابسرد باعث تخریب ملک شما میشود

هرچند که در تابستان‌ها هوای آبسرد بسیار مطلوب و دل انگیز می شود. اما در فصول سرد سال و آب و هوای سردی که در این منطقه وجود دارد باعث تخریب بناهای سیمانی و آجری می شود. پس در نتیجه هنگام خرید ویلا حتماً به استحکام ویلا و مصالحی که در ساخت آن استفاده شده است توجه داشته باشید.

 • حدود ملک خود را بشناسید و آن را روی زمین پیاده کنید.

یکی از اختلافات بزرگی که بین افراد همسایه به وجود می‌آید .هنگام خریدن زمین و یا باغ ویلا حتماً حدود اراضی خود را مشخص کنید. تا در این مورد مشکلی به وجود نیاید و حتماً به این نکته توجه داشته باشید که به اراضی افراد دیگر خطور نکنید.

 • شرایط بازار املاک آبسرد با کیلان و ابرشیوه متفاوت است.

شهر کهن کیلان در جنوب شهر آبسرد قرار گرفته است و دهستان ابرشیوه نیز مجموعه‌ای از روستاهای این منطقه محسوب می‌شود و در شمال شهر آبسرد واقع شدند. اما شرایط معاملات این دو منطقه با منطقه آبسرد متفاوت بوده و شرایط دیگری دارد.

 • اجرای باغشهر آبسرد فقط یک شایعه است.

برخی مشاورین املاک در شهر آبسرد قاطعانه وعده تبدیل شدن شهر آبسرد به باغشهر را می دهند .ولی باید توجه داشته باشیم که مطابق مصوبه شماره ۵۸۸۵۶/ 300 مورخ ۲6/۱۰/۱۳۹۴ هر گونه کاربری( و به عبارتی تغییر کاربری) با عنوان باغشهر و باغ مسکونی و باغ ویلا در کلیه طرحهای توسعه و عمران و در کلیه سطوح و مقیاس در سراسر کشور ممنوع شده و نه در شهر آبسرد و نه در هیچ شهر دیگر ایران جائی به عنوان باغشهر نخواهیم داشت.

آبسرد تهران کجاست ؟

آبسرد یکی از شهرهای شهرستان دماوند در استان تهران است. در سال ۱۳۷۵ و با پیوستن سه روستای تاسکین، مرانک و آبسرد به یکدیگر و با مصوبهٔ هیئت وزیران این منطقه به شهر تبدیل شد. پیش از این آبسرد مرکز دهستان جمع‌آبرود بود.

مردم شهر آبسرد به گویش دماوندی صحبت می کنند. این شهر در همسایگی شهرهای کیلان و دماوند قرار دارد. یکی از محصولات ممتاز کشاورزی آبسرد میوه سیب درختی است.منبع

3.9/5 - (10 امتیاز)

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. ممنون از اطلاعات بسیار مفیدی که در ارتباط با منطقه آبسرد آرایه نموده آید ، همیشه سلامت و موفق باشید .با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا